ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΔΕΙΤΕ ΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΠΟΥ «ΣΦΥΡΙΖΟΥΝ» ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

0

Ο Ευάγγελος Ζαρακοβίτης αναλαμβάνει το έργο να «σφυρίζει» το ντέρμπι της 19ης αγωνιστικής μεταξύ «Καλαμάτας» – Α.Ε. Αβίας για το πρωτάθλημα της Α΄ Μεσσηνίας. Στο ενδιαφέρον ματς του Αίαντα Καλαμάτας με την Ομόνοια θα διαιτητεύσει ο Κώστας Ψηλοπαναγιώτης, ενώ ο Μάριος Καρβούνης ορίστηκε στο παιχνίδι του Μεσσηνιακού με την Σπερχογεία για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Κατηγορίας.

Στην Β΄ Κατηγορία και τον 1ο Όμιλο, το αμφίρροπο ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής μεταξύ Α.Ε. Μάνης και Α.Ε. Γαργαλιάνων θα διαιτητεύσει ο Δημήτρης Πλακόγιαννης και το ντέρμπι του 2ου Ομίλου (15η αγωνιστική) ανάμεσα σε Πανιώνιο και Θύελλα Χαρακοπιού θα «σφυρίξει» ο Νίκος Γκούμας.

Τις κόντρες της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄ Κατηγορίας μεταξύ των ΑΟ Βέργας – Θησέα Καλαμάτας και Ίκαρου Καλαμάτας – ΑΣ Δαναού διαιτητεύουν οι Αντωνόπουλος και Σταυρόπουλος, αντίστοιχα.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές των ποδοσφαιρικών πρωταθλημάτων του Σαββατοκύριακου, έχουν ως κάτωθι:

 

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – (19η αγωνιστική)

Σάββατο 11 Φεβρουαρίου, ώρα 15:30:

  • Γήπεδο Διαβολιτσίου: Α.Ο. Διαβολιτσίου – Απόλλων Καλαμάτας

(ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π., ΛΑΜΙΑΣ Σ., ΤΣΙΡΜΠΑΣ Ν.)

Ώρα 18:30:

  • Δημ. «Παν Μπαχράμης»: Α.Ο. Φαραί – Α.Ο. Κυπαρισσίας

(ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ Σ., ΤΣΟΥΚΑΛΗ Α.)

Κυριακή 12 Φεβρουαρίου, ώρα 15:30:

  • Γήπεδο Μεσσηνιακού: Π.Σ. «Η Καλαμάτα» – Α.Ε. Αβίας

(ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΗΣ Ε., ΤΣΟΥΚΑΛΗ Α., ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Ε.)

Κυριακή 12 Φεβρουαρίου, ώρα 15:30:

  • Γήπεδο Μεσσήνης: Πάμισος Μεσσήνης – Τέλος Άγρας

(ΠΛΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ., ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Χ., ΤΣΑΟΥΣΗ Σ.)

  • Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ: Αναγέννηση Παραλίας – Α.Σ. Ανδρούσας

(ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Μ., ΛΑΜΙΑΣ Σ., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ Σ.)

  • Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας: Α.Ο. Μιλτιάδης – Α.Σ. Πανθουριακός

(ΝΙΚΑΣ Δ., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ., ΤΣΙΡΜΠΑΣ Ν.)

  • Γήπεδο Αρφαρών: Αστέρας Αρφαρών – Εθνικός Μελιγαλά (0-3 α.α.)
  • Δημ. ΚΤΕΛ «Γ. Λουκαρέας»: Ολυμπιακός Καλαμάτας – Εράνη Φιλιατρών

(ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π., ΓΚΟΥΜΑΣ Ν.)

 

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – (18η αγωνιστική)

Σάββατο 11 Φεβρουαρίου, ώρα 15:30:

  • Γήπεδο Σουληναρίου: Χανδριναϊκός Π.Σ. – Ολυμπιακός Ανάληψης

(ΣΚΟΡΔΟΣ Η., ΓΙΑΝΝΑΚΛΗΣ Δ., ΝΙΑΡΧΟΣ Γ.)

  • Γήπεδο Χώρας: Παπαφλέσσας Χώρας – Απόλλων Πεταλιδίου

(ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΗΣ Ε., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ., ΓΙΑΝΝΕΤΣΟΣ Ι.)

  • Γήπεδο Άριος: Νέος Άρις – Ηρακλής Καλαμάτας

(ΝΙΚΑΣ Δ., ΜΠΑΣΙΛΑΡΗΣ Ε., ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Ε.)

  • Γήπεδο Μεσσηνιακού: Μεσσηνιακός Γ.Σ. – Α.Ο. Σπερχογείας

(ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Μ., ΚΥΡΙΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΤΣΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Δ.)

  • Γήπεδο Ασπροχώματος: Α.Ο. Ασπρόχωμα – Α.Ο. Δωρίου

(ΤΟΥΡΛΟΜΟΥΣΗΣ Ν., ΜΑΝΙΑΤΕΑΣ Μ., ΣΤΑΥΡΟΥ Δ.)

Κυριακή 12 Φεβρουαρίου, ώρα 15:30:

  • Γήπεδο Κορώνης: Ακρίτας Κορώνης – Αστ. Μικρομάνης

(ΚΟΥΤΣΑΝΑΣΤΑΣΗΣ Ι., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΚΑΥΚΑΣ Α.)

Ώρα 18:30:

  • Δημ. «Παν Μπαχράμης»: Αίαντας Καλαμάτας – Α.Ο. Ομόνοια

(ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΡΕΚΚΑΣ Η., ΓΙΑΝΝΕΤΣΟΣ Ι.)

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1ος ΟΜΙΛΟΣ – (17η αγωνιστική)

Σάββατο 11 Φεβρουαρίου, ώρα 15:30:

  • Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ: Α.Ε. Μάνης – Α.Ε. Γαργαλιάνων

(ΠΛΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ., ΚΑΣΚΑΝΗΣ Φ., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ.)

  • Γήπεδο Αρφαρών: Ατρόμητος Πλατύ – Διαγόρας Κοπανακίου

(ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Χ., ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Α., ΚΟΜΠΙΛΙΡΗΣ Π.)

  • Γήπεδο Ανδρούσας: Α.Ο. Πανευαϊκός – Κεραυνός Καλαμάτας

(ΚΑΣΚΑΝΗΣ Φ., ΚΥΡΙΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΤΑΓΑΡΗΣ Δ.)

  • Γήπεδο Κυπαρισσίας: ΠΑΟ Καλού Νερού – Παπαφλέσσας Άμφειας

(ΣΚΟΡΔΟΣ Η., ΒΟΣΝΑΚΗΣ Κ., ΤΣΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Δ.)

Κυριακή 12 Φεβρουαρίου, ώρα 15:30:

  • Γήπεδο Μελιγαλά: ΑΣ Θύελλα Μερόπης – ΑΕΚ Καλαμάτας

(ΤΟΥΡΛΟΜΟΥΣΗΣ Ν., ΣΤΑΥΡΟΥ Δ., ΚΟΜΠΙΛΙΡΗΣ Π.)

  • Δημ. «Παν Μπαχράμης»: Δόξα Καλαμάτας – ΑΕ Κυπαρισσίας –Ηρακλής

(ΝΙΑΡΧΟΣ Γ., ΤΖΙΑΜΟΥΡΑΝΗΣ Θ., ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Α.)

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ – (15η αγωνιστική)

Σάββατο 11 Φεβρουαρίου, ώρα 15:30:

  • Δημ. «Παν Μπαχράμης»: Πράσινα Πουλιά – ΑΟ Φυτειάς

(ΡΕΚΚΑΣ Η., ΜΑΝΤΑΣ Ι., ΖΕΡΒΑ Μ.)

  • Δημ. ΚΤΕΛ «Γ. Λουκαρέας»: Πανιώνιος Καλαμάτας – Θύελλα Χαρακοπιού

(ΓΚΟΥΜΑΣ Ν., ΒΡΥΩΝΗΣ Β., ΒΟΣΝΑΚΗΣ Κ.)

  • Γήπεδο Μεθώνης: Α.Ο. Μεθώνης – Α.Ο. Στενωσιάς

(ΚΟΥΤΣΑΝΑΣΤΑΣΗΣ Ι., ΚΑΥΚΑΣ Α., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ.)

  • Γήπεδο Μεσσήνης: Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης – Α.Ε. Λογγάς

(ΤΣΑΟΥΣΗ Σ., ΤΣΑΟΥΣΗ Ε., ΤΖΙΑΜΟΥΡΑΝΗΣ Θ.)

Ώρα 12:30:

  • Δημ. «Παν Μπαχράμης»: ΑΣ Φυτειάς – Α.Ο. Πατίστα

(ΣΑΚΚΑΣ Β., ΤΑΓΑΡΗΣ Δ., ΤΣΑΟΥΣΗ Ε.)

Κυριακή 12 Φεβρουαρίου, ώρα 15:30:

  • Γήπεδο Σουληναρίου: ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα – Π.Α.Ο. Καλλιθέας

(ΒΡΥΩΝΗΣ Β., ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ Δ., ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ Γ.)

 

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – (16η αγωνιστική)

Κυριακή 12 Φεβρουαρίου, ώρα 10:00:

  • Δημ. ΚΤΕΛ «Γ. Λουκαρέας»: ΑΠΣ Άρις – ΑΟ Ερμής Καλαμάτας

(ΜΠΑΣΙΛΑΡΗΣ Ε., ΜΠΟΤΗ Σ., ΣΚΑΡΠΕΤΗΣ Γ.)

  • Δημ. «Παν Μπαχράμης»: ΑΠΟ Καλαμάτας Ίκαρος – ΑΣ Δαναός

(ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΖΕΡΒΑ Μ., ΑΓΓΕΛΗ Μ.)

Ώρα 12:00:

  • Γήπεδο Σουληναρίου: Νέστωρ Πύλου – Νέδουσα Αλαγονίας

(ΓΙΑΝΝΑΚΛΗΣ Δ., ΤΖΕΜΑΛΑΪ Ε., ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Α.)

Ώρα 12:30:

  • Δημ. ΚΤΕΛ «Γ. Λουκαρέας»: Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Α.Ο. Λαιϊκων

(ΜΑΝΙΑΤΕΑΣ Μ., ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΒΑΝΙΚΙΩΤΗΣ Γ.)

Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου, ώρα 16:30:

  • Δημ. «Παν Μπαχράμης»: Α.Ο. Βέργας – Θησέας Καλαμάτας

(ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ Π., ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Α.)

104 Συνολικές προβολές, 1 Σήμερα

Leave a Reply