ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Ο ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ ΕΧΑΣΕ ΜΕ 3-2 ΣΕΤ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑΣ.Έπεσε στο τάιμ μπρέικ … αλλά όχι αμαχητί!

0
  ΜΠΟΡΕΙ ο Μεσσηνιακός να έχασε χθές το απόγευμα στο κλειστό γυμναστήριο των Μοιρών από τον γηπεδούχο ΓΑΣ Μεσσαρά, δεν έπεσε όμως αμαχητί! Η καλαματιανή ομάδα αγωνίστηκε απέναντι σε μια πολύ καλή αντίπαλο με ενθουσιώδες και αθλητικό κοινό στο πλευρό της να φτιάχνει ατμόσφαιρα στην κερκίδα, και παρότι έκανε τον καλύτερο, ίσως, φετινό της αγώνα δεν μπόρεσε να κερδίσει στο κομβικό τέταρτο σετ πηγαίνοντας τελικά στο ται μπρέικ, όπου οι γηπεδούχες κατόρθωσαν να κάμψουν τις αντιστάσεις της. Καθοριστική στιγμή για την εξέλιξη του αγώνα ήταν ο τραυματισμός της νεαρής κεντρικού Έλενας Δεδούση, στο κρισιμότερο μάλιστα σημείο του τάι-μπρέικ, όταν η ομάδα του Μεσσηνιακού βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 9-12! Το γεγονός αυτό επηρέασε συνολικά την ομάδα οδηγώντας την στην απώλεια του σετ με 16-14! «Οι άνθρωποι της ομάδος του Μεσσαρά υπήρξαν ευγενέστατοι και φιλόξενοι και μόνο καλές κουβέντες είχαν για την Ομάδα μας. Θα ανταποδώσουμε την φιλόξενη στάση τους στην Καλαμάτα την 1η Απριλίου. Εξαίρετη η εξυπηρέτηση στο πλοίο ΚΡΗΤΗ ΙΙ της ΑΝΕΚ, οι άνθρωποι του οποίου μας φέρθηκαν σα να μας γνώριζαν χρόνια. Τους ευχαριστούμε.», ανέφερε ο έφορος του τμήματος βόλεϊ του Μεσσηνιακού Χρήστου Ζερίτη. ● Διαιτησία: Καραπουλάκης και Βογιατζής. Τα σετ: 25-22, 18-25, 17-25, 25-21, 16-14 ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: Σουρή, Σκλήρη, Κωνσταντοπούλου, Χειλαδάκη, Χάσκου, Πασσιά, Δεδούση, Μπαξιβανάκη, Σαμπάτη (λ), Μπεσή, Παυλέα, Καραγιάννη.