ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΑΟ ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ 2 – ΑΟ ΘΗΒΑΣ 1 Νίκη με ανατροπή για τους Πυλιώτες

0
 ΠΑΡΟΤΙ η ομάδα της Πύλου έμεινε πίσω στο σκορ με 1-0 και η Θήβα να χαμογελούσε διάπλατα ελπίζοντας σε νίκη, τελικά οι παίκτες του Τσικλητήρα κατάφεραν και να ισοφαρίσουν αλλά και να ανατρέψουν το σε βάρος τους αποτέλεσμα παίρνοντας στο τέλος την ποθητή νίκη! Η Θήβα μπήκε μπροστά στο σκορ στο 23ο λεπτό με τον Σπανό που εκμεταλλεύτηκε λάθος των αμυντικών της Πύλου και πλάσαρε σε κενό τέρμα ανοίγοντας το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Στην συνεχεία, η ομάδα της Θήβας «ταμπουρώθηκε» με σκοπό να κρατήσει το 0-1, αφήνοντας ελευθερία κινήσεων και την κατοχή της μπάλας στον Τσικλητήρα, που παρόλα αυτά δεν απείλησε ιδιαίτερα μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως η ομάδα του Τσικλητήρα μπήκε πιο δυνατά, έκανε δυο καλές ευκαιρίες προετοιμάζοντας το έδαφος για τον Κυριαζόπουλο, ο οποίος στο 78ολεπτό ισοφάρισε σε 1-1. Με την ψυχολογία να ανεβαίνει η ομάδα της Πύλου βγήκε μπροστά και διπλασίασε τα τέρματα της με τον Ρούσση στο 85ο λεπτό. ● Διαιτητές: Σταυρόπουλος, Καραμέρος, Κορδάτος (ΣΔΠ Ηλείας) ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ: Κόκκαλης, Παναγόπουλος, Σεντεμέντες (60′ Μπίζος), Γεωργιόπουλος (69′ Τσώνης), Ζαχαρόπουλος, Κυριαζόπουλος, Τσάτσος (81′ Σβίγγος), Πύλιος, Κερμενίδης, Ρούσσης, Καρούμπας. ΑΟ ΘΗΒΑ: Μόνος, Ευθυμίου, Αργυρίου, Σπανός, Κατσογιάννης (46′ Μαυρόπουλος), Κουτσούμπας, Δέδες, Τσατσαρώνης, Μαλισσόβας (86′ Γιάλος), Γεωργίου.