ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Πρωτιά του Σταύρου Κανελλόπουλου (γενική) στο ”Attica race 2017”

0

2η ΚΑΙ 4η ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΠΟΝΤΙΚΗ ΚΑΙ ΜΥΣΤΡΙΩΤΗ ΣΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΟΥΣ

ΑΠΟ επιτυχία σε επιτυχία οι αθλητές του τμήματος αγωνιστικής ποδηλασίας του ΣΠΟΚ «Ευκλή». Ο δυναμικός και πολλά υποσχόμενος ποδηλάτης Σταυρός Κανελλόπουλος και οι εξίσου σπουδαίοι παλαίμαχοι ποδηλάτες Χρήστος Ποντίκης και Βασίλης Μυστριώτης κατόρθωσαν σε μια ακόμη ποδηλατική συνάντηση να ξεχωρίσουν και να διακριθούν στις κατηγορίες τους.
eyklhs-1

Πιο συγκεκριμένα, την περασμένη Κυριακή οι παλαίμαχοι ποδηλάτες του Σ.Π.Ο.Κ. Ευκλής ο Χρήστος Ποντίκης στην κατηγορία 50 ετών και ο Βασίλειος Μυστριώτης στην κατηγορία 63 ετών έτρεξαν σ’ έναν από τους πιο αγαπημένους αγώνες αντοχής στην Αττική, στο ”Attica Race 2017” των 70 χλμ. με διαδρομή από την Ακρόπολη έως το Σούνιο.eyklhs-2
Ο συγκεκριμένος αγώνας διοργανώνεται όλα τα χρόνια από την Π.Ε.Π.Α. (Ποδηλατική Ένωση Παλαίμαχων Αθλητών) στην Αττική.
Οι δυο καλαματιανοί αθλητές κατέκτησαν την 2η και 4η θέση αντίστοιχα, σε σύνολο συμμετοχών 336 ποδηλατών απ’ όλη την Ελλάδα!
Εξαίρετη ήταν και η εμφάνιση του Σταύρου Κανελλόπουλου που όντας ταχύτερος όλων τερμάτισε στην 1η θέση της Γενικής κατάταξης!