ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Αξιοσημείωτη η παρουσία του «δελφινιών» του Άργη Καλαμάτας στο «2ο Κύπελλο Σπ. Κοντόπουλος»

0

Με θέσεις στο βάθρο, καλές επιδόσεις και ατομικά ρεκόρ!

Με 28 «δελφίνια» (7 άτομα στην αγωνιστική και 21 στην προαγωνιστική ομάδα) συμμετείχε ο Άργης Καλαμάτας στους διασυλλογικούς κολυμβητικούς αγώνες με την επωνυμία «2ο Κύπελλο Σπύρος Κοντόπουλος» τα οποία ανέβηκαν στο βάθρο των νικητών και σημείωσαν αρκετές καλές επιδόσεις και ατομικά ρεκόρ, δίνοντας έτσι ένα δυνατό τεστ εν όψει των αγώνων του Βόλου τον προσεχή Ιούλιο.
Φανερά ικανοποιημένος από τις επιδόσεις των αθλητών και αθλητριών του ο προπονητής της αγωνιστικής ημέρας Νίκος Λυμπέρης δήλωσε τα εξής: «Στην αγωνιστική κατηγορία: η Σταν Πετρονέλα («Μπριντούσα») κατέκτησε την πρώτη θέση στα 800 μ. ελεύθερο, ενώ έπιασε και το όριο στα 50 μ. ελεύθερο. Κατά τ’ άλλα κολυμπήσαμε γρήγορα (με πολλά ατομικά ρεκόρ) και είχαμε και τα μετάλλια της Πηνελόπης (1η στα 100 μ. Ύπτιο και 3η στα 400 μ. Ελεύθερο), και της Ευθυμίας (2η στα 200 μ. και 400 μ. Ελεύθερο και 3η στα 100). Συνεχίζουμε με στόχο το Βόλο τον Ιούλιο…»
Σε ό,τι αφορά στην προαγωνιστική ομάδα, έλαβε μέρος στους αγώνες με 21 παιδιά και είχε αρκετές καλές επιδόσεις. «Η προσπάθεια των παιδιών ήταν πολύ σημαντική καθώς όλα τα παιδιά έκαναν ατομικά ρεκόρ και κάποια ακόμη τα συνέτριψαν κάνοντας πολλά δευτερόλεπτα κάτω από το ρεκόρ τους! Εμείς σαν προπονήτριες της προαγωνιστικής ομάδος Βάσω Τσακάκου και Φωτεινή Πετρακάκου νιώθουμε πλήρως ευχαριστημένες από τις επιδόσεις των παιδιών μας! Οι εμφανίσεις τους αυτές μας δίνουν κουράγιο, δύναμη να συνεχίσουμε ακόμη καλύτερα καθώς και μια δόση ικανοποίησης γιατί βλέπουμε ότι αν και νέες σχετικά στην προπονητική, οι γνώσεις μας και η συνεχής δουλειά που κάνουμε φέρνουν τα ανάλογα αποτελέσματα!
Στόχος μας εξάλλου στην ομάδα μας είναι να διδάξουμε ήθος, σεβασμό και δυναμισμό στα παιδιά κάνοντας τους ολοκληρωμένες προσωπικότητες και ύστερα ας έρθουν και οι επιτυχίες!», σχολίασε η νεαρή προπονήτρια Βάσω Τσακάκου.
Αναλυτικά οι διακρίσεις και επιδόσεις των αθλητών του Άργη Καλαμάτας, έχουν ως κάτωθι:
● Αποτελέσματα 6/5/2017 –πρωί
50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50)
18η Χριστίνα Αντωνοπούλου (γεν. 2005, ΚΡ12) 00:39.44
50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50)
10η Άννα Μαζαράκη (γεν. 2006, ΚΡ11) 00:37.31
11η Ευδοκία Βρυώνη (γεν. 2006, ΚΡ11) 00:37.32
17η Αργυρώ Γεωργουλέα (γεν. 2006, ΚΡ11) 00:39.73
50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (50)
12η Ελένη Σωτηροπούλου (γεν. 2007, ΚΡ10) 00:44.34
50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ (50)
6ος Κωνσταντίνος Σκουράκης (γεν. 2008, ΑΓ9) 00:40.36
7ος Κωνσταντίνος Γεωργακόπουλος (γεν. 2008, ΑΓ9) 00:40.56
20ος Γεώργιος Θάνος (γεν. 2008, ΑΓ9) 00:50.83
50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50)
12η Μαρία Ηλιάνα Γεωργιάδη (γεν. 2005, ΚΡ12) 00:50.23

Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50)
7η Αργυρώ Γεωργουλέα (γεν. 2006, ΚΡ11) 00:51.81
13η Γεωργία Ηλιοπούλου (γεν. 2006, ΚΡ11) 00:54.56
100m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50)
6η Λευκή –Μαρία Δρακοπούλου (γεν. 2006, ΚΡ11) 01:29.90
100m ΥΠΤΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50)
8ος Δημήτριος Μιχαλόπουλος (γεν. 2005, ΑΓ12) 01:29.42
100m ΥΠΤΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ (50)
10ος Παναγιώτης Μπούσμπουρας (γεν. 2007, ΑΓ10) 01:45.29
200m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50)
5η Μαριλένα Χρυσάνθη Στρακιναρ (γεν. 2006, ΚΡ11) 03:51.57
200m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50)
8ος Σταύρος Λυμπερόπουλος (γεν. 2006, ΑΓ11) 03:47.87
200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50)
15η Όλγα Πλεμμένου (γεν. 2005, ΚΡ12) 03:02.65
200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50)
3η Άρτεμις Πατικοπούλου (γεν. 2006, ΚΡ11) 02:35.13
200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50)
6ος Νικόλαος Μπάκας (γεν. 2005, ΑΓ12) 02:38.92
4 x 50m ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50)
2η θέση με επίδοση 02:49.76
(Δρακοπούλου Λευκή Μαρία, Στρακιναρ Χρυσάνθη Μαριλένα, Πατικοπούλου Άρτεμις, Γεωργουλέα Αργυρώ)

● Αποτελέσματα 6/5/2017 -απόγευμα
50m ΥΠΤΙΟ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (50)
8η η Μαρία Γεωργιοπούλου (γεν. 2004, ΠΚ-Β) 00:41.68
50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΑΝΔΡΩΝ (50)
6ος Ορέστης Βλάσσης (γεν. 2003, ΠΠ-Α) 00:29.26
11ος Αναστάσιος Αθανασουλάκης (γεν. 2003, ΠΠ-Α) 00:31.12
200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (50)
2η Ευθυμία Σταθοπούλου (γεν. 2003, ΠΚ-Α) 02:16.75
4η Πηνελόπη Τηγανέα (γεν. 2004, ΠΚ-Β) 02:18.87
200m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΑΝΔΡΩΝ (50)
5ος Αναστάσιος Αθανασουλάκης (γεν. 2003, ΠΠ-Α) 02:26.02
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΝΔΡΩΝ (50)
7ος Ορέστης Βλάσσης (γεν. 2003, ΠΠ-Α) 01:01.36
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (50)
3η Ευθυμία Σταθοπούλου (γεν. 2003, ΠΚ-Α) 01:03.25
5η Πηνελόπη Τηγανέα (γεν. 2004, ΠΚ-Β) 01:06.07
19η Μαρία Γεωργιοπούλου (γεν. 2004, ΠΚ-Β) 01:28.03
100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΑΝΔΡΩΝ (50)
13ος Αλέξανδρος Σολωμάκος (γεν. 2002, ΠΑΙΔ) 01:28.45
100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (50)
6η Σταν Πετρονέλα (γεν. 2003, ΠΚ-Α) 01:33.10
800m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (50)
1η Σταν Πετρονέλα (γεν. 2003, ΠΚ-Α) 11:36.06

● Αποτελέσματα 7/5/2017 – Πρωί
50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50)
4ος Νικόλαος Μπάκας (γεν. 2005, ΑΓ12) 00:35.87
50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50)
7η Άννα Μαζαράκη (γεν. 2006, ΚΡ11) 00:43.73
50m ΥΠΤΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50)
6ος Δημήτριος Μιχαλόπουλος (γεν. 2005, ΑΓ12) 00:40.84
50m ΥΠΤΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ (50)
3ος Γεώργιος Γεωργιόπουλος (γεν. 2007, ΑΓ10) 00:43.96
9ος Παναγιώτης Μπούσμπουρας (γεν. 2007, ΑΓ10) 00:51.03
50m ΥΠΤΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ (50)
10ος Κωνσταντίνος Σκουράκης (γεν. 2008, ΑΓ9) 00:51.22
13ος Γεώργιος Θάνος (γεν. 2008, ΑΓ9) 00:54.58
50m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50)
9η Όλγα Πλεμμένου (γεν. 2005, ΚΡ12) 00:46.13
50m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50)
7η Λευκή –Μαρία Δρακοπούλου (γεν. 2006, ΚΡ11) 00:41.92
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50)
9ος Νικόλαος Μπάκας (γεν. 2005, ΑΓ12) 01:14.02
13ος Δημήτριος Μιχαλόπουλος(γεν. 2005, ΑΓ12) 01:17.87
18ος Κωνσταντίνος Θάνος (γεν. 2005, ΑΓ12) 01:26.84
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50)
14η Όλγα Πλεμμένου (γεν. 2005, ΚΡ12) 01:23.33
19η Μαρία – Ηλιάνα Γεωργιάδη (γεν. 2005, ΚΡ12) 01:30.28
22η Χριστίνα Αντωνοπούλου (γεν . 2005, ΚΡ12) 01:34.24
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50)
1η Άρτεμις Πατικοπούλου (γεν. 2006, ΚΡ11) 01:12.16
12η Άννα Μαζαράκη (γεν.2006, ΚΡ11) 01:23.96
15η Ευδοκία Βρυώνη (γεν. 2006, ΚΡ11) 01:29.06
18η Γεωργία Ηλιοπούλου (γεν. 2006, ΚΡ11) 01:33.33
100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50)
7ος Σταύρος Λυμπερόπουλος (γεν. 2006, ΑΓ11) 01:44.43
100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ (50)
7ος Παντελεήμων Τσιχριτζής (γεν. 2007, ΑΓ10) 01:54.02
100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50)
11η Μαρία – Ηλιάνα Γεωργιάδη (γεν. 2005, ΚΡ12) 01:55.34
100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50)
7η Χρυσάνθη Μαριλένα Στρακιναρ (γεν. 2006, ΚΡ11) 01:46.94
15η Γεωργία Ηλιοπούλου (γεν. 2006, ΚΡ11) 02:04.66
* Άκυρη Βρυώνη Ευδοκία
200m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50)
3η Λευκή –Μαρία Δρακοπούλου (γεν. 2006, ΚΡ11) 03:10.31
4 x 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50)
3η θέση με επίδοση 02:26.61
(Δρακοπούλου Λευκή Μαρία, Μαζαράκη Άννα, Βρυώνη Ευδοκία, Πατικοπούλου Άρτεμις)

● Αποτελέσματα 7/5/2017 – Απόγευμα
50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΝΔΡΩΝ (50)
11ος Ορέστης Βλάσσης (γεν. 2003, ΠΠ-Α) 00:27.26
17ος Αλέξανδρος Σολωμάκος (γεν. 2002, ΠΑΙΔ) 00:28.14
50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (50)
5η Ευθυμία Σταθοπούλου (γεν. 2003, ΠΚ-Α) 00:29.62
9η Αθανασία –Αικατερίνη Αθανασοπούλου (γεν. 2000, ΝΕΑΝ) 0:30.57
12η Σταν Πετρονέλα (γεν. 2003, ΠΚ-Α) 00:32.07
17η Μαρία Γεωργιοπούλου (γεν.2004, ΠΚ-Β) 00:33.92
50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΑΝΔΡΩΝ (50)
14ος Αλέξανδρος Σολωμάκος (γεν. 2002, ΠΑΙΔ) 00:39.91
50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (50)
8η Σταν Πετρονέλα (γεν. 2003, ΠΚ-Α) 00:43.22
100m ΥΠΤΙΟ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (50)
1η Πηνελόπη Τηγανέα (γεν. 2004, ΠΚ-Β) 01:11.53
7η Μαρία Γεωργιοπούλου (γεν. 2004, ΠΚ-Β) 01:30.02
400m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΝΔΡΩΝ (50)
4ος Αναστάσιος Αθανασουλάκης (γεν. 2003, ΠΠ-Α) 04:50.44
400m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (50)
2η Ευθυμία Σταθοπούλου (γεν. 2003, ΠΚ-Α) 04:49.64
3η Πηνελόπη Τηγανέα (γεν. 2004, ΠΚ-Β) 04:57.54
100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΑΝΔΡΩΝ (50)
4ος Ορέστης Βλάσσης (γεν. 2003, ΠΠ-Α) 01:05.88
800m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΝΔΡΩΝ (50)
4ος Αναστάσιος Αθανασουλάκης (γεν. 2003, ΠΠ-Α) 10:09.00

477 Συνολικές προβολές, 1 Σήμερα

Leave a Reply