ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ 0-4: Στην Κεφαλλονιά έκανε το «3 στα 3»!

0

Συνέχεια στο νικηφόρο της σερί έδωσε η «Καλαμάτα» επικρατώντας 4-0, εκτός έδρας, του ΑΟ Εικοσιμίας κι έκανε το «3 στα 3» στον αγώνα της 3ης αγωνιστικής του 8ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.
Η «Καλαμάτα» έφυγε με το τρίποντο στις αποσκευές της από την Κεφαλλονιά και την έδρα του ΑΟ Εικοσιμίας, όπου μπήκε και βγήκε με τον καλύτερο τρόπο στο ματς, σκοράροντας από το πρώτο τρίλεπτο!
Έχοντας τον πλήρη έλεγχο σε όλο σχεδόν το πρώτο ημίχρονο η Καλαμάτα πέτυχε τέσσερα γκολ.
Στο 3΄ άνοιξε το σκορ με γκολ του Φουάση.
Στο 7΄ έγινε το 0-2 με κεφαλιά του Γιόνδη
Στο 17΄ ο Φουάσης με το δεύτερο του προσωπικό γκολ έκανε το 0-3
Στο 27΄ ο Γιόνδης, επίσης με το δεύτερο του προσωπικό τέρμα, ανέβασε το σκορ στο 0-4
Στην επανάληψη, παρότι είχε το προβάδισμα εφησύχασε μπαίνοντας ξανά δυνατά στο γήπεδο φθάνοντας κοντά σε ακόμα ένα γκολ, όταν η προβολή του Γιόνδη σταμάτησε στο δοκάρι του υπέρτερο των αντιπάλων!
ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ (Δημήτρης Ζησιμάτος): Κουστουμπαρδης, Στεφανάτος, Φωκάς, Πολυδωράτος, Πολλάτος Μ., Λυκούδης, Μπούσι, Χασάϊ, Μπάμπης, Κόμητας, Ντεντλάλα
«ΚΑΛΑΜΑΤΑ» (Γιάννης Χριστόπουλος): Βούρας, Τσόπελας, Ψάνης, Βοσκόπουλος, Αλιατίδης (85’ Μπίζος), Αντωνιάδης, Φουάσης, Πινδώνης, Γιόνδης (78’ Αθανασόπουλος), Μίνγκας, (67’ Λαθύρης), Μαστραντωνάκης (72’ Ζαχαρόπουλος)