ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Πελασγός και Ανταγόρα σφράγισαν το εισιτήριο ανόδου στην Α2 Εθνική !

0
    ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΤΟΥ ΝΟΤΟΥ

Ο ΠΕΛΑΣΓΟΣ Μεγαλόπολης (Β’ Υποόμιλος – ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ) και ο Ανταγόρας (Α’ Υποόμιλος) εξασφάλισαν την άνοδο τους στην Α2 Γυναικών αφού τερμάτισαν αήττητοι στα αντίστοιχα Ειδικά Πρωταθλήματα που ολοκληρώθηκαν χθες το απόγευμα στο Κλειστό Γυμναστήριο του Μετς.
Ο ΟΑ Χανίων (άνευ αγώνα) είναι η ομάδα που παίρνει την πρώτη επιλαχούσα θέση.
Αποτελέσματα – Α’ Υποόμιλος
ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ 20-0
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ 43-51

Αποτελέσματα – Β’ Υποόμιλος
ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 25-65
ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ – ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ. 46-42

    ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΩΝ


● ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ 43-51
Διαιτητές: Γαρίνη, Κανελλόπουλος
10λεπτα: 9-15, 25-22, 37-36, 43-51
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Παπαγιαννόπουλος): Ψυρρή 3 (1), Φλογερά 5 (1), Νάτσκου 6 (2), Μαρίνη 12, Μαρούντα 4, Τσιακμά, Ντάρλα, Τραγουστή 6, Λαγοπάτη 7.
ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κωστούλα 12 (4), Σαράγια 6, Πατμίου 6, Κασάπογλου 7, Καραμπατζάκη 18, Σβύνου 2, Δρεττάκη, Στάκκου.
● ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 25-65
Διαιτητές: Φραγκούλη, Φακώνας
10λεπτα: 11-21, 17-32, 22-45, 25-65
ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. (Καταυτός): Κολλά Δ. 17 (1), Διαμαντή, Νίκου, Πηγάση, Πενταγιέννη 5, Κόλλα Μ., Χατζηχαραλάμπους, Καλαμπόγια 2, Τσιολακούδη 1.
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης): Αγγελοπούλου 8, Χρανιώτη 10, Αριδά 6, Τζιουβέλη 1, Παπαγγέλη 7 (1), Δημάδη 4, Μπακετέα 6 (2), Τσιντώνη 4, Σταβαράκη, Σεφέρου 2, Μικολιά 10, Καντέλη 7.
● ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ – ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔ. 46-42
Διαιτητές: Μαυρέλης, Τζίμης
10λεπτα: 16-17, 30-24, 40-32, 46-42
ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ (Γιασεμής): Λοΐζου 3, Άγγο, Φιλιππάκη 3, Κατσώρη, Βολίκα, Κρουσουλούδη 7, Καρούση 13, Φεντισίν 7 (1), Τσούχλη 5 (1), Γιασεμή 6 (1), Κλιματσάκου 2.
ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ (Φώτου): Ρηγοπούλου 5 (1), Καπόλου, Καπλανάϊ, Μαστρογιαννοπούλου, Λούμη Σ., Φώτου, Νιτσόγλου 17 (2), Τσαβόνι 20 (1), Καρμάϊ, Υδραίου, Λούμη Θ.

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Α’ Υποόμιλος)

1. ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ 4-0 8
2. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 3-1 7
3. ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 2-2 6
4. ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ 1-3 5
5. ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ 0-3 3

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Β’ Υποόμιλος)

1. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ 3-0 6
2. ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ 2-1 5
3. ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ 1-2 4
4. ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ. 0-3 3

121 Συνολικές προβολές, 1 Σήμερα

Leave a Reply