ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Θέσεις στο βάθρο και ατομικά ρεκόρ για 12 «δελφίνια» του Άργη στο Χειμερινό Πρωτάθλημα Κολύμβησης!

0

Άκρως επιτυχημένη κρίθηκε η παρουσία των 12 «δελφινιών» της ΠΑΕ Αργής Καλαμάτας στο Χειμερινό Πρωτάθλημα Κολύμβησης που διεξήχθη το Σάββατο 11 Μαρτίου στο κολυμβητήριο «Α. Πέπανος» στην Πάτρα!
Πάρα το γεγονός ότι η ομάδα του Άργη ήταν ελλιπής καθώς την αποστολή δεν ακολούθησαν όλοι οι αθλητές της, όσα αγόρια και κορίτσια αγωνίστηκαν έβγαλαν …ασπροπρόσωπες τις προπονήτριες τους Βάσω Τσακάκου και Φωτεινή Πετρακάκου καθώς όχι μόνον κατάφεραν να διακριθούν στο βάθρο των νικητών αλλά οι περισσότεροι συνέτριψαν τα προσωπικά τους ρεκόρ αφήνοντας υποσχέσεις για καλύτερα αποτελέσματα στο μέλλον.
Υστέρα από την επιτυχημένη εμφάνιση των αθλητών του Άργη, προπονήτριες δηλώσαν ευχαριστημένες από την απόδοση τους, που επιβεβαίωσε το γεγονός πως οι βάσεις που έχουν «χτιστεί» είναι γερές και πως πλέον πρόκειται για μια ομάδα με προοπτικές και δυνατότητες για ακόμα περισσότερες επιτυχίες
Οι αθλητές που στελέχωσαν την αποστολή του Άργη ήταν οι: Νίκος Μπάκας, Πατικοπούλου Άρτεμις, Στρακιναρ Χρυσάνθη, Δρακοπούλου Λευκή, Γεωργουλέα Ηρώ, Βρυώνη Εύα, Ηλιοπούλου Γεωργία, Κούρλια Φαιδρά, Γεωργιόπουλος Γιώργος, Τσιχριτζης Παντελεήμων, Σωτηροπούλου Ελένη, Γεωργακόπουλος Κωνσταντίνος και Θάνος Γιώργος.
Τα αποτελέσματα των αθλητών και αθλητριών του Άργη είναι τα κάτωθι:
200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50)
1η θέση ΠΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ επίδοση 02:42.06
200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50)
3η θέση ΜΠΑΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ επίδοση 02:40.66
100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50)
7 η θέση ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΛΕΥΚΗ ΜΑΡΙΑ επίδοση 01:49.26
10 η θέση ΓΕΩΡΓΟΥΛΕΑ ΑΡΓΥΡΩ επίδοση 01:58.97
12 η θέση ΒΡΥΩΝΗ ΕΥΔΟΚΙΑ επίδοση 02:05.05
13η θέση ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ επίδοση 02:09.69
100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ (50)
2η θέση ΤΣΙΧΡΙΤΖΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ επίδοση 01:56.50
200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50)
1η θέση ΠΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ επίδοση 03:10.46
50m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50)
4η θέση ΠΛΕΜΜΕΝΟΥ ΟΛΓΑ επίδοση 00:48.98
50m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50)
9η θέση ΣΤΡΑΚΙΝΑΡ ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ επίδοση 00:44.11
17η θέση ΚΟΥΡΛΙΑ ΦΑΙΔΡΑ ΑΡΕΤΗ επίδοση 00:57.80
50m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (50)
5η θέση ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ επίδοση 00:50.89
50m ΥΠΤΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ (50)
4η θέση ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ επίδοση 00:45.81
50m ΥΠΤΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ (50)
1η θέση ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ επίδοση 00:46.39
6 η θέση ΘΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ επίδοση 00:51.00
50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50)
1η θέση ΜΠΑΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ επίδοση 00:38.10
50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ (50)
4η θέση ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ επίδοση 00:39.72
14η θέση ΘΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ επίδοση 00:50.67
50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50)
4η θέση ΠΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ επίδοση 00:34.67
14η θέση ΒΡΥΩΝΗ ΕΥΔΟΚΙΑ επίδοση 00:41.07
15η θέση ΓΕΩΡΓΟΥΛΕΑ ΑΡΓΥΡΩ επίδοση 00:41.32
20η θέση ΚΟΥΡΛΙΑ ΦΑΙΔΡΑ ΑΡΕΤΗ επίδοση 00:47.99
50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (50)
10η θέση ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ επίδοση 00:42.55
50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ (50)
6η θέση ΤΣΙΧΡΙΤΖΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ επίδοση 00:52.36
50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50)
4η θέση ΣΤΡΑΚΙΝΑΡ ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ επίδοση 00:46.87
11η θέση ΓΕΩΡΓΟΥΛΕΑ ΑΡΓΥΡΩ 00:54.21
12η θέση ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 00:55.17
13η θέση ΚΟΥΡΛΙΑ ΦΑΙΔΡΑ ΑΡΕΤΗ 01:04.65
14η θέση ΒΡΥΩΝΗ ΕΥΔΟΚΙΑ 01:13.65
100m ΥΠΤΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ (50)
4η θέση ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ επίδοση 01:39.11
100m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50)
9η θέση ΠΛΕΜΜΕΝΟΥ ΟΛΓΑ επίδοση 01:37.78
100m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50)
7η θέση ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΛΕΥΚΗ ΜΑΡΙΑ επίδοση 01:34.80
400m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50)
4η θέση ΜΠΑΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ επίδοση 05:41.10

586 Συνολικές προβολές, 1 Σήμερα

Leave a Reply