ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Α.Ε. ΛΟΓΓΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ 1 – 3 «Χρυσός» σκόρερ ο Κώστας Γιαννόπουλος

0

Με μεγάλο πρωταγωνιστή για μια ακόμη φορά τον Κώστα Γιαννόπουλο, η ομάδα της Θύελλας Χαρακοπιού παρέμεινε σε σταθερή τροχιά για την άνοδο, κερδίζοντας με 3-1 την ΑΕ Λογγάς στο γειτονικό ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου /Β΄ Κατηγορίας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0 από το πρώτο κιόλας ημίχρονο (16′ κα 21΄) με τον Κώστα Γιαννόπουλο, χωρίς να κινδυνεύσουν ιδιαίτερα από την γηπεδούχο ομάδα της Λογγάς, η οποία στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο πιέζοντας για την ανατροπή! Την ευκαιρία για ένα τρίτο γκολ είχε ο Γιαννόπουλος γύρω στο 55ο λεπτό, η Λογγά όμως ευτύχισε να βρει το δρόμο στα δίχτυα μειώνοντας σε 2-1 στο 68ο λεπτό με τον Παναγιώτη Κυριόπουλο. Μετά το γκολ η ομάδα της Λογγάς πίεσε κι άλλο επιδιώκοντας την ισοφάριση χάνοντας μάλιστα δυο καλές ευκαιρίες με κεφαλιές. Σε μια αντεπίθεση η Θύελλα Χαρακοπιού έφτασε στο τρίτο της γκολ με σκόρερ ξανά τον Γιαννόπουλο και παράλληλα «κλείδωσε» το παιχνίδι! Μετά το 1-3 η ομάδα του Παντελή Τσιγαρίδη έχασε μια ακόμη ευκαιρία για διευρύνει περισσότερο το σκορ γύρω στο 70ο λεπτό. ● Διαιτησία: Ζαρακοβίτης Ευστ, Τζεμαλαϊ Ερ. Ρηγοπούλου Β-Α. ΑΕ ΛΟΓΓΑΣ: Ηλιόπουλος, Karoqe Kristjan, Πετρόπουλος (73΄ Κριζέας), Βάγιας, Κοσμάς, Ευαγ. Κυριόπουλος (55΄ Cerriku Selfo), Παν. Κυριόπουλος, Κορακάκης, Μπόγιο, Τραγομαλάς, Καράμπελας ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ: Σακκάς, Μαρκάκης, Ορφανός, Κ. Στασινόπουλος, Βασιλόπουλος, Κουτσολιάς, Γ. Στασινόπουλος, Shabani Gledion, Βασιλογιαννακόπουλος (66΄ Κουφόγιωργας), Γιαννόπουλος, Dhembi Gresild (71΄ Κυριακάκης).