ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Ταχύτερος όλων στα 100km ο Μπούγλας του Κρόνου Νίκαιας και στα 60KM η Κων/να Λεπενιώτη του ΠΑΟ

0
  • ΜΕΓΑΛΗ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΩΝ ΤΟΥ Σ.Π.Ο.Κ. ΕΥΚΛΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ 4ο ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΟ ΑΓΩΝΑ ΣΤΑ ΑΡΦΑΡΑ

  • ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΕΣ ΠΡΩΤΙΕΣ ΜΕ ΠΟΝΤΙΚΗ ΚΑΙ ΜΥΣΤΡΙΩΤΗ ΣΤΑ 60 ΧΛΜ ΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΜΑΣΤΕΡ Γ’ ΚΑΙ Δ΄

  • 2ος ΣΤΗΝ ΜΑΣΤΕΡ Α΄ Ο ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, 3ος Ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ (2:40:35) ΤΟΥ «ΕΥΚΛΗΣ» ΣΤΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ

Στην ιστορία πέρασε μια ακόμη επιτυχή ποδηλατική οργάνωση του Ευκλή Καλαμάτας. Συγκεκριμένα, την Κυριακή που μας πέρασε ο καλαματιανός Σύλλογος, σε συνεργασία με τον Δήμο Καλαμάτας και τον Πολιτιστικό Σύλλογο Αρφαρών ”Η Αναγέννηση” διοργάνωσαν για 4η συνεχόμενη χρονιά στα Αρφαρά τον Διασυλλογικό ποδηλατικό αγώνα με την επωνυμία ”4ος Γύρος Αρφαρά – Πήδημα” των 100 και 60 χιλιομέτρων στις εξής 12 κατηγορίες: Εφήβων – Νέων Ανδρών – Ανδρών – Παίδων – Κορασίδων – Γυναικών – Μάστερ Α’ – Β’ – Γ’ – Δ’ – ‘Οπεν (19-35 ετών) και (35 ετών και άνω).

Εκκίνηση έλαβαν 160 ποδηλάτες από πολλά ποδηλατικά Σωματεία όλης την χώρας από Καλαμάτα, Αθήνα μέχρι και Άμφισσα, η οποία συμμετείχε φέτος με αρκετούς αθλητές της στον αγώνα, η Πάτρα και ο Π. Ο. Πατρών που όπως κάθε χρόνο συμμετείχε με την πολυπληθέστερη αποστολή, φέρνοντας φέτος στην περιοχή μας 35 ποδηλάτες.

Η εκκίνηση και ο τερματισμός, καθώς και οι βραβεύσεις έγιναν στην πλατεία των Αρφαρών.

Η διαδρομή ήταν δεξιόστροφη από τα Αρφαρά, Πήδημα, Εθνική Οδός Καλαμάτας-Αθήνας, Άγιος Κωνσταντίνος και επιστροφή στα Αρφαρά.

Φέτος ο διοργανωτής Ευκλής παρείχε ηλεκτρονική χρονομέτρηση από την εταιρεία Sportstiming.gr, όπου έμειναν όλοι οι ποδηλάτες ευχαριστημένοι και δέχτηκε ο Ευκλής συγχαρητήρια, γι’ αυτή του την πρωτοβουλία.

 

Ταχύτερος όλων στα 100 χλμ ανδρών

ο Μπούγλας του Κρόνου Νίκαιας

Κορυφαίος στα 100 χλμ στην κατηγορία των Ανδρών ήταν ο Γεώργιος Μπούγλας του Π.Σ. ”Κρόνος” Νίκαιας με χρόνο 2:37:09. Στην ίδια κατηγορία 3ος τερμάτισε ο Καλαματιανός Σταύρος Κανελλόπουλος (2:40:35) του Σ.Π.Ο.Κ. Ευκλής.

Στην κατηγορία Νέων Ανδρών (100 χλμ.), 1ος ήταν ο Αναστάσιος Κουμπέτσος του Παναθηναϊκού με 2:37:11.763, στην Κατηγορία Έφηβων (100 χλμ.), πρώτος τερμάτισε ο αθλητής του ΠΟ Πατρών Δημήτρης Φραμπίτσης με 2:37:21.237. Πρώτος στα 60 χιλιόμετρα Παίδων είναι ο Γιώργος Κατσιαρδής της ΑΕΚ Τρίπολης με χρόνο: 1:39:01.724. Μια καλαματιανή ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλοπάτι των 60 χιλιομέτρων Κορασίδων, η Μαρία Παναγιωτοπούλου που αγωνίζεται με τον Σπαρτιατικό Γ. Σ. και σημείωσε χρόνο 1:50:32.484.

Στα 60 χιλιόμετρα των Γυναικών ταχύτερη όλων ήταν η Κωνσταντίνα Λεπενιώτη του Παναθηναϊκού Α. Ο. με 1:44:13.419.

Στα 60 χλμ. κατηγορία Μάστερ Α’ (60 χλμ.) πρώτος ήταν ο Διονύσης Καλογεράτος του Π. Ο. Πατρών με 1:38:58.472 και δεύτερος ο Παπαγεωργίου Αθανάσιος του Σ.Π.Ο.Κ. Ευκλής.

Στην Μάστερ Β’ (60 χλμ.) πρώτος ήταν ο Λουκάς Καταπόδης του Πήγασου Κυψέλης με χρόνο: 1:34:05.173.

Στην κατηγορία Μάστερ Γ’, γρηγορότερος ήταν ο Χρήστος Ποντίκης του Σ.Π.Ο.Κ. Ευκλής και πρώτος στην Μάστερ Δ΄ ο Βασίλης Μυστριώτης επίσης του Σ.Π.Ο.Κ. Ευκλής.

Στην κατηγορία Open 19-35 ετών πρώτος τερμάτισε ο Παναγιώτης Κουμουνδούρος με 37:10.818 και στα 20 χιλιόμετρα της κατηγορίας Open 35 και άνω, πρώτος ήταν ο Ιωάννης Μόσχος με επίδοση: 37:12.238.

 

ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΟΙ (100 χλμ.)

1ος Φραμπίτσης Δημ. (Π. Ο. Πατρών) 2:37:21.237 10 Laps

2ος Ζώης Ελευθ. (Π. Σ. ”Κρόνος” Νίκαιας) 2:39:51.034 (02:29.797)

3ος Καλονιάτης Γεωργ. (Α. Ο. Θησέας) 2:40:37.481 (03:16.244)

4ος Αδάσης Παν. (Ολυμπιακός Περ. Χαϊδαρίου) 2:40:41.785 (03:20.548)

5ος Γάτης Γεώργ. (Π. Σ. ”Κρόνος” Νίκαιας) 2:40:45.623 (03:24.386)

6ος Φριτζήλας Γεώργ. ( Σπαρτιατικός Γ.Σ.) 2:41:03.842 (03:42.605)

7ος Ντανοβασίλης Κων 2:45:17.243 (07:56.006)

8ος Χριστάκος ∆ημ 2:49:13.199 (11:51.962)

9ος Λεούσης Παν 2:49:17.694 (11:56.457)

DSQ

10ος Παπαγιαννάκης Ευαγ. 2:06:12.336 7 Laps

11ος Τσέλος Χαραλ. 1:21:44.569 4 Laps

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ (100 χλμ.)

1ος Κουμπέτσος Αναστ. (Παναθηναϊκός Α. Ο.) 2:37:11.763 10 Laps

2ος Σούλιος Ζήσης (Π. Σ. ”Κρόνος” Νίκαιας) 2:37:13.589 (00:01.826)

3ος Γιαννούτσος Μιλτιάδης (Π. Ο. Πατρών) 2:37:19.452 (00:07.689)

4ος Χριστόπουλος Χέλλερ-Παν. (ΠΑΟ Α.Ο.) 2:39:04.300 (01:52.537)

5ος Μπουνιαλέτος Νικ. (Ολυμπιακός Π.Χαϊδ.) 2:40:46.503 (03:34.740)

6ος Μπουτόπουλος Γεώργ. (Π. Ο. Πατρών) 2:41:04.097 (03:52.334)

7ος  Ζουναρέλης Νικ 2:44:34.157 (07:22.394)

DSQ

8ος Μπουνιαλέτος Αλεξ 2:21:21.081 8 Laps

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (100 χλμ.)

1ος Μπούγλας Γεώργ. (Π. Σ. ”Κρόνος” Νίκαιας) 2:37:09.966 10 Laps

2ος Βλάχος Χρ. (Π.Ε.Σ.Α.Αστέρας Ζωγράφου) 2:37:35.385 (00:25.419)

3ος Καννελόπουλος Σταύρος (Σ.Π.Ο.Κ. Ευκλής) 2:40:35.586 (03:25.620)

4ος Μαλισιόβας Αλεξ. (Α. Σ. Άλφα Κ.) 2:40:40.124 (03:30.158)

5ος Κοτσιώνης Γεώργ. (Α. Σ. Άλφα Κ.) 2:40:40.882 (03:30.916)

6ος Αχτύπης Αντών. (Π. Ο. Πατρών) 2:40:41.776 (03:31.810)

7ος Κούβελας Κων. 2:40:42.279 (03:32.313)

8ος Τζανής Κίμων 2:40:43.665 (03:33.699)

9ος Ροβάκης ∆ημ. 2:40:44.123 (03:34.157)

10ος Κουλολιάς Γεώργιος 2:40:45.511 (03:35.545)

11ος Μαυρικάκης Μιχαήλ 2:40:45.767 (03:35.801)

12ος Καραγιάννης Ηλίας 2:40:47.256 (03:37.290)

13ος Ντεγιάννης Εμμάν 2:41:00.247 (03:50.281)

14ος Καπετάνης Κλεάνθης 2:41:00.300 (03:50.334)

15ος Εξαρχόπουλος Σωτ. 2:41:29.317 (04:19.351)

16ος Σκρέκης Λουκάς 2:43:17.444 (06:07.478)

17ος ∆ιαμαντόπουλος Λαμπρ. 2:43:50.111 (06:40.145)

18ος Νίνης Γεωργ. 2:45:17.134 (08:07.168)

19ος Πολυπάθελης Γεωργ. 2:45:58.996 (08:49.030)

20ος Σορώκος Χαραλ. 2:49:14.029 (12:04.063)

21ος Κρίππελ Ματίας 2:49:17.517 (12:07.551)

22ος Μπρούλης Αλέξιος 2:49:18.464 (12:08.498)

23ος Χάλαρης Μάρκος 2:49:18.679 (12:08.713)

24ος Κούλης Μαρίνος 2:49:18.867 (12:08.901)

DSQ

25ος Νικολαΐδης Κων. 2:21:11.000 8 Laps

26ος Θεοδωρόπουλος Αλέξιος 2:21:21.675 (00:10.675)

27ος Αλεβίζος Κων. 2:21:26.461 (00:15.461)

28ος Καρατζένης Μιχαήλ 2:05:26.615 7 Laps

29ος Γουλίμης Παν. 2:09:48.536 (04:21.921)

30ος Ρούσης Αλεξ. 1:47:30.929 6 Laps

31ος Χρόνης Χρήστος 1:54:54.456 (07:23.527)

32ος Αυγουστής Ιωάν 1:41:27.953 5 Laps

33ος Μαγκλαράς Λουκάς 17:20.330 1 Lap

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ (60 χλμ.)

1ος Κατσιαρδής Γεώργ. (ΑΕΚ Τρίπολης) 1:39:01.724 6 Laps

2ος Ρόκας Ιωάν. (Γ. Σ. Μαρκόπουλου) 1:39:04.232 (00:02.508)

3ος Κοροντζής Θεόδ. (Π. Ο. Πατρών) 1:39:04.824 (00:03.100)

4ος Δημητρόπουλος Παν. (Σπαρτιατικός Γ. Σ.) 1:39:07.513 (00:05.789)

5ος Μούτσιος Μαρτίνος ( Ζεύς Π. Ο.) 1:39:11.643 (00:09.919)

6ος Αναστασόπουλος Κων. (Σπαρτιατικός Γ. Σ.) 1:39:20.371 (00:18.647)

7ος Κατσιαρδής Νικολ. 1:39:30.765 (00:29.041)

8ος Κωνσταντάκος Νίκος 1:39:58.513 (00:56.789)

9ος Πίνης Ευαγγ. 1:41:13.866 (02:12.142)

10ος Γρίβας Νικ. 1:41:27.451 (02:25.727)

11ος Λουκόπουλος Θεοδ. 1:41:29.622 (02:27.898)

12ος Σουλτάνης Ιωαν. 1:41:38.111 (02:36.387)

13ος Μούγιος Ιωάννης 1:44:00.551 (04:58.827)

14ος Βαρώτσος Αλέξιος 1:44:01.214 (04:59.490)

15ος Γιαννόπουλος Σωτηρ. 1:44:02.185 (05:00.461)

16ος Χλέπας ∆ημ. 1:44:04.866 (05:03.142)

17ος Αναστασίου Άγγελος 1:44:07.308 (05:05.584)

18ος Βαρώτσος Ιωάννης 1:44:10.720 (05:08.996)

19ος Καμμένος Νικ. 1:44:38.140 (05:36.416)

20ος Καράι Κων/νος 1:50:16.554 (11:14.830)

21ος Ζαχαρουδάκης Νικ. 1:57:28.531 (18:26.807)

22ος Ζάβος Ιωαν. 1:43:38.264 4 Laps

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΑΣΙ∆ΕΣ (60 χλμ.)

1η Παναγιωτοπούλου Μαρία (Σπαρτιατικός Γ. Σ.) 1:50:32.484 6 Laps

2η Ρηγοπούλου Ελευθ. (ΑΕΚ Τρίπολης) 1:38:53.360 5 Laps

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ  (60 χλμ.)

1η Λεπενιώτη Κων/να (Παναθηναϊκός Α. Ο.) 1:44:13.419 6 Laps

2η Αρκούδη-Βαφέα Αγ. (Παναθηναϊκός Α. Ο.) 1:44:32.183 (00:18.764)

3η Ζώγλη Α-Μ (Π. Σ. ”Κρόνος” Νίκαιας) 1:48:26.954 (04:13.535)

4η Αναστασοπούλου Στ. (Σπαρτιατικός Γ. Σ.) 1:50:21.933 (06:08.514)

5η Ζαχαριουδάκη Ευαγ. (Γ. Σ. Μαρκόπουλου) 1:38:50.414 5 Laps

6η Πολυχρονοπούλου Κάλ. (ΠΑΟ Α.Ο.) 1:38:54.295 (00:03.881)

7η Αναστασοπούλου Ματίνα 1:39:15.111 4 Laps

8η Κανακόπουλος Adressa Flores 1:41:28.710 3 Laps

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΣΤΕΡ Α’ (60 χλμ.)

1ος Καλογεράτος Διον. (Π. Ο. Πατρών) 1:38:58.472 6 Laps

2ος Παπαγεωργίου Αθαν. (Σ.Π.Ο.Κ. Ευκλής) 1:39:03.604 (00:05.132)

3ος Μπουλμέτης Γεώργ. (Α. Σ. Άλφα Κ.) 1:39:03.666 (00:05.194)

4ος Μπαζάρογλου Ανδρ. (Π. Ο. Πατρών) 1:39:07.712 (00:09.240)

5ος Δρουγούτης Δημ (Π. Ο. Πατρών) :39:11.598 (00:13.126)

6ος Μπέρτσος Διον. (Π. Τ. Σ. Πύργου) 1:39:12.060 (00:13.588)

7ος Μέτσης Ανέστης 1:41:30.550 (02:32.078)

8ος Χύμας Ευάγγελος 1:41:31.526 (02:33.054)

9ος Ξένιος Διονύσιος 1:44:08.211 (05:09.739)

10ος Ξένος Αθαν. 1:48:25.185 (09:26.713)

11ος Χονδρουλής ∆ημοσθ. 1:50:27.431 (11:28.959)

12ος Τσούτσο Θεοδ. 1:37:25.882 5 Laps

DSQ

13ος Ηρακλέους Νικ. 50:44.962 3 Laps

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΣΤΕΡ Β’ (60 χλμ.)

1ος Καταπόδης Λουκάς (Α. Ο. Πήγασος Κυψέλης) 1:34:05.173 6 Laps

2ος Δημητρακόπουλος Δημ. (Π. Τ. Σ. Πύργου) 1:34:26.914 (00:21.741)

3ος Κωλέτσης Ευθ. ( Α. Σ. Άλφα Κ.) 1:39:02.304 (04:57.131)

4ος Μπακόπουλος Πέτρ. (Π.Ο. Πατρών) 1:39:09.690 (05:04.517)

5ος Φράγκος Νικ. (Α. Ο. Πήγασος Κυψέλης) 1:39:10.344 (05:05.171)

6ος Σπύρου Νικ. (Α. Σ. ”Φοίβος” Αχαρνών) 1:39:10.875 (05:05.702)

7ος Γκότσης Ανδρέας 1:39:12.201 (05:07.028)

8ος Τζόλας Χρήστος 1:39:41.858 (05:36.685)

9ος Τέκος Απόστολος 1:41:00.344 (06:55.171)

10ος Σπέης Ηλίας 1:41:17.194 (07:12.021)

11ος Σερέτης Αθανασόπουλος -Κων 1:41:31.614 (07:26.441)

12ος Πίττας Νικόλαος 1:41:37.940 (07:32.767)

13ος Παπαβασιλόπουλος Ι. (Σ.Π.Ο.Κ. Ευκλής) 1:41:44.217 (07:39.044)

14ος Χαλκιάς Ιωάννης 1:41:50.395 (07:45.222)

15ος Σταμάτης Παντελεήμων (Σ.Π.Ο.Κ. Ευκλής) 1:44:02.396 (09:57.223)

16ος Μιχαηλίδης Γεωργ. 1:44:02.739 (09:57.566)

17ος Καλλιάνος Μιχαήλ 1:44:07.347 (10:02.174)

18ος Βεργετόπουλος Παν. (Σ.Π.Ο.Κ. Ευκλής) 1:44:08.118 (10:02.945)

19ος Παπαδόπουλος Γεώργ. 1:48:20.671 (14:15.498)

20ος Ψωματάρης Γεώργ. (Σ.Π.Ο.Κ. Ευκλής) 1:36:32.941 5 Laps

21ος Σαιντιντ Μιλτιάδης 1:38:54.876 (02:21.935)

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΣΤΕΡ Γ (60 χλμ.)

1ος Ποντίκης Χρήστος (Σ.Π.Ο.Κ. Ευκλής) 1:39:09.235 6 Laps

2ος Ορφανίδης Κυριακ. (Παναθηναϊκός Α. Ο.) 1:39:16.448( 00:07.213)

3ος Μητρούλιας Παν. (Π. Ο. Πατρών) 1:44:07.670 (04:58.435)

4ος Καγκελάρης Δημ. (Π. Ο. Πατρών) 1:44:08.159 (04:58.924)

5ος Λιάκος Δημ. (Α.Σ.”Φοίβος” Αχαρνών) 1:44:13.357 (05:04.122)

6ος Μαρλαγκούτσος Γιώργος 1:48:26.705 (09:17.470)

7ος Λιάκος ∆ημ 1:48:46.268 (09:37.033)

8ος Αθανασόπουλος Θεοδ. (Μεσσηνιακός) 1:50:36.108 (11:26.873)

9ος Μορώνης Νικολ. 1:35:00.228 5 Laps

10ος Παναγιωτόπουλος Γεωρ. 1:35:01.211 (00:00.983)

11ος Μουνιαλέτος Στέλιος 1:39:00.249 (04:00.021)

12ος Καράμπαλης Ιωαν. 1:50:03.355 (15:03.127)

DSQ

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΣΤΕΡ ∆ (60 χλμ.)

1ος Μυστριώτης Βασ. (Σ.Π.Ο.Κ. Ευκλής) 1:48:18.102 6 Laps

2ος Μπουκουβάλας Στεφ. (Σπαρτιατικός Γ. Σ.) 1:50:13.160 (01:55.058)

 

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ OPEN

(19-35 ετών / 20 χλμ.)

1ος Κουμουνδούρος Παν. 37:10.818 2 Laps

2ος Αθανασόπουλος Τζώρτζ. 37:10.892 (00:00.074)

3ος Τριπύλας Ιωάννης 37:12.275 (00:01.457)

4ος Μπερδέκας Πέτρος 37:59.983 (00:49.165)

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ OPEN

(35 και άνω / 20 χλμ.)

1ος Μόσχος Ιωάννης 37:12.238 2 Laps

2ος Διακρούσης Δημήτριος 37:17.597 (00:05.359)

3ος Ρήγας Νικόλαος37:41.888 (00:29.650)

4ος Φουρκιώτης Βασίλειος 37:43.088  (00:30.850)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ

Ο πρόεδρος Παν. Κουτρούλης, η διοίκηση και ο υπεύθυνος του τμήματος αγωνιστικής ποδηλασίας Παναγιώτης Βεργετόπουλος ευχαριστούν θερμά όλους όσους βοήθησαν για να γίνει με ασφάλεια ο Διασυλλογικός ποδηλατικός αγώνας ”4ος Γύρος Αρφαρά- Πήδημα” και αυτοί είναι οι:

Δήμος Καλαμάτας, Α. Τ. Περιφέρειας Καλαμάτας, Τμήμα Τροχαίας Καλαμάτας, ΕΚΑΒ (για την παρουσία ασθενοφόρου), Ιατρός του αγώνα Φέστας Χαράλαμπος, Τμήμα Εθελοντών Σαμαρειτών του Ε.Ε.Σ. Καλαμάτας, Νταβουτιάν Κοσμάς (αλυτάρχης του αγώνα), Εθελοντές για την ρύθμιση της κυκλοφορίας στους δρόμους : Κατσαμπάνης Βασίλειος, Αμμολοχίτης Νικόλαος, Βλάχος Ανάργυρος, Παναγιωτόπουλος Νικήτας, Κώτσιαρης Ιωάννης, Σουλαντίκας Νικόλαος και ο Κότσης Γεώργιος.

Τους εθελοντές στην γραμματεία : Οικονομοπούλου Ελένη, Κλείδωνα Δώρα, Στακιάς Μιχαήλ και Λυμπερόπουλος Χρήστος.

Επίσης τους: Μπελογιάννη Αναστασία (εκπρόσωπος του Δήμου Καλαμάτας), Φέστα Κωνσταντίνο (πρόεδρος της Κοινότητας Αρφαρών), Ζαλαχώρη Ιωάννη (πρόεδρος του Πολιτιστικού Συλλόγου Αρφαρών). με τους κ. Αναστασία Μπελογιάννη και Ιωάννη Ζαλαχώρη να ευχαριστούν τους χορηγούς της αφίσας.

 

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ: Nassos Triantafyllou Photography

293 Συνολικές προβολές, 1 Σήμερα

Leave a Reply