ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Α1 ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 2017-18: Πεταλίδι – ΑΟ Μεθώνης το ντέρμπι της πρεμιέρας!

0

Πρεμιέρα στις 30 Σεπτεμβρίου με ντέρμπι για την Α1 Κατηγορία. Πεταλίδι – Μεθώνης είναι το κορυφαίο το ντέρμπι της πρώτης αγωνιστικής με τις δυο ομάδες να έχουν τερματίσει την προηγούμενη σεζόν στην 2η και 4η θέση της τελικής κατάταξης. Αρκετά δυνατό αναμένεται και το παιχνίδι του περσινού δευτεραθλητή Αίαντα Καλαμάτας με τον Δωριέα Δωρίου.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της νέας αγωνιστικής περιόδου της Α1 Κατηγορίας, έχει ως εξής:
● 1η – 14η αγωνιστική
Ακρίτας Κορώνης-Ολυμπιακός Ανάληψης
Απόλλων Πεταλιδίου-ΑΟ Μεθώνης
ΑΕ Μάνης-ΑΕ Γαργαλιάνων
Αστέρας Μικρομάνης-ΑΟ Φυτειάς
Ηρακλής Καλαμάτας-Παπαφλέσσας Χώρας
Χανδριναϊκός-ΑΕ Αβίας
Αίαντας Καλαμάτας-Δωριέας Δωρίου
● 2η – 15η αγωνιστική
Απόλλων Πεταλιδίου-Ακρίτας Κορώνης
Ολυμπιακός Ανάληψης-ΑΕ Μάνης
ΑΟ Μεθώνης-Αστέρας Μικρομάνης
ΑΕ Γαργαλιάνων-Ηρακλής Καλαμάτας
ΑΟ Φυτειάς-Χανδριναϊκός
Παπαφλέσσας Χώρας-Αίαντας Καλαμάτας
ΑΕ Αβίας-Δωριέας Δωρίου
● 3η – 16η αγωνιστική
Ακρίτας Κορώνης-ΑΕ Μάνης
Αστέρας Μικρομάνης-Απόλλων Πεταλιδίου
Ηρακλής Καλαμάτας-Ολυμπιακός Ανάληψης
Χανδριναϊκός-ΑΟ Μεθώνης
Αίαντας Καλαμάτας-ΑΕ Γαργαλιάνων
Δωριέας Δωρίου-ΑΟ Φυτειάς
ΑΕ Αβίας-Παπαφλέσσας Χώρας
● 4η – 17η αγωνιστική
Αστέρας Μικρομάνης-Ακρίτας Κορώνης
ΑΕ Μάνης-Ηρακλής Καλαμάτας
Απόλλων Πεταλιδίου-Χανδριναϊκός
Ολυμπιακός Ανάληψης-Αίαντας Καλαμάτας
ΑΟ Μεθώνης-Δωριέας Δωρίου
ΑΕ Γαργαλιάνων-ΑΕ Αβίας
ΑΟ Φυτειάς-Παπαφλέσσας Χώρας
● 5η – 18η αγωνιστική
Ακρίτας Κορώνης-Ηρακλής Καλαμάτας
Χανδριναϊκός-Αστέρας Μικρομάνης
Αίαντας Καλαμάτας-ΑΕ Μάνης
Δωριέας Δωρίου-Απόλλων Πεταλιδίου
ΑΕ Αβίας-Ολυμπιακός Ανάληψης
Παπαφλέσσας Χώρας-ΑΟ Μεθώνης
ΑΟ Φυτειάς-ΑΕ Γαργαλιάνων
● 6η – 19η αγωνιστική
Χανδριναϊκός-Ακρίτας Κορώνης
Ηρακλής Καλαμάτας-Αίαντας Καλαμάτας
Αστέρας Μικρομάνης-Δωριέας Δωρίου
ΑΕ Μάνης-ΑΕ Αβίας
Απόλλων Πεταλιδίου-Παπαφλέσσας Χώρας
Ολυμπιακός Ανάληψης-ΑΟ Φυτειάς
ΑΟ Μεθώνης-ΑΕ Γαργαλιάνων
● 7η – 20η αγωνιστική
Ακρίτας Κορώνης-Αίαντας Καλαμάτας
Δωριέας Δωρίου-Χανδριναϊκός
ΑΕ Αβίας-Ηρακλής Καλαμάτας
Παπαφλέσσας Χώρας-Αστέρας Μικρομάνης
ΑΟ Φυτειάς-ΑΕ Μάνης
ΑΕ Γαργαλιάνων-Απόλλων Πεταλιδίου
ΑΟ Μεθώνης-Ολυμπιακός Ανάληψης
● 8η – 21η αγωνιστική
Δωριέας Δωρίου-Ακρίτας Κορώνης
Αίαντας Καλαμάτας-ΑΕ Αβίας
Χανδριναϊκός-Παπαφλέσσας Χώρας
Ηρακλής Καλαμάτας-ΑΟ Φυτειάς
Αστέρας Μικρομάνης-ΑΕ Γαργαλιάνων
ΑΕ Μάνης-ΑΟ Μεθώνης
Απόλλων Πεταλιδίου-Ολυμπιακός Ανάληψης
● 9η – 22η αγωνιστική
Ακρίτας Κορώνης-ΑΕ Αβίας
Παπαφλέσσας Χώρας-Δωριέας Δωρίου
ΑΟ Φυτειάς-Αίαντας Καλαμάτας
ΑΕ Γαργαλιάνων-Χανδριναϊκός
ΑΟ Μεθώνης-Ηρακλής Καλαμάτας
Ολυμπιακός Ανάληψης-Αστέρας Μικρομάνης
ΑΕ Μάνης-Απόλλων Πεταλιδίου
● 10η – 23η αγωνιστική
Παπαφλέσσας Χώρας-Ακρίτας Κορώνης
ΑΕ Αβίας-ΑΟ Φυτειάς
Δωριέας Δωρίου-ΑΕ Γαργαλιάνων
Αίαντας Καλαμάτας-ΑΟ Μεθώνης
Χανδριναϊκός-Ολυμπιακός Ανάληψης
Ηρακλής Καλαμάτας-Απόλλων Πεταλιδίου
Αστέρας Μικρομάνης-ΑΕ Μάνης
● 11η – 24η αγωνιστική
Ακρίτας Κορώνης-ΑΟ Φυτειάς
ΑΕ Γαργαλιάνων-Παπαφλέσσας Χώρας
ΑΟ Μεθώνης-ΑΕ Αβίας
Ολυμπιακός Ανάληψης-Δωριέας Δωρίου
Απόλλων Πεταλιδίου-Αίαντας Καλαμάτας
ΑΕ Μάνης-Χανδριναϊκός
Ηρακλής Καλαμάτας-Αστέρας Μικρομάνης
● 12η – 25η αγωνιστική
ΑΕ Γαργαλιάνων-Ακρίτας Κορώνης
ΑΟ Φυτειάς-ΑΟ Μεθώνης
Παπαφλέσσας Χώρας-Ολυμπιακός Ανάληψης
ΑΕ Αβίας-Απόλλων Πεταλιδίου
Δωριέας Δωρίου-ΑΕ Μάνης
Αίαντας Καλαμάτας-Αστέρας Μικρομάνης
Χανδριναϊκός-Ηρακλής Καλαμάτας
● 13η – 26η αγωνιστική
Ακρίτας Κορώνης-ΑΟ Μεθώνης
Ολυμπιακός Ανάληψης-ΑΕ Γαργαλιάνων
Απόλλων Πεταλιδίου-ΑΟ Φυτειάς
ΑΕ Μάνης-Παπαφλέσσας Χώρας
Αστέρας Μικρομάνης-ΑΕ Αβίας
Ηρακλής Καλαμάτας-Δωριέας Δωρίου
Αίαντας Καλαμάτας-Χανδριναϊκός

47 Συνολικές προβολές, 1 Σήμερα

Leave a Reply