ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Πρωταθλητής U8 ο Σίκαλης Παναγιώτης, U10 ο Κωνσταντίνος Σωτηράκος, στα 12χρονα ο Γιώργος Δραγώνας

0
    ΠΡΩΤΗ ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΤΑ ΡΑΠΙΝΤ 14-16 ΕΤΩΝ Η ΜΑΡΙΑΝΘΗ ΛΟΥΚΑ, 1ο ΚΟΡΙΤΣΙ Η ΦΡΑΓΚΟΥ ΜΑΡΙΑ ΣΤΟ 1o ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΠΙΝΤ ΤΟΥ Ν.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 08-16 ΕΤΩΝ

ΑΥΛΑΙΑ έριξε το 1o εσωτερικό πρωτάθλημα ράπιντ του Ν.Ο. Καλαμάτας 08-16 ετών που διοργάνωσε το σκακιστικό τμήμα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας την Κυριακή 18 Ιουνίου στο εντευκτήριό του.
Στο τουρνουά έλαβαν μέρος οι Λούκα Μαριάνθη, Λιάκος Χρήστος, Σαραντόπουλος Κώστας, Πουλόπουλος Ηλίας, Φράγκου Μαρία, Θωμαΐδης Παναγιώτης, Αθανασόπουλος Θοδωρής, Παντελοπούλου Δέσποινα, Δραγώνας Γεώργιος, Παντελοπούλου Ελεάνα, Σωτηράκος Κωνσταντίνος, Χειλάς Ιωάννης, Ζευγίτης Αριστείδης, Κατσαρέας Μιχάλης, Βέκκος Χρήστος, Κατσαρέας Κωνσταντής, Δικαίος Άγγελος, Ξαρχάκος Παναγιώτης, Σίκαλης Παναγιώτης, Σχοινάς Σπύρος, Αθανασοπούλου Ανδριάνα, Σχοινάς Νικόλας, Γιαννόπουλος Γιάννος, Σπύρης Χρήστος, Δραγώνας Σταμάτης, Σπύρης Γιάννης, Φράγκος Παναγιώτης, Κουντούρη Χριστίνα και Σταματελόπουλος Γιώργος.

Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

Οι πρωταθλητές όλων των κατηγοριών

Πρωταθλητής του Ν.Ο.Κ. στην κατηγορία κάτω των 8 ετών ήταν ο Σίκαλης Παναγιώτης , αργυρό μετάλλιο κέρδισε ο Γιάννος Γιαννόπουλος και χάλκινο ο Σταμάτης Δραγώνας, πρώτο κορίτσι κάτω των 8 ετών ήταν η Χριστίνα Κουντούρη.
Στην κατηγορία κάτω των 10 ετών πρώτος ήταν ο Σωτηράκος Κωνσταντίνος, δεύτερος ο Αριστείδης Ζευγίτης και τρίτος ο Κωνσταντής Κατσαρέας. Πρώτο κορίτσι στην κατηγορία κάτω των 10 ήταν η Ανδριάνα Αθανασοπούλου.
Στα 12χρονα πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Γιώργος Δραγώνας στην δεύτερη θέση τον ακολούθησε ο Γιάννης Χειλάς , τρίτος ήταν ο Μιχάλης Κατσαρέας ενώ πρώτο κορίτσι κάτω των 12 ετών ήταν η Ελεάνα Παντελοπούλου.
Στο ράπιντ 14-16 ετών πρώτη στη γενική κατάταξη ήταν η Μαριάνθη Λούκα δεύτερος ο Χρήστος Λιάκος και τρίτος o Κώστας Σαραντόπουλος ενώ πρώτο κορίτσι του τουρνουά ήταν η Φράγκου Μαρία.
Διαιτητές στο τουρνουά οι Τούλα Χατζηπαναγιώτου , Τσεκούρας Θοδωρής και Φίλιππος Παπαδημητρίου.
Την επόμενη Κυριακή 25 Ιουνίου θα ακολουθήσει το παραδοσιακό ετήσιο τουρνουά φυτευτού.