ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ 0-2

0

ΔΕΥΤΕΡΗ πικρή ήττα, από το Διαβολίτσι, υπέστη ο Πανθουριακός που φέτος δεν ευτύχισε σε νίκη σε καμία από τις δυο συναντήσεις των δυο ομάδων μέσα στην σεζόν.
Έτσι η ομάδα του Αργυρόπουλου αποχαιρέτησε και τυπικά τον φετινό τίτλο που πηγαίνει στον Πάμισο Μεσσήνης που κέρδισε στο ματς με το Φαραί με 3-0.
Η ομάδα του Κώστα Παλαμάρα κόντραρε στα ίσα τους παίκτες της Θουρίας και με τέρματα των Βορίλα και Κουλόπουλου έφυγε με αλώβητη εστία και τη νίκη στο τσεπάκι της με σκορ 2-0. Αυτό ήταν το 16ο τρίποντο της χρονιάς για το Διαβολίτσι παρότι οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν με απουσίες στο εν λόγω δύσκολο ματς.
Το Διαβολίτσι έδειξε από την αρχή πως έχει τη διάθεση και τη θέληση να χτυπήσει το ματς και το κατάφερε απέναντι στον φλύαρο δίχως ουσία Πανθουριακό, και δεν ήταν λίγες οι φορές που χτύπησε την άμυνα του γηπεδούχου φτάνοντας κάπως έτσι στο 0-1. Ο Βορίλας με χαλαρό πλασέ νίκησε τον Σταθά στο 10ο λεπτό (0-1). Οι γηπεδούχοι επηρεάστηκαν από το γκολ αυτό και στη συνέχεια παρά την προσπάθεια των Μουστάκα και Μουλιάτου, δεν μπόρεσαν να «απαντήσουν». Στις ελάχιστες φορές που κατάφεραν να απειλήσουν βρήκαν εμπόδιο τον πολύ καλό Τάσο Κωνσταντακόπουλο, ο οποίος σταμάτησε στο 25λεπτο τον Μπιτσάνη. Στο 67’, ο Μπαλόπουλος έκανε την σέντρα και ο Κουλόπουλος το πλασέ που εξασφάλισε δεύτερο γκολ και τον πρώτο λόγο για τη νίκη υπέρ της ομάδας τους.
Η Θουρία είχε μια ευκαιρία στο 80λεπτο, μετά από φάουλ του Πανταζή όπου και πάλι ο Κωνσταντακόπουλος αντέδρασε όπως έπρεπε για να σταματήσει τη μπάλα! Μετά το ματς ο Γιώργος Αργυρόπουλος απομακρύνθηκε από τον πάγκο, ωστόσο αυτό δεν μοιάζει ικανό να φέρει ουσιαστικές αλλαγές καθώς το πρωτάθλημα κατευθύνεται προς το φινάλε του και ο Πάμισος έχει ήδη προβάδισμα επτά πόντων και δεν φαίνεται διατεθειμένος να χάσει τον τίτλο!
● Διαιτησία: ΝΙΚΑΣ Δ., ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Χ., ΚΑΣΚΑΝΗΣ Φ.
ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ: Σταθάς, Παντσιώτης, Τριανταφυλλάκης, Σεφεράσι (46’ Δημητρακόπουλος), Κλουβάτος, Μουστάκας (65’ Βυζάς), Αργυρόπουλος, Μπιτσάνης, Μουλιάτος, Πανταζής, Χελάς
ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Κωνσταντακόπουλος, Πιτσιλής, Παπαγεωργίου, Κρεμμύδας, Ηλιόπουλος, Εμμανουήλ, Ζάκκας, Μπαλόπουλος, Κουλόπουλος, Τσουκαλάς, Βορίλας (86’ Σουλαντίκας)