ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Στον Πατρινό Όμιλο ο ΝΟ Καλαμάτας μεΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών και ΓΣ Νηρέα Λάμιας

0

ΜΑΖΙ με ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών και ΓΣ Νηρέα Λάμιας στον 11ο Όμιλο Πάτρας τοποθετήθηκε η εφηβική ομάδα πόλο του ΝΟ Καλαμάτας για το Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Εφήβων 2017 (γεν. 2000 και νεότεροι). Το Πρωτάθλημα Εφήβων θα γίνει σε τέσσερις (4) φάσεις, με την πρώτη να έχει οριστεί για το διάστημα 03 – 05 Φεβρουαρίου και την τελική φάση για το διάστημα 07- 09 Ιουλίου 2017.

Στην Β΄ Φάση δεν προκρίνονται όσες οι ομάδες καταλάβουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο, η κλήρωση για την οποία θα γίνει την Τετάρτη 23 Μαρτίου 2017 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Η ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ 2017

«Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων από την Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της ΚΟΕ για την αγωνιστική περίοδο «2016-2017» με αριθμ.πρωτ: 5136/ 6.10.2016, προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης ΕΦΗΒΩΝ (γενν. ’00) «2017» σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΒΟΛΟ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΗΝ Α’ ΦΑΣΗ:

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ  ΟΡΟΙ: Δεδομένου ότι οι μετακινούμενες ομάδες σε απόσταση πάνω από 75 χιλιόμετρα δεν θα επιβαρύνονται το ανά αγώνα κόστος, και αυτό θα διαμοιράζεται μετά την κλήρωση, στις μη μετακινούμενες ομάδες των ομιλών της κλήρωσης, το παράβολο συμμετοχής στην Α’ ΦΑΣΗ διαμορφώνεται ως εξής:

  1. Α’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΟΠ Φαλήρου (310), ΓΣ Περιστερίου(310), Εθνικός ΟΦΠΦ(310), Πανιώνιος ΓΣΣ(310), ΑΕ Κερατσινίου(310).

  2. Β’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός ΣΦΠ(310), ΑΟ Νηρέας Γέρακα(310), ΑΟ Νηρέας Χαλ. (310), ΝΟ Καλαμακίου (310), ΓΣ Απόλλων Σμ. (310)

  3. Γ’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, ΓΝΟ Άρης Νίκαιας(310), ΓΣ Ηλιούπολης(310), Ηλυσιακός ΑΟ(310), ΑΝΟ Γλυφάδας(310)

  4. Δ’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης(310), Ιωνικός ΑΟ(310), ΑΟΝΣ Μίλων(310), Παναθηναϊκός ΑΟ(310).

  5. Ε’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χαλκίδας, Δελφίνια Μεταμόρφωσης(310), Ολυμπιάδα Πετρούπολης(310), ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ(310), ΑΕ Χαϊδαρίου(310).

  6. Α’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ: ΜΓΣ Πανσ/κος, ΑΣΘ Μακεδονικός (315), ΑΠΣ Οξυγόνο(315), ΓΣ Ηρακλής(315), ΣΑΠΚ Νεάπολης(315).

  7. Β’ ΟΜ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ(315), ΟΕΑ/ΝΑΒ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΣ Φοίβος(315), ΧΑΝΘ.

  8. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΝΑΟ Κέρκυρας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας(366), ΚΕ Κοζάνης(366), Πύρρος Ιωαννίνων, ΕΑΤΕΚ(366)

  9. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ: ΝΕ Λαμίας, ΝΕ Λάρισας (275), ΝΟ Λάρισας(275), ΟΥΚ Βόλου(275), Νίκη Βόλου(275).

  10. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ(330), Αγ. Νικόλαος

  11. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ: ΓΣ Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Πατρών(330), ΝΟ Πατρών (330), ΝΟ Καλαμάτας

* Το κάθε συμμετέχον σωματείο, οφείλει να καταθέσει το παράβολο  στο λογαριασμό της Κ.Ο.Ε. Ε.Τ.Ε. 080/48090172 έως την Τετάρτη 01/02/2017, διαφορετικά  δεν θα συμμετάσχει. Το καταθετήριο του παραβόλου, ο εκπρόσωπος του σωματείου, οφείλει πριν από κάθε αγώνα να επιδεικνύει, σε ζήτηση του αλυτάρχη.

ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΣ ΤΕΛΕΣΗΣ: Το Πρωτάθλημα  ΕΦΗΒΩΝ «2017» θα διεξαχθεί σε τέσσερις (4) φάσεις:

Α’ Φάση: 03 – 05 / 02 / 2017

Β’ Φάση: 05 – 07 / 05 / 2017

Γ’ Φάση: 23 – 25 / 06 / 2017

Δ’ Φάση – Τελική: 07- 09 / 07 / 2017

  • ΗΛΙΚΙΑ ΑΘΛΗΤΩΝ: Έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι αθλητές (γενν. 2000) και νεότεροι.

  • ΔΙΑΡΚΕΙΑ  ΑΓΩΝΩΝ: Η διάρκεια των αγώνων του Πρωταθλήματος ΕΦΗΒΩΝ «2017», θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε περίοδος.

  • ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ  ΧΩΡΟΣ: Διαστάσεις αγωνιστικού χώρου:  30 Χ 20  Μπάλα (μεγάλη) Ανδρική.

  • Α’ ΦΑΣΗ: Τουρνουά ενός γύρου σε ομίλους με το σύστημα POOL (ένας εναντίον όλων). Ισχύει η Ισοπαλία.

  • Β’ ΦΑΣΗ: Δεν προκρίνονται στην Β’ Φάση οι ομάδες που θα καταλάβουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο. Η κλήρωση για την Β’ Φάση θα διεξαχθεί την Τετάρτη 23/03/2017 και ώρα: 13:00 στα γραφεία της ΚΟΕ. Η Β’ Φάση θα διεξαχθεί σε Τουρνουά ενός γύρου, σε ομίλους με το σύστημα POOL (ένας εναντίον όλων).  Ισχύει η Ισοπαλία.

  • ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ – TIME OUT: Ισχύουν τα αναφερόμενα στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης «2017» με αριθμ.πρωτ.: 5136/Ε/ 06.10.2016. Όλοι οι αγώνες των Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης, θα διεξάγονται σύμφωνα με τους Διεθνείς Κανονισμούς Διαιτησίας και τους Νέους Κανονισμούς Υδατοσφαίρισης της FINA (που ακολουθούν) και τις ιδιαιτερότητες των Πρωταθλημάτων της ΚΟΕ.

 Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο.

  • ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ: Η συμμετοχή στο πιο πάνω πρωτάθλημα αφορά σωματεία που έχουν ήδη λάβει ειδική αθλητική αναγνώριση από την ΓΓΑ. Η μη ύπαρξη Ειδικής Αθλητικής Αναγνώρισης από την ΓΓΑ για οποιοδήποτε σωματείο, συνεπάγει την μη περαιτέρω συμμετοχή του σε οποιαδήποτε φάση και αν ευρίσκεται το παρόν πρωτάθλημα..

Περαιτέρω θα πρέπει όλα τα συμμετέχοντα σωματεία θα έχουν προσκομίσει στην ΚΟΕ την γνωστοποίηση των προπονητών τους μετά της Ειδικής σχετικής αδείας ασκήσεως επαγγέλματος από την ΓΓΑ.

Στην περίπτωση μη προσκομίσεως των ως άνω αδειών, δεν θα επιτραπεί η περαιτέρω συμμετοχή του σωματείου σε οποιαδήποτε φάση και αν ευρίσκεται το παρόν πρωτάθλημα.

Σε προπονητή-τρια που δεν θα φέρει το ανανεωμένο δελτίο προπονητή δεν θα επιτρέπεται η παραμονή  στον αγωνιστικό χώρο.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ. της ΚΟΕ.

  • Τέλος, σας παραθέτουμε το πρόγραμμα των αγώνων του 11ου Ομίλου Πάτρας που θα φιλοξενηθούν στο Κολυμβητήριο «Αντ. Πέπανος»:

1η αγωνιστική – Παρασκευή 03/02/2017

Ώρα 19:30: ΓΣ Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών

Ώρα 20:30: ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας

2η αγωνιστική – Σάββατο 04/02/2017

Ώρα 11:00: ΓΣ Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Καλαμάτας

Ώρα 12:00: ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών

3η αγωνιστική – Σάββατο 04/02/2017

Ώρα 17:00: ΝΕ Πατρών – ΓΣ Νηρέας Λαμίας

Ώρα 18:00: ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας

100 Συνολικές προβολές, 1 Σήμερα

Leave a Reply