ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

50 μετάλλια συνόδευσαν την εντυπωσιακή εμφάνιση της αγωνιστικής και προαγωνιστικής ομάδας του ΝΟΚ

0

  • ΣΤΟΥΣ ΘΕΡΙΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ 10 ΚΑΙ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
  • ΙΟΥΝΙΟ ΚΑΙ ΙΟΥΛΙΟ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ
  • ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΑΝ, εντυπωσίασαν και κέρδισαν το χειροκρότημα τα «δελφίνια» του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας με τις εμφανίσεις τους στους Θερινούς Αγώνες Προαγωνιστικών Κατηγοριών (9-10-11-12 ετών) που διεξήχθη το διήμερο 10-11 Ιουνίου στο Δημοτικό Κολυμβητήριο της Καλαμάτας.
    Η ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας ήταν εντυπωσιακή, συγκεντρώνοντας 50 μετάλλια (16χρυσά – 21 αργυρά – 13 χάλκινα), πραγματοποιώντας ρεκόρ συγκέντρωσης μεταλλίων σε θερινούς αγώνες προαγωνιστικών στην τελευταία εικοσαετία. Τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό πετυχαίνοντας πολλά ατομικά ρεκόρ και αφήνοντας απόλυτα ευχαριστημένο τον προπονητή τους Παναγιώτη Λαγοπάτη, δίνοντας πολλές υποσχέσεις για το μέλλον. Άλλωστε η δουλειά που γίνεται, όχι μόνο στα αγωνιστικά – προαγωνιστικά τμήματα αλλά και σε όλα τα τμήματα των υποδομών φαίνεται εδώ και χρόνια μέσα από συνεχείς και μεγάλες διακρίσεις των αθλητών και αθλητριών του ομίλου σε πανελλήνιο και σε διεθνές επίπεδο. Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

      ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

    ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ (ΓΕΝ.2005)
    ● Μακρέας Βασίλειος: 50 μ. Ύπτιο 38΄΄05 1ος, 100 μ. Ύπτιο 1΄20΄΄17 1ος, 200 μ. Ύπτιο 2΄56΄΄15 1ος
    ● Σκουρτσίδης Κανέλλος: 50 μ. Πρόσθιο 43΄΄91 3ος, 100 μ. Πρόσθιο 1΄36΄΄64 4ος, 200 μ. Πρόσθιο 3΄26΄΄11 3ος
    ● Τζουμάκης Θεόδωρος: 50 μ. Ελεύθερο 43΄΄56 9ος, 100 μ. Ελεύθερο 1΄45΄΄79 14ος
    ● Πολίτης Δημήτριος: 50 μ. Ελεύθερο 47΄΄49 10ος, 50 μ. Ύπτιο 57΄΄74 7ος
    ● Νικολακέας Γεώργιος: 50 μ. Πρόσθιο 47΄΄84 6ος
    ● 2η θέση στα 4Χ100Μ.Ο. με επίδοση 6΄33΄΄43: Μακρέας Βασίλειος, Νικολακέας Γεώργιος, Σκουρτσίδης Κανέλλος, Τζουμάκης Θεόδωρος
    ● 3η θέση στα 4Χ100 μ. Ελεύθερο με 5΄43΄΄95: Σκουρτδίσης Κανέλλος, Τζουμάκης Θεόδωρος, Νικολακέας Γεώργιος, Μακρέας Βασίλειος.
    ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ (ΓΕΝ.2006)
    ● Μπάντιος Καρμοίρης – Άγγελος 50 μ. Ελεύθερο 40΄΄35 9ος, 50 μ. Πρόσθιο 53΄΄75 5ος, 100 μ. Πρόσθιο 1΄58΄΄43 6ος
    ● Κάββουρας Βασίλειος 50 μ. Ελεύθερο 37΄΄89 8ος, 50 μ. Ύπτιο 47΄΄93 5ος
    ● Μαρινόπουλος Νικόλαος 50 μ. Ελεύθερο 49΄΄10 12ος, 50 μ. Ύπτιο 58΄΄17 9ος
    ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ (ΓΕΝ. 2007)
    ● Σγάντζος Ιωάννης 50 μ. Ελεύθερο 34΄΄00 2ος, 100 μ. Ελεύθερο 1΄16΄΄86 2ος
    ● Μάλαμας Ευστάθιος 50 μ. Ύπτιο 43΄΄17 3ος, 100 μ. Ύπτιο 1΄31΄΄67 1ος
    ● Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος 50 μ. Ελεύθερο 42΄΄39 10ος, 50 μ. Ύπτιο 50΄΄36 10ος
    ● Πανούσης Παναγιώτης 50 μ. Ελεύθερο 37΄΄72 6ος¸ 50 μ. Ύπτιο 44΄΄69 5ος
    ● Μιχαλόπουλος Αθανάσιος 50 μ. Ελεύθερο 45΄΄86 15ος, 50 μ. Ύπτιο 54΄΄13 13ος
    ● Δημόπουλος Γεώργιος 50 μ. Ελεύθερο 53΄΄76 16ος, 50 μ. Ύπτιο 1΄12΄΄25 15ος
    ● Μακρής Γεώργιος 50 μ. Πρόσθιο 59΄΄87 8ος, 100 μ. Πρόσθιο 2΄05΄΄20 6ος
    ● Μαντζουνέας Ευάγγελος 50 μ. Ελεύθερο 42΄΄09 9ος, 50 μ. Ύπτιο 49΄΄07 9ος
    ● Μαυρέας Πέτρος 50 μ. Πρόσθιο 1΄09΄΄43 11ος
    ● 1η θέση στα 4Χ50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 2΄29΄΄07 Μάλαμας Ευστάθιος, Πανούσης Παναγιώτης, Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος, Σγάντζος Ιώαννης
    ● 3η θέση στα 4Χ50Μ.Ο. με επίδοση 3΄05΄΄81: Μάλαμας Ευστάθιος, Μακρής Γεώργιος, Σγάντζος Ιωάννης, Πανούσης Παναγιώτης
    nok-proagonistikh-omadaΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ (ΓΕΝ. 2008)
    ● Σπυρόπουλος Αριστείδης 50 μ. Ελεύθερο 35΄΄52 1ος, 100 μ. Ελεύθερο 1΄23΄΄07 1ος
    ● Κλεφτόγιαννης Λυκούργος 50 μ. Ελεύθερο 39΄΄37 5ος, 50 μ. Πρόσθιο 49΄΄89 2ος
    ● Φράγκος Κων/νος 50 μ. Ελεύθερο 41΄΄41 7ος, 50 μ. Ύπτιο 49΄΄44 2ος
    ● Μαρλαντής Χριστόφορος 50 μ. Ελεύθερο 42΄΄20 9ος, 50 μ. Ύπτιο 52΄΄95 6ος
    ● Κούμανης Βασίλειος 50 μ. Ελεύθερο 47΄΄59 15ος, 50 μ. Πρόσθιο 57΄΄90 4ος
    ● Λαγούδης Παναγιώτης 50 μ. Ελεύθερο 45΄΄15 13ος
    ● Κίντζιος Κων/νος 50 μ. Ελεύθερο 50΄΄28 18ος, 50 μ. Ύπτιο 1΄09΄΄87 9ος
    ● 1η θέση στα 4Χ50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 2΄43΄΄94: Κλεφτόγιαννης Λυκούργος, Φράγκος Κων/νος, Μαρλαντής Χριστόφορος, Σπυρόπουλος Αριστείδης
    ● 1η θέση στα 4Χ50Μ.Ο. με επίδοση 3΄13΄΄58: Φράγκος Κων/νος, Κλεφτόγιαννης Λουκούργος, Σπυρόπουλος Αριστείδης, Μαρλαντής Χριστόφορος
    ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (ΓΕΝ.2005)
    ● Χάππα Αναστασία 50 μ. Ελεύθερο 30΄΄33 2η, 100 μ. Ελεύθερο 1΄06΄΄86 1η, 200ΜΑ 2΄51΄΄23 1η
    ● Μαρισέλ Ξάνθη 50 μ. Ελεύθερο 37΄΄50 6η, 100 μ. Ελεύθερο 1΄24΄΄54 8η
    ● Κλεφτόγιαννη Κλημεντία – Νεκταρία 200 μ. Ελεύθερο 2΄54΄΄70 5η, 100 μ. Πρόσθιο 1΄44΄΄01 6η, 200 μ. Πρόσθιο 3΄38΄΄21 7η
    ● Λαπιώτη Αγάπη – Ελπίδα 200 μ. Ελεύθερο 2΄37΄΄19 2η, 50 μ. Πεταλούδα 35΄΄58 2η, 100 μ. Πεταλούδα 1΄28΄΄47 2η
    ● Τσαϊρη Δήμητρα – Φιλαρέτη 100 μ. Ελεύθερο 1΄15΄΄43 5η, 800ΕΛ 11΄΄59΄΄30 2η, 50 μ. Πρόσθιο 43΄΄28 4η
    ● Λιανού Ελένη 200 μ. Ελεύθερο 2΄44΄΄80 4η, 50 μ. Πεταλούδα 38΄΄86 4η, 100 μ. Πεταλούδα 1΄36΄΄63 4η
    ● Γεωργακοπούλου Βασιλική 50 μ. Ύπτιο 37΄΄82 3η, 100 μ. Ύπτιο 1΄20΄΄96 2η, 200 μ. Ύπτιο 2΄58΄΄80 2η
    ● Μανδηλάρη Αικατερίνη 50 μ. Πρόσθιο 42΄΄38 2η, 100 μ. Πρόσθιο 1΄33΄΄07 2η, 200 μ. Πρόσθιο 3΄19΄΄01 3η
    ● 1η θέση στα 4Χ100 μ. Ελεύθερο με επίδοση 4΄53΄΄24: Λαπιώτη Αγάπη – Ελπίδα, Μανδηλάρη Αικατερίνη, Τσαΐρη Δήμητρα – Φιλαρέτη, Χάππα Αναστασία
    ● 1η θέση στα 4Χ1000Μ.Ο. με επίδοση 5΄29΄΄62: Γεωργακοπούλου Βασιλική, Μανδηλάρη Αικατερίνη, Λαπιώτη Αγάπη – Ελπίδα, Χάππα Αναστασία
    ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (ΓΕΝ.2006)
    ● Μενούνου Κων/να 50 μ. Ελεύθερο 44΄΄88 20η, 50 μ. Πρόσθιο 53΄΄62 11η, 100 μ. Πρόσθιο 1΄54΄΄94 10η
    ● Μαρκοπούλου Γεωργία 100 μ. Ελεύθερο 1΄19΄΄41 3η, 50 μ. Ύπτιο 42΄΄52 5η, 100 μ. Ύπτιο 1΄30΄΄28 4η
    ● Μανδηλάρη Μαρία 50 μ. Ελεύθερο 41΄΄40 16η, 50 μ. Πρόσθιο 51΄΄92 9η, 100 μ. Πρόσθιο 1΄49΄΄78 6η
    ● Μενούνου Μαρία 50 μ. Πρόσθιο 49΄΄70 6η, 100 μ. Πρόσθιο 1΄50΄΄42 7η, 200 μ. Πρόσθιο 3΄58΄΄26 5η
    ● Παπαδοπούλου Μαρία 50 μ. Ελεύθερο 38΄΄97 12η, 50 μ. Ύπτιο 51΄΄50 9η
    ● 4η θέση στα 4Χ100 μ. Ελεύθερο με επίδοση 6΄02΄΄65: Μανδηλάρη Μαρία, Μενούνου Μαρία, Παπαδοπούλου Μαρία, Μαρκοπούλου Γεωργία
    ● άκυρη 4Χ100Μ.Ο.: Μανδηλάρη Μαρία Μενούνου Κων/να, Μαρκοπούλου Γεωργία, Παπαδοπούλου Μαρία.
    ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (ΓΕΝ. 2007)
    ● Μίχου Χριστίνα 50 μ. Ελεύθερο 36΄΄23 2η, 100 μ. Ελεύθερο 1΄21΄΄17 2η
    ● Τζώρτζη – Πάλλη Ιωάννα 100 μ. Ελεύθερο 1΄42΄΄86 12η, 50 μ. Ύπτιο 53΄΄71 4η
    ● Δημοπούλου Μαρία 50 μ. Ελεύθερο 49΄΄09 22η, 50 μ. Ύπτιο 1΄07΄΄21 5η
    ● Μαρούλη Βαλεσία 50 μ. Ύπτιο 41΄΄72 1η, 100 μ. Ύπτιο 1΄28΄΄75 2η
    ● Κιοσσέ Χριστίνα 50 μ. Ελεύθερο 48΄΄76 14η, 50 μ. Πρόσθιο 57΄΄34 3η
    ● Μαρισέλ Αμαλία 50 μ. Ελεύθερο 50΄΄94 15η
    ● 3η θέση στα 4Χ50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 2΄48΄΄90: Μαρούλη Βαλεσία, Τζώρτζη-Πάλλη Ιωάννα, Κιοσσέ Χριστίνα, Μίχου Χριστίνα
    ● 4η θέση στα 4Χ50Μ.Ο. με επίδοση 3΄27΄΄55: Τζώρτζη-Πάλλη Ιωάννα, Μίχου Χριστίνα, Μαρούλη Βαλεσία, Δημοπούλου Μαρία
    ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (ΓΕΝ. 2008)
    ● Φραγκούλη Μαρία- Σοφία 50 μ. Ελεύθερο 38΄΄16 3η, 50 μ. Πεταλούδα 47΄΄79 2η
    ● Σκουράκη Κων/να 50 μ. Ελεύθερο 43΄΄16 11η, 50 μ. Ύπτιο 48΄΄93 3η
    ● Τσαλίκη Ολυμπία 50 μ. Ελεύθερο 42΄΄42 8η, 50 μ. Ύπτιο 48΄΄25 2η
    ● Καρανικολού Εμμανουέλα 50 μ. Ελεύθερο 47΄΄65 15η, 50 μ. Ύπτιο 54΄΄90 6η
    ● Οικονομάκου Παναγιώτα 50 μ. Ελεύθερο 48΄΄35 17η, 100 μ. Ελεύθερο 1΄54΄΄36 6η
    ● Γκαϊδόγιαννη Λουίζα-Μαρία 50 μ. Ελεύθερο 53΄΄87 19η, 50 μ. Ύπτιο 1΄04΄΄82 7η
    ● 1η θέση στα 4Χ50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 2΄50΄΄60: Τσαλίκη Ολυμπία, Σκουράκη Κων/να, Καρανικολού Εμμανουέλα, Φραγκούλη Μαρία – Σοφία
    ● 2η θέση στα 4Χ50Μ.Ο. με επίδοση 3΄31΄΄15: Σκουράκη Κων/να, Τσαλίκη Ολυμπία, Φραγκούλη Μαρία – Σοφία, Καρανικολού Εμμανουέλα

      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ


    Παράλληλα διεξήχθη και Ημερίδα Ορίων, η οποία ήταν και ένα από τα τελευταία τεστ προετοιμασίας των παιδιών της αγωνιστικής ομάδας εν όψει των θερινών πρωταθλημάτων. Οι αγώνες διεξήχθησαν σε μορφή ανοικτής κατηγορίας και τα αποτελέσματα των παιδιών έχουν ως εξής:
    ● Τσάκαλης Βασίλειος 50 μ. Ελεύθερο 24΄΄68 1ος, 100 μ. Ελεύθερο 54΄΄79 1ος, 100 μ. Ύπτιο 1΄08΄΄14 4ος, 50 μ. Πεταλούδα 27΄΄15 3ος, 50 μ. Πρόσθιο 33΄΄77 2ος, 200ΜΑ 2΄24΄΄55 3ος
    ● Τζώρτζης Διονύσιος 50 μ. Ελεύθερο 25΄΄25 2ος, 100 μ. Ελεύθερο 56΄΄08 3ος, 50 μ. Πεταλούδα 26΄΄83 2ος, 200ΜΑ 2΄21΄΄28 1ος
    ● Αγγουράς Ιωάννης 50 μ. Ελεύθερο 26΄΄΄79 5ος, 100 μ. Ελεύθερο 58΄΄28 4ος, 50 μ. Πεταλούδα 27΄΄98 4ος, 100 μ. Πεταλούδα 1΄02΄΄81 3ος, 200 μ. Πεταλούδα 2΄25΄΄58 3ος, 200ΜΑ 2΄21΄΄94 2ος
    ● Αντωνόπουλος Αθανάσιος 50 μ. Ελεύθερο 28΄΄40 12ος, 100 μ. Ελεύθερο 1΄03΄΄54 15ος, 50 μ. Ύπτιο 33΄΄60 5ος
    ● Χρυσομάλλης Μάριος 50 μ. Ελεύθερο 27΄΄60 8ος, 100 μ. Ελεύθερο 1΄02΄΄10 11ος, 50 μ. Πεταλούδα 29΄΄66 6ος, 100 μ. Πεταλούδα 1΄06΄΄26 5ος, 200 μ. Πεταλούδα 2΄35΄΄30 6ος, 200ΜΑ 2΄30΄΄05 5ος
    ●Μητρόπουλος Νάσος 50 μ. Ελεύθερο 27΄΄86 10ος, 50 μ. Πρόσθιο 35΄΄16 5ος
    ● Δημόπουλος Παν/της 50 μ. Ελεύθερο 31΄΄85 22ος, 50 μ. Ύπτιο 44΄΄33 10ος
    ● Προφητάκης Γεώργιος 50 μ. Ελεύθερο 35΄΄63 28ος, 100 μ. Ελεύθερο 1΄22΄΄36 29ος, 50 μ. Πρόσθιο 47΄΄05 12ος, 100 μ. Πρόσθιο 1΄39΄΄81 9ος
    ● Παπαμανωλόπουλος Αθανάσιος 50 μ. Πρόσθιο 32΄΄50 2ος, 100 μ. Πρόσθιο 1΄12΄΄57 2ος, 200 μ. Πρόσθιο 2΄40΄΄18 2ος
    ● Τσάκαλης Γεώρ. 50 μ. Ελεύθερο 26΄΄61 4ος, 100 μ. Ελεύθερο 1΄00΄΄99 8ος, 50 μ. Πρόσθιο 32΄΄63 1ος, 100 μ. Πρόσθιο 1΄14΄΄70 1ος, 200ΜΑ 2΄28΄΄58 4ος
    ● Χάππας Παναγιώτης 50 μ. Ελεύθερο 28΄΄79 15ος, 100 μ. Ελεύθερο 1΄01΄΄67 10ος, 50 μ. Πρόσθιο 34΄΄22 3ος, 100 μ. Πρόσθιο 1΄15΄΄05 2ος, 200 μ. Πρόσθιο 2΄41΄΄59 1ος, 200ΜΑ 2΄32΄΄33 6ος
    ● Λουκαρέα Σταυρούλα 50 μ. Ελεύθερο 27΄΄75 3η, 50 μ. Ύπτιο 30΄΄97 1η, 200 μ. Ύπτιο 2΄26΄΄68 1η
    ● Σκιαδοπούλου Όλγα 50 μ. Ελεύθερο 29΄΄06 7η, 50 μ. Πρόσθιο 38΄΄78 3η, 100 μ. Πρόσθιο 1΄26΄΄61 5η
    ● Σκιαδοπούλου Ειρήνη 50 μ. Ελεύθερο 29΄΄61 4η, 50 μ. Πρόσθιο 38΄΄65 2η, 100 μ. Πρόσθιο 1΄25΄΄16 4η
    ● Καντζηλιέρη Ευαγγελία 50 μ. Ελεύθερο 35΄΄73 27η, 100 μ. Ελεύθερο 1΄17΄΄85 17η, 200 μ. Ελεύθερο 2΄48΄΄36 6η, 50 μ. Ύπτιο 43΄΄04 19η
    ● Γκότση Παναγιώτα 50 μ. Ελεύθερο 38΄΄70 34η, 100 μ. Ελεύθερο 1΄24΄΄41 26η, 50 μ. Πρόσθιο 51΄΄44 13η
    ● Κανουλά Ρεβέκα 100 μ. Ελεύθερο 1΄24΄΄60 16η, 50 μ. Πρόσθιο 46΄΄45 10η, 50 μ. Ύπτιο 42΄΄46 9η
    ● Γκότση Ευαγγελία 50 μ. Ελεύθερο 37΄΄40 33η, 100 μ. Ελεύθερο 1΄21΄΄32 23η, 200 μ. Ελεύθερο 2΄51΄΄81 8η, 50 μ. Ύπτιο 43΄΄81 20η, 100 μ. Ύπτιο 1΄32΄΄47 13η
    ● Λαπιώτη Βασιλική 50 μ. Ελεύθερο 29΄΄23 8η, 100 μ. Ελεύθερο 1΄03΄΄63 4η, 50 μ. Πεταλούδα 29΄΄87 3η, 100 μ. Πεταλούδα 1΄07΄΄47 2η, 200 μ. Πεταλούδα 2΄48΄΄ 1η

      ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ …

    Το εικοσαήμερο που ακολουθεί τα «δελφίνια» του Ομίλου θα δώσουν τους πιο σημαντικούς αγώνες της χρονιάς καθώς επόμενες αγωνιστικές υποχρεώσεις του κολυμβητικού τμήματος είναι στις 23-25 Ιουνίου το Εθνικό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών στο ΟΑΚΑ, στις 24-25 Ιουνίου στο 1ο Διεθνές Κύπελλο Λουτρακίου (Αγωνιστικά – Προαγωνιστικά), στις 6-9 Ιουλίου οι Πανελλήνιοι Αγώνες Παμπαίδων – Παγκορασίδων ΑΒ στο Βόλο, στις 13-16 Ιουλίου οι Πανελλήνιοι Αγώνες Παίδων – Κορασίδων, Εφήβων – Νεανίδων στην Πάτρα.
    Τέλος, μεγάλο στοίχημα για την νεαρή κολυμβήτρια του ομίλου, Σταυρούλα Λουκαρέα, αποτελεί η συμμετοχή της στους Πανευρωπαϊκούς Αγώνες Εφήβων – Νεανίδων που θα γίνουν στην πόλη Νετάνια του Ισραήλ, όπου θα βρεθεί το διάστημα 28/6 – 2/7 με την Εθνική Ομάδα.
    «Τα παιδιά δείχνουν να βρίσκονται σε πολύ καλή κατάσταση αν και κολύμπησαν χωρίς ειδική προετοιμασία για τον συγκεκριμένο αγώνα αφού το φορμάρισμα για τις επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις θα ξεκινήσει τις επόμενες ημέρες. Μας περιμένει ένα πολύ δύσκολο εικοσαήμερο με τους πιο σημαντικούς αγώνες της χρονιάς, αλλά πιστεύω ότι τα παιδιά διαθέτουν την ποιότητα να τα καταφέρουν. Επίσης αξίζει ένα μεγάλο μπράβο και στα 50 παιδιά της προαγωνιστικής ομάδας για τις καταπληκτικές εμφανίσεις τους στους θερινούς αγώνες και φυσικά στον προπονητή τους τον Τάκη Λαγοπάτη, όπως και στις εφόρους της προαγωνιστικής ομάδας Τσάκωνα Βάσω και Κούτρα Γεωργία που στηρίζουν με την παρουσία τους τα παιδιά. Θα ήταν παράλειψη να μην ευχαριστήσουμε την εταιρία Κουτουμάνος Α.Ε για την συνεχή προμήθεια με αθλητικό υλικό των παιδιών και όλους τους γονείς και φίλους που με την βοήθειά τους στέκονται δίπλα στο κολυμβητικό τμήμα. Σίγουρα οι προκλήσεις συνεχίζονται με την άνοδο των τμημάτων, κάτι που από την καινούργια περίοδο θα οδηγήσει και σε αλλαγές στην δομή λειτουργίας των τμημάτων ώστε να γίνουμε ακόμη πιο ανταγωνιστικοί» δήλωσε ο προπονητής της αγωνιστικής ομάδας του ΝΟ Καλαμάτας, Στάθης Μπακολιάς.

      ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

    Με μεγάλη επιτυχία συνεχίζουν την λειτουργία τους οι θερινές σχολές εκμάθησης κολύμβησης και υδατοσφαίρισης του Ομίλου με τους μικρούς φίλους να γνωρίζουν τα μυστικά του υγρού στίβου και να απολαμβάνουν τα οφέλη που προσφέρει η άσκηση στο νερό τόσο για τα μικρά παιδιά, όσο για τις μεγαλύτερες ηλικίες.
    Καθημερινά από Δευτέρα έως Παρασκευή λειτουργούν παιδικά απογευματινά τμήματα 16:00 – 19:00 και από 19/6 θα ξεκινήσουν και πρωινά τμήματα 9-10 καθημερινά, εκτός Τετάρτης λόγω καθαρισμού της πισίνας. Επίσης λειτουργούν τμήματα προετοιμασίας για ΤΕΦΑΑ και στρατιωτικές σχολές καθώς και ώρες κοινού καθημερινά 12:00 – 16:00 (Τετάρτη 14:00 – 16:00).
    Για τα τμήματα υδατοσφαίρισης οι προπονήσεις διεξάγονται καθημερινά 19:00 – 21:00. Πληροφορίες δίνονται στον χώρο του κολυμβητηρίου από την γραμματέα των τμημάτων Σταυρούλα Κοσιφολόγου.

    77 Συνολικές προβολές, 2 Σήμερα

    Leave a Reply