ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Γ΄ Εθνική μπάσκετ: Έχασε 53-42 η Καλαμάτα 80 από τον ΚΑΠ

0

Από το πρώτο 10λεπτο πίσω στο σκορ ήταν η Καλαμάτα 80 στο ματς με τον ΚΑΠkal-80-basket-2 στο κλειστό της «Τέντας». Με δυο πόντους διαφορά το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε με 14-16 για να αυξήσουν την διαφορά τους οι φιλοξενούμε με 7 πόντους στο ημίχρονο (20-27). Η συνέχεια δεν ήταν καλή για την Καλαμάτα 80 που τελικά βρέθηκε πίσω κατά 10 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο (31-41) διαφορά που δεν μπόρεσε να μειώσει στη συνέχεια χάνοντας τελικά με 42-53. Βεβαίως αξίζει να σημειωθεί πως η ομάδα αγωνιζόταν σχεδόν μισή, αφού απουσίαζαν οι Χατζής, Σκοπέτος, Κοντόπουλος, Πραμαγκιούλης και Αναγνωστόπουλος.

• Διαιτητές: Δημόπουλος, Μαρινάκης

10λεπτα: 14-16, 20-27, 31-41, 42-53

ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 (Κορογώνας): Πέτρου 1, Πετρόπουλος, Φραγγέας, Παπαγεωργίου 5, Μπάζιος 5, Κοντόπουλος , Βούλγαρης 17, Αρβανίτης 4, Μέντης 8 (2 τρ.), Πατικόπουλος, Κατσαρέας 2, Αρώνης.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Ταυρόπουλος): Ιβκοβιτς 6, Ανδρικόπουλος 4, Θεοδωράκης, Ρουμελιώτης, Καρακατσάνης, Ζαχαράκης 3 (1 τρ.), Πρίτσος 6, Ετζιάκα 2, Παπουλίδης 10, Ροδοστόγλου 20, Αρσενικός, Τζίμης 2.