ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Απολογισμός 7 μεταλλίων και 6 προκρίσεων στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα για τον Μεσσηνιακό Γ.Σ.

0

ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΤΟ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ/ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’

ΠΡΩΤΟΣ σύλλογος ο Μεσσηνιακός στην Τρίπολη όπου το Σάββατο 6 Μαΐου στο Δημοτικό Στάδιο πραγματοποιήθηκε το Διασυλλογικό Περιφερειακό Πρωτάθλημα Παμπαίδων/ Παγκορασίδων Α’ .
Το Τμήμα Στίβου του Μεσσηνιακού, όπως συμβαίνει σε όλες τις αθλητικές διοργανώσεις, συμμετείχε με μεγάλο αριθμό αθλητών και αθλητριών οι οποίοι πέτυχαν σημαντικές επιδόσεις κατορθώνοντας τον ανεβάσουν στην κορυφή!
Συγκεκριμένα, οι νεαροί αθλητές και αθλήτριες των «πρασίνων» (γεννηθείς το 2002, 2003 και 2004) κατέκτησαν επτά μετάλλια εκ των οποίων τα δυο ήταν χρυσά, τα τρία αργυρά και τα υπόλοιπα δυο χάλκινα. Συλλογικά, το Τμήμα Στίβου του Μεσσηνιακού ΓΣ κατετάγη πρώτο ανάμεσα σε 18 αξιολογημένα σωματεία στο πλαίσιο της Γενικής Κατάταξης με 98 βαθμούς. Επιπρόσθετα, ο Καλαματιανός σύλλογος έχει να επιδείξει 6 προκρίσεις για το επερχόμενο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων/ Παγκορασίδων του καλοκαιριού. Συγκεκριμένα την πρόκριση στο Πανελλήνιο κέρδισαν οι Τενέντε Ελισάβετ, Φεράι Μαριλένα, Ζαχαρέας Νίκος, Κόντος Βασίλης, Ζαχαριάς Αλέξανδρος καθώς και η ομάδα Σκυταλοδρομίας 4×80 μ. κοριτσιών που κατέκτησε την 1η θέση.
Πιο αναλυτικά, τα ονόματα των αθλητών και αθλητριών του Μ.Γ.Σ., η κατάταξη και οι επιδόσεις τους έχουν ως κάτωθι: