ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Τζάμπολ στις 2 Σεπτεμβρίου για 31 ομάδες μπάσκετ Παίδων

0

31 ΣΩΜΑΤΕΙΑ συμμετέχουν στο πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης Παίδων της Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.ΝΟ.Π. για την αγωνιστική περίοδο 2017– 2018 το οποίο ξεκινά το Σάββατο 2 Σεπτεμβρίου 2017.
Στη Α΄ Φάση οι ομάδες είναι χωρισμένες σε πέντε ομίλους και πιο συγκεκριμένα τα σωματεία που μετέχουν στον Α΄ Όμιλο Καλαμάτας, θα συναντηθούν μεταξύ τους μία φορά (ένας με όλους σ΄ ένα γύρο), τα σωματεία που μετέχουν στο Δ΄ Όμιλο Σπάρτης, θα συναντηθούν μεταξύ τους τρείς φορές (ένας με όλους σε τρείς γύρους) και τα σωματεία που μετέχουν στους Β΄, Γ΄ και Ε΄ Όμιλο, θα συναντηθούν μεταξύ τους δύο φορές (ένας με όλους σε δύο γύρους).
Οι ομάδες που θα καταλάβουν την 1η και 2η θέση της τελικής βαθμολογίας του Α΄ Ομίλου και η πρώτη ομάδα των Β΄, Γ΄, Δ΄ και Ε΄ Ομίλων, θα συμμετέχουν στην Β΄ Φάση και θα συναντηθούν μεταξύ τους δύο φορές (ένας με όλους σε 2 γύρους), για την ανάδειξη της πρωταθλήτριας ομάδας Παίδων της Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.ΝΟ.Π.
Η πρώτη ομάδα της τελικής κατάταξης του Πρωταθλήματος Παίδων της Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.ΝΟ.Π. θα συμμετάσχει στην προκριματική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων της Ε.Ο.Κ.

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
● 1η αγωνιστική

Α.Π.Σ. Ακάδημος -Σ.Κ. Καλαμάτα
Γ.Σ. Μεσσήνης -Σ.Α.Κ. Ο Άτλας
Α.Π.Σ. Πρωτέας -Α.Π.Ο.Μ. Ο Πήγασος
Α.Ο. Καλαμάτα 1980-Σ.Π.Ο.Κ. Ο Ευκλής
Ρεπό: Α.Ο. Θουρίας
● 2η αγωνιστική
Σ.Κ. Καλαμάτα -Α.Ο. Θουρίας
Σ.Α.Κ. Ο Άτλας -Α.Π.Σ. Ακάδημος
Α.Π.Ο.Μ. Ο Πήγασος -Γ.Σ. Μεσσήνης
Σ.Π.Ο.Κ. Ο Ευκλής -Α.Π.Σ. Πρωτέας
Ρεπό: Α.Ο. Καλαμάτα 1980
● 3η αγωνιστική
Α.Ο. Θουρίας -Σ.Α.Κ. Ο Άτλας
Α.Π.Σ. Ακάδημος -Α.Π.Ο.Μ. Ο Πήγασος
Γ.Σ. Μεσσήνης -Σ.Π.Ο.Κ. Ο Ευκλής
Α.Π.Σ. Πρωτέας -Α.Ο. Καλαμάτα 1980
Ρεπό: Σ.Κ. Καλαμάτα
● 4η αγωνιστική
Α.Π.Ο.Μ. Ο Πήγασος -Α.Ο. Θουρίας
Σ.Π.Ο.Κ. Ο Ευκλής -Α.Π.Σ. Ακάδημος
Α.Ο. Καλαμάτα 1980-Γ.Σ. Μεσσήνης
Σ.Α.Κ. Ο Άτλας -Σ.Κ. Καλαμάτα
Ρεπό: Α.Π.Σ. Πρωτέας
● 5η αγωνιστική
Α.Ο. Θουρίας -Σ.Π.Ο.Κ. Ο Ευκλής
Α.Π.Σ. Ακάδημος -Α.Ο. Καλαμάτα 1980
Γ.Σ. Μεσσήνης -Α.Π.Σ. Πρωτέας
Σ.Κ. Καλαμάτα -Α.Π.Ο.Μ. Ο Πήγασος
Ρεπό: Σ.Α.Κ. Ο Άτλας
● 6η αγωνιστική
Α.Ο. Καλαμάτα 1980-Α.Ο. Θουρίας
Α.Π.Σ. Πρωτέας -Α.Π.Σ. Ακάδημος
Σ.Π.Ο.Κ. Ο Ευκλής -Σ.Κ. Καλαμάτα
Α.Π.Ο.Μ. Ο Πήγασος -Σ.Α.Κ. Ο Άτλας
Ρεπό: Γ.Σ. Μεσσήνης
● 7η αγωνιστική
Α.Ο. Θουρίας -Α.Π.Σ. Πρωτέας
Α.Π.Σ. Ακάδημος -Γ.Σ. Μεσσήνης
Σ.Κ. Καλαμάτα -Α.Ο. Καλαμάτα 1980
Σ.Α.Κ. Ο Άτλας -Σ.Π.Ο.Κ. Ο Ευκλής
Ρεπό: Α.Π.Ο.Μ. Ο Πήγασος
● 8η αγωνιστική
Γ.Σ. Μεσσήνης -Α.Ο. Θουρίας
Α.Π.Σ. Πρωτέας -Σ.Κ. Καλαμάτα
Α.Ο. Καλαμάτα 1980-Σ.Α.Κ. Ο Άτλας
Σ.Π.Ο.Κ. Ο Ευκλής -Α.Π.Ο.Μ. Ο Πήγασος
Ρεπό: Α.Π.Σ. Ακάδημος
● 9η αγωνιστική
Α.Ο. Θουρίας -Α.Π.Σ. Ακάδημος
Σ.Κ. Καλαμάτα -Γ.Σ. Μεσσήνης
Σ.Α.Κ. Ο Άτλας -Α.Π.Σ. Πρωτέας
Α.Π.Ο.Μ. Ο Πήγασος -Α.Ο. Καλαμάτα 1980
Ρεπό: Σ.Π.Ο.Κ. Ο Ευκλής

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
● 1η αγωνιστική

Γ.Α.Ε.Τ. Δίων ο Κυπαρισσεύς (2)-Ν.Ο. Πύλου
Α.Π.Σ. Εράνη Φιλιατρών-Α.Σ. Τριφυλίας
Γ.Σ. Γαργαλιάνων -Γ.Α.Ε.Τ. Δίων ο Κυπαρισσεύς (1)
● 2η αγωνιστική
Α.Σ. Τριφυλίας -Γ.Α.Ε.Τ. Δίων ο Κυπαρισσεύς (2)
Γ.Α.Ε.Τ. Δίων ο Κυπαρισσεύς (1)-Α.Π.Σ. Εράνη Φιλιατρών
Ν.Ο. Πύλου -Γ.Σ. Γαργαλιάνων
● 3η αγωνιστική
Γ.Α.Ε.Τ. Δίων ο Κυπαρισσεύς (2)-Γ.Α.Ε.Τ. Δίων ο Κυπαρισσεύς (1)
Α.Π.Σ. Εράνη Φιλιατρών-Γ.Σ. Γαργαλιάνων
Ν.Ο. Πύλου -Α.Σ. Τριφυλίας
● 4η αγωνιστική
Γ.Σ. Γαργαλιάνων -Γ.Α.Ε.Τ. Δίων ο Κυπαρισσεύς (2)
Α.Π.Σ. Εράνη Φιλιατρών-Ν.Ο. Πύλου
Γ.Α.Ε.Τ. Δίων ο Κυπαρισσεύς (1)-Α.Σ. Τριφυλίας
● 5η αγωνιστική
Γ.Α.Ε.Τ. Δίων ο Κυπαρισσεύς (2)-Α.Π.Σ. Εράνη Φιλιατρών
Ν.Ο. Πύλου -Γ.Α.Ε.Τ. Δίων ο Κυπαρισσεύς (1)
Α.Σ. Τριφυλίας -Γ.Σ. Γαργαλιάνων
* Στον β΄ γύρο οι αγώνες θα γίνουν αντίστροφα.


Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ
● 1η αγωνιστική

Α.Σ. Απόλλων Τρίπολης-Κ.Ο.Μ. Πελασγός
Α.Ε.Μ. Ο Πολύβιος -Σ.Ε.Φ.Α. Ο Αρκαδικός
Ρεπό: Σ.Δ.Υ. Τρίπολης
● 2η αγωνιστική
Κ.Ο.Μ. Πελασγός -Σ.Δ.Υ. Τρίπολης
Σ.Ε.Φ.Α. Ο Αρκαδικός -Α.Σ. Απόλλων Τρίπολης
Ρεπό: Α.Ε.Μ. Ο Πολύβιος
● 3η αγωνιστική
Σ.Δ.Υ. Τρίπολης -Σ.Ε.Φ.Α. Ο Αρκαδικός
Α.Σ. Απόλλων Τρίπολης-Α.Ε.Μ. Ο Πολύβιος
Ρεπό: Κ.Ο.Μ. Πελασγός
● 4η αγωνιστική
Α.Ε.Μ. Ο Πολύβιος -Σ.Δ.Υ. Τρίπολης
Σ.Ε.Φ.Α. Ο Αρκαδικός -Κ.Ο.Μ. Πελασγός
Ρεπό: Α.Σ. Απόλλων Τρίπολης
● 5η αγωνιστική
Σ.Δ.Υ. Τρίπολης -Α.Σ. Απόλλων Τρίπολης
Κ.Ο.Μ. Πελασγός -Α.Ε.Μ. Ο Πολύβιος
Ρεπό: Σ.Ε.Φ.Α. Ο Αρκαδικός
* Στον β΄ γύρο οι αγώνες θα γίνουν αντίστροφα.

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ ΣΠΑΡΤΗΣ
● 1η αγωνιστική

Α.Σ. Λακωνικός Κρόνος -Φιλαθλητικός ΓΣ
Α.Ε. Σπάρτης -Σπαρτιατικός Γ.Σ.
● 2η αγωνιστική
Σπαρτιατικός Γ.Σ.-Α.Σ. Λακωνικός Κρόνος
Φιλαθλητικός ΓΣ-Α.Ε. Σπάρτης
● 3η αγωνιστική
Α.Σ. Λακωνικός Κρόνος -Α.Ε. Σπάρτης
Σπαρτιατικός Γ.Σ.-Φιλαθλητικός ΓΣ
* Στον β΄ και γ΄ γύρο οι αγώνες θα γίνουν αντίστροφα.

Ε΄ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ
● 1η αγωνιστική

Α.Α.Ε. Ο Αίαντας (2)-Α.Α.Ε. Ο Αίαντας (1)
Α.Π.Ο.Ε.Λ.-Α.Ο. Μονεμβάσιας «Κάστρο»
Α.Σ.Τ.Η.Ρ. Βλαχιώτη-Λάκωνας Α.Γ.Ο.Ν.Γ.
Ρεπό: Α.Σ. Ο Βατικιώτης
● 2η αγωνιστική
Α.Α.Ε. Ο Αίαντας (1)-Α.Σ. Ο Βατικιώτης
Α.Ο. Μονεμβάσιας «Κάστρο»-Α.Α.Ε. Ο Αίαντας (2)
Λάκωνας Α.Γ.Ο.Ν.Γ.-Α.Π.Ο.Ε.Λ.
Ρεπό Α.Σ.Τ.Η.Ρ. Βλαχιώτη
● 3η αγωνιστική
Α.Σ. Ο Βατικιώτης-Α.Ο. Μονεμβάσιας «Κάστρο»
Α.Α.Ε. Ο Αίαντας (2)-Λάκωνας Α.Γ.Ο.Ν.Γ.
Α.Π.Ο.Ε.Λ.-Α.Σ.Τ.Η.Ρ. Βλαχιώτη
Ρεπό: Α.Α.Ε. Ο Αίαντας (1)
● 4η αγωνιστική
Λάκωνας Α.Γ.Ο.Ν.Γ.-Α.Σ. Ο Βατικιώτης
Α.Σ.Τ.Η.Ρ. Βλαχιώτη-Α.Α.Ε. Ο Αίαντας (2)
Α.Ο. Μονεμβάσιας «Κάστρο»-Α.Α.Ε. Ο Αίαντας (1)
Ρεπό: Α.Π.Ο.Ε.Λ.
● 5η αγωνιστική
Α.Σ. Ο Βατικιώτης-Α.Σ.Τ.Η.Ρ. Βλαχιώτη
Α.Α.Ε. Ο Αίαντας (2)-Α.Π.Ο.Ε.Λ.
Α.Α.Ε. Ο Αίαντας (1)-Λάκωνας Α.Γ.Ο.Ν.Γ.
Ρεπό: Α.Ο. Μονεμβάσιας «Κάστρο»
● 6η αγωνιστική
Α.Π.Ο.Ε.Λ.-Α.Σ. Ο Βατικιώτης
Ρεπό: Α.Α.Ε. Ο Αίαντας (2)
Α.Σ.Τ.Η.Ρ. Βλαχιώτη-Α.Α.Ε. Ο Αίαντας (1)
Λάκωνας Α.Γ.Ο.Ν.Γ.-Α.Ο. Μονεμβάσιας «Κάστρο»
● 7η αγωνιστική
Α.Σ. Ο Βατικιώτης-Α.Α.Ε. Ο Αίαντας (2)
Α.Α.Ε. Ο Αίαντας (1)-Α.Π.Ο.Ε.Λ.
Α.Ο. Μονεμβάσιας «Κάστρο»-Α.Σ.Τ.Η.Ρ. Βλαχιώτη
Ρεπό: Λάκωνας Α.Γ.Ο.Ν.Γ.
* Στον β΄ γύρο οι αγώνες θα γίνουν αντίστροφα.

Β΄ ΦΑΣΗ
● 1η αγωνιστική

1ος Α΄ Ομίλου Καλαμάτας -1ος Ε΄ Ομίλου Λακωνίας
2ος Α΄ Ομίλου Καλαμάτας -1ος Γ΄ Ομίλου Αρκαδίας
1ος Β΄ Ομίλου Μεσσηνίας -1ος Δ΄ Ομίλου Σπάρτης
● 2η αγωνιστική
1ος Γ΄ Ομίλου Αρκαδίας-1ος Α΄ Ομίλου Καλαμάτας
1ος Δ΄ Ομίλου Σπάρτης-2ος Α΄ Ομίλου Καλαμάτας
1ος Ε΄ Ομίλου Λακωνίας-1ος Β΄ Ομίλου Μεσσηνίας
● 3η αγωνιστική
1ος Α΄ Ομίλου Καλαμάτας -1ος Δ΄ Ομίλου Σπάρτης
2ος Α΄ Ομίλου Καλαμάτας -1ος Β΄ Ομίλου Μεσσηνίας
1ος Ε΄ Ομίλου Λακωνίας-1ος Γ΄ Ομίλου Αρκαδίας
● 4η αγωνιστική
1ος Β΄ Ομίλου Μεσσηνίας -1ος Α΄ Ομίλου Καλαμάτας
2ος Α΄ Ομίλου Καλαμάτας -1ος Ε΄ Ομίλου Λακωνίας
1ος Δ΄ Ομίλου Σπάρτης-1ος Γ΄ Ομίλου Αρκαδίας
● 5η αγωνιστική
1ος Α΄ Ομίλου Καλαμάτας -2ος Α΄ Ομίλου Καλαμάτας
1ος Ε΄ Ομίλου Λακωνίας-1ος Δ΄ Ομίλου Σπάρτης
1ος Γ΄ Ομίλου Αρκαδίας-1ος Β΄ Ομίλου Μεσσηνίας
* Στον β΄ γύρο οι αγώνες θα γίνουν αντίστροφα.

100 Συνολικές προβολές, 2 Σήμερα

Leave a Reply