ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

EKEI …ΣΤΗΝ Β΄ ΤΟΠΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

0

Ανεβάζει ρυθμούς με μεταγραφές ο Παντριφυλιακός Καλονερού!

Ανεβάζει ρυθμούς η ομάδα του Παντριφυλιακού Καλονερού καθώς με την εκκίνηση του β’ γύρου ήδη μετρά δυο νίκες και μια ισοπαλία σε τρεις αγώνες, μετά και την ενίσχυση της με μεταγραφές παικτών που ενδυναμώνουν τον βασικό κορμό της ομάδας.

Η ομάδα του Καλονερού έκανε πολύ καλή εμφάνιση την Κυριακή που μας πέρασε στο γήπεδο της Κυπαρισσίας, όπου κέρδισε με 3-0 την Θύελλα Μερόπης ανεβάζοντας ρυθμό για τον επόμενο δυνατό αγώνα με τον Αστέρα Βαλύρας. Με δεδομένο δε πως το πρωτάθλημα της Β΄ Τοπικής διαθέτει έμπειρες ομάδες, αξιώσεων, με πολύ καλό επίπεδο ποδοσφαίρου, η προσπάθεια πρέπει να είναι διαρκής.

Στον τρίτο αγώνα με την Μερόπη, από το πρώτο ημίχρονο της προχθεσινής αναμέτρησης ήδη χάρη σε πλασέ του Γαλάνη, ο Μητρόπουλος διαμόρφωσε το 1-0 κοντά στο 19ο λεπτό. Στην επανάληψη με δυνατό σουτ, στο 62ο λεπτό, ο Κορακοβούνης ανέβασε το σκορ στο 2-0 και λίγο πριν το τέλος, τα γκολ τρίτωσαν αφού τη μπάλα στα δίχτυα έστειλε ο Βλάμης, κερδίζοντας τις εντυπώσεις μαζί τους Λαχανά, Μαδούρη, Λαπρόπουλο κι άλλους ακόμη παίκτες.

Θυμίζουμε πως η ομάδα του Καλονερού ήδη, στο πλαίσιο των χειμερινών μεταγραφών, ενισχύθηκε με τον Γιώργο Μητρόπουλο που επέστρεψε από την Εράνη Φιλιατρών, με τον Γιάννη Γαλάνη που κι αυτός επέστρεψες στον Σύλλογο, από τον Α.Ο. Κυπαρισσίας, ενώ την πρώτη του εμφάνιση πραγματοποίησε ο έτερος νεοαποκτηθείς, Ντάρκας ο οποίος προπονείται εδώ και καιρό με την ομάδα.

Σύντομα σύμφωνα με πληροφορίες, πρόκειται να ανακοινωθεί μια ακόμη προσθήκη, ενός παίκτη «έκπληξη» για την ομάδα η ενίσχυση της οποίας πλέον κρίνεται ως αρκετά σημαντική και ποιοτική. Άψογη η παρουσία του προπονητή Σάκη Διονυσόπουλου που όλη την σεζόν παραμένει στην ομάδα, δημιουργώντας συνθήκες αισιοδοξίας για το μέλλον του ιστορικού σωματείου.