ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Κύπελλο Ερασιτεχνών: Πρεμιέρα με Ηρακλή Ξυλοκάστρου η «Καλαμάτα» !

0

Πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί στα γραφεία της ΕΠΟ η κλήρωση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδας, όπου όλες οι ομάδες , παρά τις δύσκολες οικονομικές συγκυρίες δήλωσαν συμμετοχή στο άκρως ανταγωνιστικό αυτό τουρνουά, με φόντο την άνοδο στη Γ Εθνική.
Η “Καλαμάτα” τοποθετήθηκε στον 7ο Όμιλο και στην πρεμιέρα του κυπέλλου παίζει με τον Ηρακλή Ξυλοκάστρου, σε αγώνα νοκ-άουτ για την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού!
Να σημειωθεί ότι οι πρώτοι αγώνες θα διεξαχθούν την Τετάρτη 5 Απριλίου (η ώρα διεξαγωγής τους θα ανακοινωθεί σύντομα από την διοργανώτρια). Όσες ομάδες πάρουν την πρόκριση θα αγωνιστούν στις 12 Απριλίου.
kalamata-hraklhs-ksylokastroy
Αναλυτικά, τα ζευγάρια στους 9 ομίλους :

1ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)

1. Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σκουτάρεως
2. ΑΕ Διδυμοτείχου – ΓΣ Προσοτσάνης
3. Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

2ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)

1. Μακεδονικός Βεύης – ΠΟ Τριγλίας
2. ΠΑΟΝΕ Επταλόφου – ΑΕ Αλεξάνδρειας
3. Εδεσσαϊκός – ΠΑΟ Κουφαλίων
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

3ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)

1. ΑΕ Λευκίμμης – ΑΕΠ Καραγιαννίων
2. Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα – Πυρσός Γρεβενών
3. Καστοριά – Θύαμις Καστρίου
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

4ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)

1. Διγενής Νεοχωρίου – Ολυμπιακός Λαμίας
2. ΑΟ Σελλάνων – ΓΣ Αλμυρός
3. ΑΕ Ποσειδών ΠΠΠ – Αχιλλέας Φαρσάλων
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

5ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)

1. Απόλλων Πάργας – Φωκικός
2. Σκουφάς Κομποτίου – ΑΕ Μεσολογγίου
3. Αίολος Καρπενησίου – Αναγέννηση Σχηματαρίου
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

6ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)

1. Ηρακλής Ψαχνών – Αστέρας Βλαχιώτη
2. Αργοναύτης Νέας Κίου – ΑΟ Ατλαντίς
3. Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας – Λεωνίδιο
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

7ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Ηρακλής Ξυλοκάστρου – Καλαμάτα
2. ΑΟ Κατασταρίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου
3. ΑΟ Σάμης – Πανηλειακός
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

8ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)

1. ΑΟ Σουρμένων – ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
2. ΑΟ Σύρου – Διαγόρας Αγίας Παρασκευής
3. Ηρακλής Θυμιανών – Διαγόρας Ρόδου
Χωρίς αγώνα ο ΑΠΟ Κερατσίνι
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 3 – Νικητής Νικητής 1
Νικητής 2 – ΑΠΟ Κερατσίνι

9ος όμιλος
2η αγωνιστική (12/4)
1. Ερασιτέχνες Πλατανιά – Ηρόδοτος
2. Επισκοπή – ΟΦ Ιεράπετρας
3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 1 – Νικητής 2

130 Συνολικές προβολές, 1 Σήμερα

Leave a Reply