ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΑΓΣ TΑΕΚΒΟΝΤΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 8 μετάλλια και μια 5η θέση στο διασυλλογικό πρωτάθλημα Χαλκίδας

0

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ εμφανίσεις πραγματοποίησαν στο κλειστό γυμναστήριο της Χαλκίδας οι αθλήτριες και οι αθλητές του ΑΓΣ Ταεκβοντό Καλαμάτας, όπου συμμετείχαν στο διασυλλογικό πρωτάθλημα που διεξήχθη την Παρασκευή 27, Σάββατο 28 και Κυριακή 29 Ιανουαρίου.

Οι αθλητές του ΑΓΣ Ταεκβοντό Καλαμάτας επέστρεψαν από τη Χαλκίδα με οκτώ μετάλλια και μία πέμπτη θέση και συγκεκριμένα, χρυσό μετάλλιο και την πρώτη θέση κατέκτησαν οι Νίκη Αθανασοπούλου και Ελένη Μάρωση.

Χάλκινο μετάλλιο και τρίτη θέση κατέκτησαν οι Φωτεινή Καρατζά, Γιώργος Σάμιτας, Δημήτρης Μιχόπουλος, Αλεξάνδρα Σδούγα, Γιάννης Τομάζος και Πέτια Ζντράβκοβα.

Τέλος την πέμπτη θέση κατέκτησε η αθλήτρια Μπουρλούκα Πηνελόπη καθώς ηττήθηκε στον αγώνα για τα μετάλλια.

«Πολύ καλή επίσης ήταν η παρουσία των υπολοίπων αθλητών του Συλλόγου χωρίς όμως να καταφέρουν  να διακριθούν. Αυτή ήταν η πρώτη αποστολή του συλλόγου για το 2017, που στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία, αφού επέστρεψε με πολλές επιτυχίες από ένα πρωτάθλημα προετοιμασίας που συμμετείχαν περίπου 1300 αθλητές.»

Τους αθλητές συνόδευσε και στήριζε καθόλη τη διάρκεια των αγώνων η πρωταθλήτρια Ευρώπης, Αναστασία Φωτάκη.