ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Έσπασε το ρόδι η «Καλαμάτα 80» 3-1 τον Πανερυθραϊκό

0

Δεν άφησαν την ευκαιρία να πάει χαμένη οι «λύκοι» του Χρήστου Δημητρακόπουλου και παίζοντας με σταθερότητα και αποφασιστικότητα έσπασαν το ρόδι στην Α2 Εθνική Βόλεϊ Ανδρών με νίκη επί του φιλοξενούμενου Πανερυθραϊκού με 3-1.

Η Καλαμάτα 80 μπήκε καλά στο ματς και πήρε το πρώτο σετ με 25-17, για να αντιδράσει ο Πανερυθραϊκό στο δεύτερο σετ ισοφαρίζοντας με 23-25 σε 1-1 τα σετ.

Το τρίτο και το τέταρτο σετ οι παίκτες της Καλαμάτας 80 ξαναβρήκαν τα πατήματά τους και ανακτώντας τον έλεγχο του παιχνιδιού και παίζοντας δίχως λάθη κέρδισαν τα δυο σετ με 25-16 και 25-17, αντίστοιχα.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ ’80: Μανιατέας, Μπεσσής, Χανδρινός Σπ., Μπουσούνης, Σαμουήλ, Μάνα, Αγγελής, Εξαρχέας (λ)/ Μαδούρας, Μητρόπουλος, Ντάκουρης, Χανδρινός Αρ., Καρούνος, Παπαντωνίου.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ: Μάρκου, Βήτας Σ., Κοτζαμπάσης Μ., Κωστόπουλος, Λέκκος, Σεβδαλής, Κοτζαμπάσης Κ (λ) /Βήτας Γ., Μακρυγιάννης, Μπαλούγιας (λ), Φωτιάδης