ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Η «Μαύρη Θύελλα» εξουδετέρωσε την Ζάκυνθο…

0

ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΤΗΣ ΑΝΗΚΕ Ο ΑΓΩΝΑΣ

Η “Καλαμάτα” συνέχισε για μια ακόμη φορά  το αήττητο σερί  το μηδέν παθητικό και κερδίζοντας με σκορ 2-0 την Ζάκυνθο..

Οι “μελανόλευκοι” ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα και πήραν δίκαια της νίκη κόντρα στην νησιώτικη ομάδα…

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι δεν δημιούργησαν πολλές φάσεις, στο δεύτερο 45λεπτο, όμως, που σημείωσαν και τα δυο γκολ έκαναν αρκετές ευκαιρίες περιορίζοντας έτσι σε παθητικό ρόλο την μαχητική Ζάκυνθο.

Το σκορ άνοιξε στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης ο Εβάντρο Ρονκάτο, με τον Βραζιλιάνο να πετυχαίνει το πρώτο του τέρμα με την φανέλα της Μαύρης Θύελλας έπειτα από σέντρα του Καλογερόπουλου και κεφάλια-ασίστ του Αθανασόπουλου, που μόλις είχε μπει ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο. Στο 93′ ο Βασίλης Αθανασόπουλος έκανε το 2-0 σκοράροντας έτσι το πρώτο του γκολ στο φετινό πρωτάθλημα και κλείδωσε την υπόθεση νίκη.

Η «Καλαμάτα» θα μπορούσε κάλλιστα να τελειώσει τον αγώνα με μεγαλύτερο σκορ από το 2-0 αλλά οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Ζαλίκα σπατάλησαν αρκετές ευκαιρίες για να δώσουν διαστάσεις θριάμβου, έχοντας και ένα δοκάρι!

Η «Μαύρη Θύελλα» την ερχόμενη Κυριακή θα αγωνιστεί με τον Παλληξουριακο εκτός έδρας, ενώ από την άλλη η Ζάκυνθος, η οποία βρίσκεται στην 9η θέση με 5 βαθμούς, θα ταξιδέψει στην Πύλο για να παίξει με τον Τσικλήτηρα.