ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Παρουσίασε ομάδα με προοπτικές και πέρασε στην Β΄ φάση ο ΝΟΚ «Ο Ποσειδών»

0

ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗ Β’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΠΑΙΔΩΝ

 

Με απολογισμό μια νίκη και τρεις ήττες, η ομάδα Παίδων του ΝΟ Καλαμάτας προκρίθηκε στην επόμενη φάση του αντίστοιχου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης!

Την Κυριακή (15/1) το βράδυ, αναδείχθηκαν οι πρώτες 29 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων (από τις 44 που θα προκριθούν συνολικά), καθώς ολοκληρώθηκαν στη συντριπτική τους πλειοψηφία οι αγώνες στους επτά από τους 11 Ομίλους της Α’ προκριματικής φάσης.

Στους υπόλοιπους τέσσερις Ομίλους της Α’ φάσης, τα παιχνίδια θα διεξαχθούν το τριήμερο 20-22 Ιανουαρίου, οπότε και θα γίνουν γνωστές ποιες θα είναι και οι υπόλοιπες ομάδες που θα συμπληρώσουν το πάζλ της πρόκρισης.

Από την Α΄ στη Β΄ φάση θυμίζουμε πως την πρόκριση δεν λαμβάνουν οι ομάδες που θα καταταγούν στην τελευταία θέση σε καθένα από τους 11 Ομίλους, κι αυτές έχουν ήδη βγει. Συνεπώς οι αγώνες που υπολείπονται θα κρίνουν απλώς την οριστική κατάταξη στις πιο πάνω θέσεις των Ομίλων σε εκκρεμότητα.

Η καλαματιανή ομάδα παρουσίασε ένα σύνολο με προοπτικές και για τις μεγάλες προσπάθειες όλων των αθλητών της ως ανταμοιβή ήλθε η πρόκριση του ΝΟΚ «Ο Ποσειδών» στην Β΄ φάση του πρωταθλήματος, όπου επίσης θα παλέψουν για ό,τι το καλύτερο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι μέχρι τώρα βαθμολογίες στους ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

(Κολυμβητήρια Χαλανδρίου, Π. Φαλήρου, Γέρακα):

Παλαιό Φάληρο – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 21-1

Νηρέας Χαλανδρίου – Άλμα Κλαμπ 15-7

Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 3-5

Άλμα Κλαμπ – Παλαιό Φάληρο 0-16

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

  1. Νηρέας Χαλανδρίου 9 (3 αγ.)

  2. Παλαιό Φάληρο 6 (2 αγ.)

  3. Νηρέας Γέρακα 3 (2 αγ.)

  4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0 (2 αγ.)

————————

  1. Άλμα Κλαμπ 0 (3αγ.)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

(Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Ροή – Τρίτων Αμαρουσίου 4-9

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-2

Μίλων – Ροή 17-6

Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-20

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 6 (2 αγ.)

  2. Μίλων 6 (2 αγ.)

  3. ΑΕ Χαϊδαρίου 3 (2 αγ.)

  4. Τρίτων Αμαρουσίου 3 (3 αγ.)

————————

  1. Ροή 0 (3 αγ.)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

(Κολυμβητήρια Νίκαιας, Ν. Σμύρνης, Χαϊδαρίου):

Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 4-6

Απόλλων Σμύρνης – Άρης Νίκαιας 5-16

Ιωνικός – Πανιώνιος 6-21

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (2 αγ.):

  1. Παναθηναϊκός 6

  2. Πανιώνιος 3

  3. Ιωνικός 3

  4. Άρης Νίκαιας 3

————————

  1. Απόλλων Σμύρνης 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

(Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 21-0

ΝΟ Χίου – ΝΟ Σύρου 33-1

Ολυμπιακός – ΑΕ Κερατσινίου 30-2

ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Χίου 0-39

ΑΕ Κερατσινίου – ΓΣ Ηλιούπολης 0-18

ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 0-26

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (3 αγ.):

  1. Ολυμπιακός 9

  2. ΝΟ Χίου 9

  3. ΓΣ Ηλιούπολης 6

  4. ΝΟ Σύρου 3

  5. ΝΟ Χαλκίδας 0

————————

  1. ΑΕ Κερατσινίου 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

(Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Π. Φαλήρου, Περιστερίου)

ΠΕΚΕΒ – Ηλυσιακός 4-11

Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 3-2

ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 13-5

Ηλυσιακός – Εθνικός Πειραιά 4-7

Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΠΕΚΕΒ 9-5

ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-10

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9 (3 αγ.)

  2. Εθνικός Πειραιά 6 (2 αγ.)

  3. Ηλυσιακός 3 (2 αγ.)

  4. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3 (2 αγ.)

  5. ΓΣ Περιστερίου 0 (2 αγ.)

————————

  1. ΠΕΚΕΒ 0 (3 αγ.)

 

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ

(Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 17-2

ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 16-2

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 12-11

ΟΦΗ – Πλιτς Πλατς 3-4

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΝΟ Χανίων 9

  2. ΝΟ Ρεθύμνου 6

  3. Πλιτς Πλατς 3

————————

  1. ΟΦΗ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

(Κολυμβητήριο Πεπανός):

1η ημέρα – ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΝΕΠ-ΝΟΠ  6-7

Ναύπλιο –ΝΟ Καλαμάτας       2-12

2η ημέρα – ΣΑΒΒΑΤΟ

ΝΟ Καλαμάτας -ΝΕΠ    1-27

Νηρέας Λαμίας – Ναύπλιο       28-1

ΝΟΠ- ΝΟ Καλαμάτας   19-3

ΝΕΠ- Νηρέας Λαμίας    12-9

3η ημέρα – ΚΥΡΙΑΚΗ

Νηρέας Λαμίας -ΝΟΠ   6-11

Ναύπλιο -ΝΕΠ     2-26

ΝΟ Καλαμάτας -Νηρέας Λαμίας       1-15

ΝΟΠ-Ναύπλιο      32-3

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΝΟ Πατρών 12

  2. ΝΕ Πατρών 9

  3. Νηρέας Λαμίας 6

  4. ΝΟ Καλαμάτας 3

……………………

  1. ΝΟ Ναυπλίου 0

  • Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Παίδων είναι προγραμματισμένη για το τριήμερο 31 Μαρτίου με 2 Απριλίου 2017. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου στη 1 το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ.

306 Συνολικές προβολές, 1 Σήμερα

Leave a Reply