ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Δεν συνεχίζει ο Ν.Ο. Καλαμάτας στο Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών

0

ΟΙ 16 ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΝ ΣΤΗΝ Β’ ΦΑΣΗ

Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή που μας πέρασε οι αγώνες σε όλους τους Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών και αναδείχθηκαν οι 16 ομάδες που προκρίνονται στη Β΄ φάση της διοργάνωσης. Οι ομάδες που πήραν την πρόκριση είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Πανιώνιος, Παναθηναϊκός (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), Παλαιό Φάληρο, Νηρέας Χαλανδρίου (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΑΝΟ Γλυφάδας, Εθνικός Πειραιά (από τον Δ’ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας).

Η προσπάθεια του ΝΟ Καλαμάτας που εκπροσώπησε και στο πρωτάθλημα Νέων την πόλη μας, δεν απέδωσε καρπούς αλλά εμπειρία. Οι νέοι αθλητές του ΝΟΚ απεκόμισαν σημαντικές εμπειρίες για το μέλλον παρουσιάζοντας ένα σύνολο αρκετά υποσχόμενο, ο τερματισμός τους όμως στην τελευταία θέση της βαθμολογίας του Ομίλου Πάτρας δεν τους επέτρεψε να συνεχίσουν στην επόμενη φάση.

Τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες:

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

(Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Πειραιά, Πετρούπολης):

Αποτελέσματα

ΝΟ Χίου – Ολυμπιάδα Πετρούπολης          18-4

Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης       4-7

Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Ολυμπιακός      6-10

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. Ολυμπιακός 6
  3. ΝΟ Χίου 3

………………………..

  1. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 0

σ.σ.: Ο ΟΕΑΝΑΒ αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.

 

Β’ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

(Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Αποτελέσματα

Παναθηναϊκός – Ιωνικός          18-11

Πανιώνιος – Άρης Νίκαιας      25-3

Πανιώνιος – Παναθηναϊκός     11-3

Άρης Νίκαιας – Ιωνικός           4-19

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Πανιώνιος 9
  2. Παναθηναϊκός 6

…………………….

  1. Ιωνικός 3
  2. Άρης Νίκαιας 0

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

(Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Αποτελέσματα

ΑΕ Χαϊδαρίου – Νηρέας Χαλανδρίου         10-12

Παλαιό Φάληρο – ΓΣ Περιστερίου    17-2

Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου       15-5

ΑΕ Χαϊδαρίου – Παλαιό Φάληρο       1-15

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Παλαιό Φάληρο 9
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

……………………………….

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου 3
  2. ΓΣ Περιστερίου 0

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

(Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Πειραιά, Γέρακα):

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9
  2. Εθνικός Πειραιά 6

……………………….

  1. Ηλυσιακός 1
  2. Νηρέας Γέρακα 1

 

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

(Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΟΥΚ Βόλου – ΠΑΟΚ    1-15

Νίκη Βόλου – Ηρακλής 16-2

ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΥΚ Βόλου   2-13

ΠΑΟΚ – Νίκη Βόλου     18-2

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΠΑΟΚ 12
  2. Νίκη Βόλου 9
  3. ΟΥΚ Βόλου 4

……………………….

  1. Ηρακλής 4
  2. ΑΠΣ Οξυγόνο 0

σ.σ.: Ο ΟΥΚ Βόλου ευνοείται στην ισοβαθμία με τον Ηρακλή γιατί έχει καλύτερο αποτέλεσμα (έχει χάσει, δηλαδή, με μικρότερη διαφορά) από τον 1ο ΠΑΟΚ.

 

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ

(Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 3

…………………………..

  1. ΟΦΗ 0

 

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

(Κολυμβητήριο Πεπανός):

Αποτελέσματα

ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας           14-5

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Λάρισας      14-6

ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Καλαμάτας          11-8

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 0-12

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΝΟ Πατρών 9
  2. ΝΕ Πατρών 6

……………………….

  1. ΝΟ Λάρισας 3
  2. ΝΟ Καλαμάτας 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών θα διεξαχθεί 10-12/3. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την αύριο (22/2) στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

84 Συνολικές προβολές, 1 Σήμερα

Leave a Reply