ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Απολογισμός δράσεων, βραβεύσεις αθλητών και κοπή βασιλόπιτας

0
  • ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΦΙΛΩΝ ΚΑΙ ΑΡΩΓΩΝ Η ΓΙΟΡΤΑΣΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ «Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝ»

  • ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΕΑΣ (ΠΟΛΟ), ΜΑΝΔΗΛΑΡΗΣ (ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ), ΣΚΟΥΡΤΣΙΔΗΣ (ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ) ΚΑΙ ΣΚΙΑΔΟΠΟΥΛΟΣ (ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ) ΟΙ ΤΥΧΕΡΟΙ ΤΗΣ ΠΙΤΑΣ

ΣΕ ΖΕΣΤΟ οικογενειακό και εύθυμο κλίμα έκοψε προχθές την πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτα για όλα τα τμήματά του ο Ναυτικός Όμιλος Καλαμάτας «Ο Ποσειδών».nok-pita-1

Την τελετή τίμησαν με την παρουσία τους ο εκπρόσωπος του σεβασμιοτάτου Μητροπολίτη Μεσσηνίας π. Φίλιππος, η Αντωνία Μπούζα περιφερειακή σύμβουλος Πελοποννήσου εντεταλμένη σύμβουλος Τουρισμού, ο Παναγιώτης Νίκας δήμαρχος Καλαμάτας, ο Νικόλαος Μπασακίδης πρόεδρος Αθλητικού Οργανισμού Δήμου Καλαμάτας, ο Βγενής Χάρης πρόεδρος Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου Καλαμάτας, ο Αντώνης Δημητρακόπουλος πρόεδρος της Ε.Ι.Ο., ο Κωνσταντίνος Σκόνδρας εκπρόσωπος της εταιρείας GENESIS καθώς και εκπρόσωποι του Κέντρου Στήριξης Παιδιού και Οικογένειας Παιδικών Χωριών SOS Καλαμάτας. επίσης, στην εκδήλωση παρευρέθηκαν πολλοί αθλητές και αθλήτριες του Ομίλου, οι γονείς των αθλητών, μέλη καθώς και πολλοί φίλοι του Ομίλου.

Οι τυχεροί από την κοπή της βασιλόπιτας ήταν οι αθλητές: Πετροπουλέας Λουκάς (Πόλο), Μανδηλάρης Δημήτριος (Κολύμβηση), Σκουρτσίδης Κανέλλος (Κολύμβηση) και Σκιαδόπουλος Γεώργιος (Κολύμβηση).

Οι βραβεύσεις ανά τμήμα ήταν οι εξής:

nok-pita

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ

  • Εταιρεία GENESIS PHARMA Α.Ε. για την πολύτιμη προσφορά της στον Όμιλο.
  • Πρόεδρο της Ελληνικής Ιστιοπλοϊκής Ομοσπονδίας κ. Δημητρακόπουλο Αντώνη για την προσφορά του στην Ιστιοπλοΐα.

 

ΤΜΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

  • Μπάκα Βασιλική – Σταυρούλα: 1η στο Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα στα 100ΕΛ στην Τραπεζούντα 11-18/7, 1η στα 100ΕΛ, 2η στα 50, 200ΕΛ στους Χειμερινούς Αγώνες Κατηγοριών Νοτίου Ελλάδος στην Νίκαια 19-21/2, 1η στους Χειμερινούς Πανελλήνιους Αγώνες Ανοικτής Κατηγορίας στο ΟΑΚΑ 4-6/3, 3η στα 100, 200ΕΛ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών στον Άλιμο 10-12/6.
  • 1η στα 200ΕΛ και 2η στα 50, 100ΕΛ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών στην Θεσσαλονίκη 21-24/7.
  • Λουκαρέα Σταυρούλα: 1η στα 4Χ100 Μικτή Ομαδική, 3η στα 100ΥΠ στην Πολυεθνή Συνάντηση στην Λεμεσό όπου συμμετείχε με τα χρώματα της Εθνικής Ομάδας, 2η στα 50ΥΠ, 3η στα 200ΥΠ στους Χειμερινούς Αγώνες Κατηγοριών Νοτίου Ελλάδος στην Νίκαια 19-21/2, 3η στους Χειμερινούς Πανελλήνιους Αγώνες Ανοικτής Κατηγορίας στο ΟΑΚΑ 4-6/3, 1η στα 50ΥΠ, 4η στα 100ΥΠ, 8η στα 200ΥΠ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών στην Θεσσαλονίκη 21-24/7.
  • Σκιαδοπούλου Όλγα: 2η στα 50, 100ΕΛ, 3η στα 200ΕΛ στους Χειμερινούς Αγώνες Κατηγοριών Νοτίου Ελλάδος στην Νίκαια 12-14/2, 5η στα 200 Μικτή Ατομική στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών στον Άλιμο 10-12/6, 4η στα 50,100ΕΛ και 200Μικτή Ατομική στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών στο Βόλο 14-17/7
  • Αγγουράς Ιωάννης: 2ος στα 50ΕΛ στους Χειμερινούς Αγώνες Κατηγοριών Νοτίου Ελλάδος στην Νίκαια 12-14/2, 4ος στα 50ΕΛ, 6ος στα 100ΠΕΤ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών στο Βόλο 14-17/7
  • Λαπιώτη Βασιλική, 3η στα 50ΠΕΤ στους Χειμερινούς Αγώνες Κατηγοριών Νοτίου Ελλάδος στην Νίκαια 12-14/2, 8η στα 50ΠΕΤ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών στο Βόλο 14-17/7
  • Αντωνόπουλος Ιωάννης: 3ος στα 50ΥΠ στους Χειμερινούς Αγώνες Κατηγοριών Νοτίου Ελλάδος στην Νίκαια 12-14/2, 6ος στα 50ΕΛ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών στο Βόλο 14-17/7
  • Τσάκαλης Βασίλειος: 4ος στα 50ΕΛ, 7ος στα 100ΕΛ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών στην Θεσσαλονίκη 21-24/7
  • Χάππας Παναγιώτης: 4ος στα 100ΠΡ, 5ος στα 50ΠΡ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών στο Βόλο 14-17/7
  • Τσάκαλης Γεώργιος: 4ος στα 50ΠΡ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών στο Βόλο 14-17/7

Για τις αθλητικές επιδόσεις τους το 2016

  • Αδαμόπουλος Κωνσταντίνος
  • Γεωργακοπούλου Βασιλική
  • Καντζηλιέρη Ευαγγελία
  • Κουτσιούκος Δημήτριος
  • Κουτσιούκου Παναγιώτα
  • Λαπιώτη Αγάπη – Ελπίδα
  • Λιανού Ελένη
  • Μακρέας Βασίλειος
  • Μανδηλάρη Αικατερίνη
  • Μαρκοπούλου Γεωργία
  • Μαρούλη Βαλεσία
  • Μίχου Χριστίνα
  • Νικολακέας Γεώργιος
  • Προφητάκης Γεώργιος
  • Σαραντόπουλος Σαράντος
  • Σγάντζος Ιωάννης
  • Σκουρτσίδης Κανέλλος
  • Τσαΐρη Δήμητρα – Φιλαρέτη
  • Χάππα Αναστασία
  • Χρυσομάλλης Μάριος

nok-pita-4

ΤΜΗΜΑ ΣΚΑΚΙ

Για την κατάκτηση της 6ης θέσης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α’ Εθνικής Κατηγορίας 2016 σε σύνολο 34 συμμετεχόντων ομάδων. Επίσης για την συμβολή τους στην ομάδα Κυπέλλου και την διάκρισή της ως Κυπελλούχου ΕΣΣΠΕΠ αλλά και την τελική κατάταξή της στην 16η θέση σε σύνολο 102 συμμετεχόντων ομάδων στο Κύπελλο Ελλάδος.

  • Κινόπουλος Αργύρης (αρχηγός)
  • Τσεκούρας Θοδωρής
  • Σγουρός Απόστολος
  • Μουτζούρης Ιάσονας
  • Μακροπούλου Μαρίνα
  • Φράγκου Μαρία
  • Λούκα Μαριάνθη
  • Λιάκος Χρήστος
  • Σαραντόπουλος Κωνσταντίνος
  • Πουλόπουλος Ηλίας

Για την μεγάλη επιτυχία της στο Διεθνές Τουρνουά της Νίκαιας.

  • Λούκα Μαριάνθη

Βραβεύθηκαν για την συμβολή τους στην διάκριση της ομάδας ως Πρωταθλήτριας Περιφέρειας Πελοποννήσου και την επιτυχή συμμετοχή τους στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων καθώς και για τις διακρίσεις τους το 2016, οι αθλητές της ομάδας Παίδων – Κορασίδων:

  • Φράγκου Μαρία
  • Λούκα Μαριάνθη
  • Λιάκος Χρήστος
  • Σαραντόπουλος Κωνσταντίνος
  • Πουλόπουλος Ηλίας
  • Θωμαΐδης Χαράλαμπος
  • Παντελλοπούλου Ελένη – Ιωάννα

nok-pita-2

ΤΜΗΜΑ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑΣ

  • Γούλας Ανδρέας για την κατάκτηση της 2ης θέσης Εφήβων στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Europe.
  • Κολινιάτης Εμμανουήλ για την κατάκτηση της 3ης θέσης Εφήβων στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Europe.
  • Αδαμοπούλου Αγγελική για το εισιτήριο της πρόκρισης στην Εθνική Optimist
  • Αδαμοπούλου Στεφανία για το εισιτήριο της πρόκρισης στην Εθνική Laser 4,7 Κοριτσιών.
  • Τσάμης Ευστάθιος για το εισιτήριο της πρόκρισης στην Εθνική Laser 4,7 Αγοριών και για τη συμμετοχή στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Laser 4,7 στη Γαλλία.
  • Λημνιός Γεώργιος για την κατάκτηση της 1ης θέσης στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα Ν.Δ. Ελλάδος στη κατηγορία Optimist Junior.
  • Αδαμόπουλος Κωνσταντίνος για την κατάκτηση της 2ης θέσης στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα Ν.Δ. Ελλάδος στη κατηγορία Optimist Junior.
  • Μαρισέλ Ξάνθη για την κατάκτηση της 1ης θέσης στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα Ν.Δ. Ελλάδος στη κατηγορία Optimist Junior Κοριτσιών.

Τέλος, απολογισμό πεπραγμένων έκαναν και οι εκπρόσωποι των τμημάτων υδατοσφαίρισης και πετοσφαίρισης, Δεν βραβεύτηκαν βόλεϊ και πόλο, έκαναν μόνο απολογισμό Επαμεινώνδας Σκαρπαλέζος και κ. Αλεξόπουλος, αντίστοιχα.

317 Συνολικές προβολές, 1 Σήμερα

Leave a Reply