Νικητής στους Άνδρες 50+ και 35+

ο Σπαρτιάτης Κώστας Λαφογιάννης

ΝΙΚΗΤΗΣ ΣΤΗΝ OPEN ΑΝΔΡΩΝ Ο ΝΙΚΟΣ ΓΑΛΑΝΗΣ ΚΑΙ

ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ 35+ Η ΒΑΣΙΑ ΜΠΙΖΟΥ ΤΟΥ Ο.Α. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΕΠΕΣΕ η αυλαία του πρώτου Τουρνουά της σειράς Peloponnesus Tennis Masters, “3o Παπαφλέσσεια Tennis Open” που διεξήχθη το προηγούμενο διάστημα στις εγκαταστάσεις του διοργανωτή Ομίλου Αντισφαίρισης Καλαμάτας!

Το τουρνουά της Καλαμάτας είναι ημερολογιακά το πρώτο τουρνουά της σειράς Peloponnesus Tennis Masters, μίας σειράς συλλογής πόντων των τριών τουρνουά της Πελοποννήσου για την ανάδειξη των Πρωταθλητών στις κατηγορίες 14-34 και 35+. Το Παπαφλέσσεια Tennis Open-του O.A. Καλαμάτας διαδέχεται το «Athlisis Cup» από τον Ρήγα Αργολίδας και ακολουθεί το «Κολοκοτρώνεια Tennis Open» που διοργανώνει η ΑΕΚ Τρίπολης στις εγκαταστάσεις της.

papaflesseia open koyloympoy - mpoyrtsoyklh - karanagnosth

Οι φετινοί νικητές σε άνδρες και γυναίκες

Νικητές στους φετινούς αγώνες, στις κατηγορίες των ανδρών 50+ και 35+ αναδείχθηκε ο Σπαρτιάτης Κώστας Λαφογιάννης ενώ ο αθλητής του Ο.Α. Καλαμάτας Νίκος Γαλάνης ήταν νικητής στην Open.

Στα Διπλά Ανδρών νικητές ήταν οι καλαματιανοί αθλητές Νίκος Γαλάνης και Νίκος Πουλακίδας.

Στις κατηγορίες των Γυναικών και συγκεκριμένα στην 35+ πρώτη ήταν η Βάσια Μπίζου του Ο.Α. Καλαμάτας και στην Open η Ραφαηλία Μπουρτσουκλή του Άτλαντα Τρίπολης.