fbpx

49 μετάλλια ο ΝΟΚ στους Θερινούς Αγώνες Προαγωνιστικών Κατηγοριών Πελοποννήσου και Νοτίων Ιονίων Νήσων

0

 

Εντυπωσιακή ήταν η εμφάνιση των μικρών κολυμβητών και κολυμβητριών του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας στο Αργοστόλι, στους Θερινούς Αγώνες Προαγωνιστικών Κατηγοριών της Περιφέρειας Πελοποννήσου και Νοτίων Ιονίων Νήσων, απόρροια της οποίας ήταν 49 μετάλλια (21 χρυσά – 14 αργυρά – 14 χάλκινα).

Με αυτή την εξαιρετική και καρποφόρα εμφάνιση συνοδεύτηκε τα οποία ολοκληρώθηκε μια ακόμα επιτυχημένη χρονιά για τα μικρά δελφινάκια του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας παρά τις πολλές απουσίες της ομάδας, αφού από τα 51 παιδιά της προαγωνιστικής μόνο τα 25 ταξίδευσαν στην Κεφαλλονιά. Η προσπάθεια όλων των παιδιών ήταν συγκλονιστική πραγματοποιώντας πολύ δυνατές κούρσες που συνοδεύτηκαν από ατομικά ρεκόρ αφήνοντας αισιόδοξες υποσχέσεις για την νέα αγωνιστική περίοδο που θα ξεκινήσει τον Σεπτέμβριο.  Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (γεν. 2007)

● Κούρος Βασίλειος: 1ος στα 100 μ. Ελεύθερο με χρόνο 1΄05΄΄17, 1ος στα 50 μ. Ύπτιο με χρόνο 34΄΄62, 1ος στα 100 μ. Ύπτιο με χρόνο 1΄17΄΄03

● Σγάντζος Ιωάννης: 5ος στα 400 μ. Ελεύθερο με χρόνο 5΄30΄΄80, 1ος στα 50 μ. Πεταλούδα με χρόνο 34΄΄71, 1ος στα 200ΜΑ με χρόνο 2΄50΄΄59

● Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος: 1ος στα 50 μ. Ελεύθερο με χρόνο 30΄΄56, 2ος στα 100 μ. Ελεύθερο με χρόνο 1΄08΄΄16, 1ος στα 200 μ. Ελεύθερο με χρόνο 2΄23΄΄22

● Μάλαμας Ευστάθιος: 5ος στα 50 μ. Ελεύθερο με χρόνο 35΄΄11, 6ος στα 200 μ. Ελεύθερο με χρόνο 2΄44΄΄61, 4ος στα 800 μ. Ελεύθερο με χρόνο 11΄53΄΄66.

● Τσιχριτζής Παντελής: 5ος στα 50 μ. Πρόσθιο με χρόνο 46΄΄87, 4ος στα 100 μ. Πρόσθιο με χρόνο 1΄38΄΄77, 3ος στα 200 μ. Πρόσθιο με χρόνο 3΄29΄΄80

● 1η θέση στα 4Χ100 μ. Ελεύθερο με χρόνο 4΄39΄΄76 (Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος, Σγάντζος Ιωάννης, Μάλαμας Ευστάθιος, Κούρος Βασίλειος)

● 1η θέση στα 4Χ200 μ. Ελεύθερο με χρόνο 10΄06΄΄38 (Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος, Μάλαμας Ευστάθιος, Σγάντζος Ιωάννης, Κούρος Βασίλειος)

● 1η θέση στα 4Χ100 μ. Ελεύθερο με χρόνο 5΄27΄΄96 (Κούρος Βασίλειος, Τσιχριτζής Παντελής, Σγάντζος Ιωάννης, Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος)

● Τζώρτζη – Πάλλη Ιωάννα: 4η στα 50 μ. Ελεύθερο με χρόνο 34΄΄90, 2η στα 200 μ. Ελεύθερο με χρόνο 2΄44΄΄62

● Σουλεϊμέζη Φωτεινή: 2η στα 50 μ. Πρόσθιο με χρόνο 48΄΄69, 8η στα 100 μ. Πρόσθιο με χρόνο 1΄49΄΄33, 3η στα 200 μ. Πρόσθιο με χρόνο 3΄47΄΄46

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (γεν. 2008)

● Φράγκος Κωνσταντίνος 5ος στα 50 μ. Ύπτιο με χρόνο 44΄΄11, 4ος στα 100 μ. Ύπτιο με χρόνο 1΄36΄΄24, 3οςστα 200 μ. Ύπτιο με χρόνο 3΄17΄΄70

● Λυκοτραφίτης Δημοσθένης 2ος στα 50 μ. Ελεύθερο με χρόνο 34΄΄66, 4οςστα 100 μ. Ελεύθερο με 1΄14΄΄65, 1ος στα 50 μ. Ύπτιο με χρόνο 39΄΄91

● Κούμανης Βασίλειος 5ος στα 50 μ. Πρόσθιο με χρόνο 51΄΄32, 5ος στα 100 μ. Πρόσθιο με 1΄48΄΄55, 4ος στα 200 μ. Πρόσθιο με χρόνο 3΄55΄΄18

● Κλεφτόγιαννης Λυκούργος: 3ος στα 50 μ. Πρόσθιο με χρόνο 44΄΄99, 1ος στα 100 μ. Πρόσθιο με 1΄37΄΄70, 2ος στα 200 μ. Πρόσθιο με 3΄28΄΄99

● 4η θέση στα 4Χ100 μ. Ελεύθερο με χρόνο 5΄29΄΄58 (Φράγκος Κων/νος, Κλεφτόγιαννης Λυκούργος, Κούμανης Βασίλειος, Λυκοτραφίτης Δημοσθένης)

● 3η θέση στα 4Χ100ΜΟ με χρόνο 6΄11΄΄45 (Φράγκος Κων/νος, Κλεφτόγιαννης Λυκούργος, Λυκοτραφίτης Δημοσθένης, Κούμανης Βασίλειος)

● Τσαλίκη Ολυμπία: 4η στα 50 μ. Ελεύθερο με χρόνο 35΄΄51, 3η στα 100 μ. Ελεύθερο με χρόνο 1΄20΄΄58, 5η στα 50 μ. Ύπτιο με χρόνο 42΄΄18

● Σκουράκη Κων/να 8η στα 50 μ. Ύπτιο με χρόνο 44΄΄82, 3η στα 100 μ. Ύπτιο με χρόνο 1΄33΄΄24, 3η στα 200 μ. Ύπτιο με χρόνο 3΄27΄΄36

● Φραγκούλη Μαρία – Σοφία 2η στα 50 μ. Ελεύθερο με χρόνο 34΄΄47, 1η στα 50 μ. Πεταλούδα με χρόνο 38΄΄60, 4η στα 200ΜΑ        3΄14΄΄46

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (γεν. 2009)

● Τζοβάρας Νικόλαος 3ος στα 50 μ. Ελεύθερο με χρόνο 36΄΄58, 2ος στα 50 μ. Πρόσθιο με χρόνο 50΄΄26

● Πουλέτης Παναγιώτης 3ος στα 200 μ. Ελεύθερο με χρόνο 2΄55΄΄89, 2ος στα 200Μ με χρόνο 3΄25΄΄72

● Σγάντζος Αλέξανδρος 2ος στα 100 μ. Ύπτιο με χρόνο 1΄36΄΄55, 3ος στα 50 μ. Πεταλούδα με χρόνο 40΄΄84

● Τσετσέκος Γεώργιος 3ος στα 50 μ. Πρόσθιο  με χρόνο 52΄΄87, 2ος στα 100 μ. Πρόσθιο με χρόνο 1΄50΄΄81

● 1η θέση στα 4Χ50 μ. Ελεύθερο με χρόνο 2΄27΄΄14 (Σγάντζος Αλέξανδρος, Πουλέτης Παναγιώτης, Τσετσέκος Γεώργιος, Τζοβάρας Νικόλαος)

● 1η θέση στα 4Χ50ΜΟ με χρόνο 2΄45΄΄65 (Σγάντζος Αλέξανδρος, Τσετσέκος Γεώργιος, Πουλέτης Παναγιώτης, Τζοβάρας Νικόλαος)

● Ξενογιάννη Ελένη – Μαρία 6η στα 100 μ. Ελεύθερο με χρόνο 1΄46΄΄11, 4η στα 50 μ. Πεταλούδα με χρόνο 50΄΄28

● Μητροπούλου Ευαγγελία 1η στα 100 μ. Ελεύθερο με χρόνο 1΄21΄΄28, 1η στα 50 μ. Ύπτιο με χρόνο 41΄΄82

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (γεν. 2010)

● Μπούνας Κων/νος 1ος στα 50 μ. Ελεύθερο με χρόνο 38΄΄10, 1ος στα 100 μ. Ελεύθερο με χρόνο 1΄26΄΄88

● Λαγοπάτης Γεώργιος 5ος στα 100 μ. Ελεύθερο με χρόνο 1΄33΄΄21, 1ος στα 50 μ. Πεταλούδα με χρόνο 50΄΄97

● Κασιδάκης Κων/νος 3ος στα 50 μ. Πεταλούδα με χρόνο 1΄00΄΄58, 2ος στα 50 μ. Πρόσθιο με χρόνο 53΄΄77

● Σκούντζου Σπυριδούλα 1η στα 50 μ. Ελεύθερο με χρόνο 41΄΄19, 3η στα 50 μ. Ύπτιο με χρόνο 47΄΄77

● Βασιλάκη Αντωνία 5η στα 50 μ. Ελεύθερο με χρόνο 43΄΄51, 5η στα 50 μ. Πρόσθιο με χρόνο 55΄΄49

● Φραγκούλη Αργυρώ 2η στα 50 μ. Ελεύθερο με χρόνο 42΄14, 4η στα 50 μ. Πεταλούδα με χρόνο 49΄΄96

● Γκότση Δήμητρα-Αριάδνη 7η στα 50 μ. Ύπτιο με χρόνο 54΄΄72, 7η στα 50 μ. Πρόσθιο με χρόνο 1΄05΄΄36

● 2η θέση στα 4Χ50ΜΟ με χρόνο 3΄23΄΄76 (Σκούντζου Σπυριδούλα, Γκότση Δήμητρα-Αριάδνη, Φραγκούλη Αργυρώ, Βασιλάκη Αντωνία)

● 2η θέση στα 8Χ50 μ. Ελεύθερο με χρόνο 2΄51΄΄21 (Σκούντζου Σπυριδούλα, Βασιλάκη Αντωνία, Γκότση Δήμητρα-Αριάδνη, Φραγκούλη Αργυρώ).

● Την αποστολή στην Κεφαλλονιά συνόδευσαν οι εξωτερικοί συνεργάτες Παναγιώτης Λαγοπάτης και Βούλα Μπασακίδη και το μέλος του ΔΣ και έφορος των τμημάτων κολύμβησης Βάσω Τσάκωνα.

 

«Το ΔΣ του ομίλου θα ήθελε επίσης να ευχαριστήσει όλα τα παιδιά για τις αγωνιστικές τους προσπάθειες, τους γονείς τους για της συνεργασία τους καθ΄ όλη την διάρκεια της χρονιάς, την εταιρία Κουτουμάνου και ΣΙΑ ΟΕ και όσους συνέβαλαν στην επιτυχή διοργάνωση της αποστολής στην Κεφαλονιά και όλους τους φίλους του υγρού στίβου που στέκονται αρωγοί στις προσπάθειες των αθλητών μας.»

Share.