Μοιράστηκαν βαθμούς Πανιώνιος και Θύελλα Χαρακοπιού!

0

ΔΙΧΩΣ ΝΙΚΗΤΗ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΤΟΥ Β΄ ΟΜΙΛΟΥ

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ ΟΙ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ

Δίχως νικητή τελείωσε το ντέρμπι της 15ης αγωνιστικής του Β΄ Ομίλου /Β΄ Κατηγορίας ανάμεσα σε Πανιώνιο Και Θύελλα Χαρακοπιού, με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1.

Το μοιρασμένο κι άσφαιρο πρώτο ημίχρονο ανάμεσα σε Πανιώνιο και Θύελλα Χαρακοπιού οδήγησε σε ένα εξίσου μοιρασμένο αλλά με δυο τελικές στα δίχτυα, μια για κάθε ομάδα δια ποδός Τζώρτζη και Βασιλόπουλου. Αποτέλεσμα που δεν επηρέασε ουσιαστικά την θέση των δυο ομάδων στη βαθμολογία του Β΄ Ομίλου

Η εξέλιξη του παιχνιδιού

Στο πρώτο ημίχρονο οι ευκαιρίες και το παιχνίδι ήταν μοιρασμένα. Δυο ευκαιρίες για κάθε ομάδα στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, γύρω στο 50λεπτο, είχαν σαν αποτέλεσμα την σταδιακή αύξηση πίεσης από τους φιλοξενούμενους με τον Γιώργο Στασινόπουλο, ο οποίος έχασε μεγάλη ευκαιρία σε τετ-α-τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στο 53ο λεπτό ο Τζώρτζης μετά από σέντρα έπιασε την κεφαλιά κάνοντας το 1-0 βάζοντας τον Πανιώνιο μπροστά στο σκορ.

Η πίεση από τη Θύελλα Χαρακοπιού αυξήθηκε, με στόχο την ισοφάριση κάτι που τελικά κατάφερε χάρη στο σουτ από τα 30 μέτρα του Κώστα Βασιλόπουλου στο 70λεπτο.

Στη συνεχεία ο Πανιώνιος έχασε δυο κλασικές ευκαιρίες για γκολ. Λίγο πριν την εκπνοή του αγώνα η Θύελλα Χαρακοπιού έβαλε ένα ακόμη γκολ από κόρνερ, ο επόπτης όμως σήκωσε σημαιάκι, προκαλώντας τα πολλά παράπονα της φιλοξενούμενης ομάδας τόσο για εκείνον όσο και τον διαιτητή του αγώνα, που έλαβε την απόφαση να ακυρώσει το γκολ.

• Διαιτησία: ΓΚΟΥΜΑΣ Ν., ΒΡΥΩΝΗΣ Β., ΒΟΣΝΑΚΗΣ Κ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Αργυράκης, Χ. Κοντοθανάσης, Κώστας, Λιανός, Πετρόγιαννης, Σπυρόπουλος (50΄ Ηλιόπουλος), Γιάνναρης, Μπουρής, Ψαρράς, Κώστας-Ξυλάς (74΄ Ματσίκας), Τζώρτζης (93΄ Νικολόπουλος).

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ: Σακκάς, Κ. Στασινόπουλος, Μαρκάκης, Μ. Στασινόπουλος (87΄ Κουφόγιωργας), Βασιλόπουλος, Κουτσολιάς, Σαμπάνι, Ορφανός, Γ. Στασινόπουλος, Παννόπουλος (90΄ Βασίλοβιτς), Dhembi.