ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Οι πέντε πρώτοι στους αγώνες στίβου αθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ Γυμνασίων Μεσσηνίας

0

ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

260 αθλητές και αθλήτριες κλασικού αθλητισμού συμμετείχαν στους αγώνες στίβου αθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ Γυμνασίων Μεσσηνίας 2016-17 που έγιναν σήμερα το πρωί με επιτυχία στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας. Την έντονη ζέστη κατάφεραν να ξεπεράσουν οι νεαροί αθλητές και αθλήτριες των γυμνασίων από την Καλαμάτα, την Κυπαρισσία, τον Κάμπο, την Πύλο και την Μεσσήνη πετυχαίνοντας καλές επιδόσεις.
Οργανωτικά, τα μέλη του Γραφείου Φυσικής Αγωγής φρόντισαν για μια ακόμη φορά για την άρτια διεξαγωγή των αγώνων και άμεσα εξέδωσαν τους πίνακες των αποτελεσμάτων.
Οι πέντε πρώτοι σε αγόρια και κορίτσια, ανά αγώνισμα:

1.000 μ αγοριών
1. Στ. Δημητρακόπουλος (1ο Γυμνάσιο Μεσσήνης Γ Τάξη) 3′ 06”
2. Μιχαήλ Καπετανάκης (5ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Β Τάξη) 3′ 13”
3. Παναγιώτης Χάππας (6ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Β Τάξη) 3′ 14”
4. Χ-Α Γιαννόπουλος (Μουσικό Γυμνάσιο Β Τάξη) 3′ 18”
-. Μέρσελ Βασίλειος Κασεμι (Γυμνάσιο Πύλου Γ Τάξη) 3′ 18”

150 μ. αγοριών
1. Αλέξ. Αλεξανδρόπουλος (3ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Β Τάξη) 19” 51
2. Βάϊος Καλογερόπουλος (5ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Γ Τάξη) 19” 53
-. Ανδρέας Ζώτος (7ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Γ Τάξη)19” 53
4. Παναγιώτης Οικονομέας (2ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Β Τάξη)19” 55
5 Κων. Στασινάκης (5ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Γ Τάξη) 20” 47

300 μ. αγοριών
1. Ζαχαρίας Αλέξανδρος (4ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Γ Τάξη) 39” 53
2. Κων. Γκρεμάϊ (1ο Γυμνάσιο Μεσσήνης Β Τάξη) 41” 63
3. Παν. Παπαγιαννόπουλος (Γυμνάσιο Παραλίας Γ3 Τάξη) 42” 63
4. Κων. Τσιάκος (Γυμνάσιο Κυπαρισσίας Γ Τάξη) 44” 36
5. Π-Σ Καραβίτης (7ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Γ Τάξη) 44” 97

600 μ. αγοριών
1. Γεώργιος Αντωνόπουλος (Γυμνάσιο Μπουγά Γ΄ Τάξη) 1′ 34”
2. Βασ. Παναγιωτόπουλος (Γυμνάσιο Κυπαρισσίας Α Τάξη) 1′ 37”
3. Χαράλαμπος Γιαννέλης (6ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Β Τάξη) 1′ 47”
4. Ιωάννης Λιάπης (2ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Β Τάξη) 1′ 49”
5. Ανδρέας Μυστριώτης (1ο Γυμνάσιο Μεσσήνης Γ Τάξη) 1′ 50”

80 μ. αγοριών
1. Ι.-Π. Αντωνόπουλος (Μουσικό Γυμνάσιο Γ Τάξη) 09” 94
2. Διονύσιος Τζώνης (1ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Β Τάξη) 10” 00
3. Ελευθέριος Χριστόπουλος (Γυμνάσιο Πύλου Β Τάξη) 10” 09
4. Θεόδωρος Βρυώνης (7ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Β Τάξη) 10” 10
5. Παρασκευάς Τσιγαρίδης (5ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Γ Τάξη) 10” 15

Ακόντιο αγοριών
1. Χαρ. Σουλεϊμέζης (4ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Β΄ Τάξη) 28,24
2. Βασίλειος Τζανετάκης (4ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Α΄ Τάξη) 27,85
3. Γεώργιος Ζόμπολας (Γυμνάσιο Πύλου Γ Τάξη) 27,50
4. Γρηγόριος Φλώρος (5ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Γ Τάξη) 26,05
5. Χρήστος Πανταζίδης (7ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Γ Τάξη) 24,39

Μήκος αγοριών
1. Νίκος Ζαχαρέας (Γυμνάσιο Παραλίας Β1 Τάξη) 5,51
2. Γεώρ. Ασημακόπουλος (4ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Γ΄ Τάξη) 5,33
3. Ευστάθιος Τσολαρίδης (Γυμνάσιο Κυπαρισσίας Γ Τάξη) 4,87
4. Ηλίας Μητσέας (3ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Γ Τάξη) 4,57
5. Ηλίας-Ορέστης Μπαχαρακάκης (Μουσικό Γυμνάσιο) 4,53

Σφαίρα αγοριών
1. Παναγιώτης Μαλαπάνης (4ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Γ΄ τάξη) 11,77
2. Σταύρος Ξαπλαντέρης (Μεσσήνης 1ο Γυμνάσιο Γ τάξη) 11,19
3. Ιωάννης Μαδεμτζής (6ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Β τάξη) 10,22
4. Πετριτ Τσεκινι (7ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Γ τάξη) 10,07
5. Ηλίας Τζούνος (Γυμνάσιο Πύλου Γ τάξη) 9,52

Ύψος αγοριών
1. Γιάννης Δρακοπούλος (2ο Γυμνάσιο Μεσσήνης Γ τάξη) 1,59
2. Βασίλειος Κοντός (4ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Γ τάξη) 1,50
3. Ιωάννης Καρύγιαννης (Γυμνάσιο Πύλου Γ τάξη) 1,44
4. Σαλι Τοσκα (1ο Γυμνάσιο Μεσσήνης Γ τάξη) 1,44
5. Γιώργος Κουτής (2ο Γυμνάσιο Μεσσήνης Β τάξη) 1,32

150 μ. κοριτσιών
1. Αθανασία Κομπότη (Γυμνάσιο Κάμπου Γ τάξη) 20” 41
2. Χριστ.-Ιωάννα Πλατανίτη (Γυμνάσιο Παραλίας Α3 τάξη) 20” 71
3. Γεωργία Παναγοπούλου (1ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Γ τάξη) 22” 30
4. Βασιλική Δεμέστιχα (Μουσικό Γυμνάσιο Α τάξη) 23” 41
5. Ελένη Κοντογόνη (Γυμνάσιο Πύλου Γ τάξη) 23” 68

1000 μ. κοριτσιών
1. Μαρία Καραϊσκου (7ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Α τάξη) 3′ 35”
2. Όλγα Σκιαδοπούλου (7ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Γ τάξη) 3′ 38”
3. Ρόμπιν Γουντγκεϊτ (Γυμνάσιο Κυπαρισσίας Β τάξη) 3′ 40”
4. Μαρία Ελένη Κακούτη (Γυμνάσιο Κυπαρισσίας Β τάξη) 4′ 45”

300 μ. κοριτσιών
1. Ηλιάνα Τασιοπούλου (Γυμνάσιο Παραλίας Α4 τάξη) 45” 19
2. Νίκη Σουλεϊμεζη (4ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Γ τάξη)΄ 47” 08
3. Μαρία Μπαχράμη (2ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Β τάξη) 48” 69
4. Αναστασία Κότση (2ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Β τάξη) 50” 65
5. Αναστασία Γεωργακοπούλου (Γυμνάσιο Κυπαρισσίας Γ τάξη) 54” 44

600 μ. κοριτσιών
1. Αριέττα Σαλιαϊ (Γυμνάσιο Παραλίας Γ3 τάξη) 1′ 50”
2. Δήμητρα Παναγοπούλου (1ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Γ τάξη) 1′ 51”
3. Μαρία Νάσοβιτς (1ο Γυμνάσιο Μεσσήνης Β τάξη) 2′ 04”
4. Θεοδούλη Αθανασοπούλου (2ο Γυμνάσιο Μεσσήνης Α τάξη) 2′ 15”
5. Κυριακή Τσοπανάκη (2ο Γυμνάσιο Μεσσήνης Β τάξη) 2′ 16”

80 μ. κοριτσιών
1. Μαριλένα Φεραϊ (Γυμνάσιο Ανδρούσας Α τάξη) 10” 35
2. Ελισάβετ Τενέντε (2ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Γ τάξη) 10” 52
3. Θ-Ν Μαχαίρα (1ο Γυμνάσιο Μεσσήνης Β τάξη) 10” 99
4. Α –Μ Δημοπούλου (4ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Β τάξη) 11” 50
4. Παναγιώτα Δρακοπούλου (4ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Γ τάξη) 11” 50

Ακόντιο κοριτσιών
1. Σταυριάννα Σταθοπούλου (Γυμνάσιο Παραλίας Α4 τάξη) 23,85
2. Αρχοντία Τσαΐρη (Μουσικό Γυμνάσιο Γ τάξη) 18,22

Μήκος κοριτσιών
1. Βασιλική Πετεινάρη (Μουσικό Γυμνάσιο Α τάξη) 4,39
2. Σοφία Μαράντου (Μουσικό Γυμνάσιο Γ τάξη) 4,10
3. Θεοδώρα Καγιά (Μουσικό Γυμνάσιο Α τάξη) 3,89
4. Γεωργία Ζούζουλα (3ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Β τάξη) 3,59
5. Σταυρούλα Γκαργκουλα (Μεσσήνης 2ο Γυμνάσιο Β τάξη) 3,43

Σφαίρα κοριτσιών
1. Βασιλική Μπάρλα (Μουσικό Γυμνάσιο Γ τάξη) 10,15
2. Ευθυμία Σταθοπούλου (6ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Β τάξη) 8,13
3. Νίνα Πετροπούλου (Γυμνάσιο Κυπαρισσίας Γ τάξη) 6,47
4. Μαρία Μαλαπέτσα (6ο Γυμνάσιο Καλαμάτας Β τάξη) 6,12
5. Κωνσταντίνα Καλυβιώτη (2ο Γυμνάσιο Μεσσήνης Β τάξη) 5,54

Ύψος κοριτσιών
1. Μαρία Πετεινάρη (Μουσικό Γυμνάσιο Α τάξη) 1,29
2. Αουρελα Σαλλα (Γυμνάσιο Ανδρούσας Γ τάξη) 1,20

Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

233 Συνολικές προβολές, 1 Σήμερα

Leave a Reply