Εξαιρετικές επιδόσεις και νέα ατομικά ρεκόρ του ΝΟΚ στη Θερινή Ημερίδα Κατηγοριών Τρίπολης

0

 

Εξαιρετική η εμφάνιση της κολυμβητικής ομάδας του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας στη Θερινή Ημερίδα Αγωνιστικών και Προαγωνιστικών Κατηγοριών που έγινε το περασμένο Σάββατο στο κλειστό κολυμβητήριο της Τρίπολης.

Στους αγώνες πήραν μέρος 16 ομάδες και ο Ναυτικός Όμιλος Καλαμάτας συμμετείχε με 54 κολυμβητές και κολυμβήτριες πετυχαίνοντας εξαιρετικές επιδόσεις και νέα ατομικά ρεκόρ σε πολλά από τα αγωνίσματα που συμμετείχαν ενώ τα παιδιά της αγωνιστικής ομάδας εξασφάλισαν όρια σε επιπλέον αγωνίσματα. Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

 

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (γεν. 2007)

  • Κούρος Βασίλειος 1ος στα 200ΕΛ με επίδοση 2΄31΄΄14, 1ος στα 400ΕΛ με επίδοση 5΄20΄΄92, 2ος στα 50ΠΕΤ με επίδοση 36΄΄89.
  • Σγάντζος Ιωάννης 1ος στα 50ΕΛ με επίδοση 32΄΄25, 2ος στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄10΄΄83, 2ος στα 200ΜΑ με επίδοση 2΄57΄΄54.
  • Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος 1ος στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄08΄΄49, 2ος στα 100ΥΠ με επίδοση 1΄23΄΄82, 1ος στα 50ΠΕΤ με επίδοση 36΄΄10.
  • Μάλαμας Ευστάθιος 2ος στα 50ΕΛ με επίδοση 33΄΄33, 2ος στα 400ΕΛ με επίδοση 5΄51΄΄64, 5ος στα 50ΠΕΤ με επίδοση 41΄΄34.
  • Τσιχριτζής Παντελής: 2ος στα 50ΠΡ με επίδοση 44΄΄90, 3ος στα 100ΠΡ με επίδοση 1΄40΄΄29, 5ος στα 200ΜΑ με επίδοση 3΄10΄΄26.
  • Μπούσμπουρας Παναγιώτης 6ος στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄25΄΄80, 4ος στα 50ΠΡ με επίδοση 53΄΄03, 4ος στα 100ΠΡ με επίδοση 1΄56΄΄15.
  • Τζώρτζη – Πάλλη Ιωάννα 4η στα 50ΕΛ με επίδοση 34΄΄49, 6η στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄16΄΄69, 5η στα 100ΥΠ με επίδοση 1΄34΄΄41.
  • Σουλεϊμέζη Φωτεινή 4η στα 50ΠΡ με επίδοση 53΄΄55, 5η στα 100ΠΡ με επίδοση 1΄52΄΄10, 3η στα 200ΠΡ με επίδοση 4΄02΄΄66.
  • Σωτηροπούλου Ελένη 7η στα 50ΕΛ με επίδοση 39΄΄68, 11η στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄31΄΄63, 4η στα 200ΜΑ με επίδοση 3΄52΄΄39.
  • Πολίτη Άννα 9η στα 50ΕΛ με επίδοση 45΄΄43, 15η στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄41΄΄77
  • Μαρούλη Βαλεσία 2η στα 100ΥΠ με επίδοση 1΄21΄΄14, 1η στα 200ΜΑ με επίδοση 3΄04΄΄74, 2η στα 50ΠΕΤ με επίδοση 36΄΄75.

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (γεν. 2008)

  • Σπυρόπουλος Αριστείδης 2ος στα 50ΕΛ με επίδοση 33΄΄04, 1ος στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄14΄΄48, 2ος στα 200ΜΑ με επίδοση 3΄06΄΄81.
  • Φράγκος Κων/νος 4ος στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄24΄΄87, 7ος στα 50ΠΕΤ με επίδοση 47΄΄91, 3ος στα 200ΜΑ με επίδοση 3΄25΄΄67
  • Λυκοτραφίτης Δημοσθένης 3ος στα 50ΕΛ με επίδοση 34΄΄16, 2ος στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄17΄΄68, 1ος στα 50ΥΠ με επίδοση 40΄΄28.
  • Κούμανης Βασίλειος 3ος στα 100ΥΠ με επίδοση 1΄47΄΄31, 9ος στα 50ΠΕΤ με επίδοση 59΄΄66, 3ος στα 50ΠΡ με επίδοση 51΄΄80
  • Κλεφτόγιαννης Λυκούργος 5ος στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄25΄΄46, 2ος στα 50ΠΡ με επίδοση 46΄΄68, 8ος στα 50ΠΕΤ με επίδοση 48΄΄42
  • Τσαλίκη Ολυμπία 2η στα 50ΕΛ με επίδοση 36΄΄28, 1η στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄19΄΄88, 2η στα 50ΥΠ με επίδοση 41΄΄58.
  • Σκουράκη Κων/να 4η στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄28΄΄36, 2η στα 50ΠΕΤ με επίδοση 49΄΄26, 4η στα 50ΠΡ με επίδοση 52΄΄25.
  • Φραγκούλη Μαρία – Σοφία 4η στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄18΄΄48, 2η στα 50ΠΕΤ με επίδοση 40΄΄74, 1η στα 100ΠΕΤ με επίδοση 1΄42΄΄12.
  • Μπαρμπίτσα Αθηνά – Ιωάννα: 6η στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄37΄΄49, 7η στα 50ΥΠ με επίδοση 48΄΄36, 2η στα 100ΥΠ με επίδοση 1΄44΄΄38
  • Μενούνου Χριστιάνα 5η στα 50ΥΠ με επίδοση 57΄΄22, 5η στα 50ΠΡ με επίδοση 1΄03΄΄56.

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (γεν. 2009)

  • Πολίτης Σπύρος: 4ος στα 50ΕΛ με επίδοση 40΄΄83, 2ος στα 50ΠΕΤ με επίδοση 46΄΄02
  • Τζοβάρας Νικόλαος 3ος στα 50ΠΡ με επίδοση 51΄΄77, 2ος στα 100ΠΡ με επίδοση 1΄51΄΄10
  • Πατριαρχέας Δημήτριος 1ος στα 50ΥΠ με επίδοση 42΄΄78, 6ος στα 50ΠΡ με επίδοση 55΄΄67
  • Πουλέτης Παναγιώτης 2ος στα 100ΥΠ με επίδοση 1΄38΄΄48, 1ος στα 50ΠΕΤ με επίδοση 44΄΄28
  • Κουρέας Βασίλειος 1ος στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄21΄΄79, 2ος στα 50ΠΡ με επίδοση 51΄΄68
  • Σγάντζος Αλέξανδρος 1ος στα 200ΕΛ με επίδοση 2΄57΄΄41, 4ος στα 50ΠΡ με επίδοση 52΄΄39
  • Τσετσέκος Γεώργιος 4ος στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄32΄΄40, 5ος στα 50ΠΡ με επίδοση 54΄΄75
  • Ζερβάκης Θεόδωρος 6ος στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄39΄΄35, 6ος στα 100ΥΠ με επίδοση 1΄44΄΄55
  • Ξενογιάννη Ελένη – Μαρία 6η στα 50ΕΛ με επίδοση 46΄΄83, 3η στα 50ΠΕΤ με επίδοση 53΄΄05
  • Μητροπούλου Ευαγγελία 2η στα 50ΠΕΤ με επίδοση 45΄΄33, 1η στα 100ΥΠ με επίδοση 1΄31΄΄76

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (γεν. 2010)

  • Μπούνας Κων/νος 3ος στα 50ΠΕΤ με επίδοση 51΄΄91, 1ος στα 50ΠΡ με επίδοση 51΄΄07
  • Λαγοπάτης Γεώργιος 1ος στα 50ΕΛ με επίδοση 40΄΄84, 1ος στα 50ΠΕΤ με επίδοση 49΄΄74
  • Κασιδάκης Κων/νος 3ος στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄43΄΄41, 5ος στα 50ΠΡ με επίδοση 57΄΄29
  • Δημητρακόπουλος Γεώργιος 7ος στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄53΄΄92, 4ος στα 50ΠΡ με επίδοση 55΄΄57
  • Σκούντζου Σπυριδούλα 2η στα 50ΠΕΤ με επίδοση 54΄΄88, 3η στα 50ΠΡ με επίδοση 58΄΄48
  • Βασιλάκη Αντωνία 1η στα 50ΕΛ με επίδοση 44΄΄09, 2η στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄39΄΄46
  • Φράγκου Αναστασία 6η στα 50ΕΛ με επίδοση 52΄΄07, 2η στα 50ΥΠ με επίδοση 52΄΄45
  • Γκότση Δήμητρα-Αριάδνη 5η στα 50ΕΛ με επίδοση 50΄΄48, 3η στα 50ΥΠ με επίδοση 54΄΄47.

Στις αγωνιστικές κατηγορίες οι αγώνες διεξήχθησαν σε μορφή ανοικτής κατηγορίας και τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β (ΓΕΝ.2006)

  • Μαρκοπούλου Γεωργία 12η στα 50ΕΛ με επίδοση 32΄΄03, 8η στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄08΄΄30, 5η στα 200ΕΛ με επίδοση 2΄29΄΄97, 8η στα 50ΥΠ με επίδοση 36΄΄12, 7η στα 200ΜΑ με επίδοση 3΄03΄΄18
  • Δρακοπούλου Λευκή-Μαρία 14η στα 50ΕΛ με επίδοση 32΄΄34, 14η στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄12΄΄83, 11η στα 50ΠΕΤ με επίδοση 35΄΄81, 13η στα 50ΠΡ με επίδοση 43΄΄86.
  • Γεωργουλέα Αργυρώ 27η στα 50ΕΛ με επίδοση 35΄΄13, 17η στα 50ΠΡ με επίδοση 49΄΄52, 10η στα 100ΠΡ με επίδοση 1΄46΄΄28
  • Μενούνου Κων/να 30η στα 50ΕΛ με επίδοση 37΄΄34, 25η στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄24΄΄76, 18η στα 50ΠΡ με επίδοση 49΄΄61

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α (ΓΕΝ.2005)

  • Χάππα Αναστασία 3η στα 50ΕΛ με επίδοση 29΄΄32, 2η στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄03΄΄59, 3η στα 200ΕΛ με επίδοση 2΄27΄΄81, 2η στα 50ΥΠ με επίδοση 33΄΄42, 4η στα 100ΥΠ με επίδοση 1΄12΄΄46, 1η στα 100ΠΕΤ με επίδοση 1΄12΄΄55
  • Γεωργακοπούλου Βασιλική 16η στα 50ΕΛ με επίδοση 33΄΄05, 12η στα 50ΥΠ με επίδοση 37΄΄50, 10η στα 100ΥΠ με επίδοση 1΄23΄΄90, 4η στα 200ΥΠ με επίδοση 3΄00΄΄50
  • Κλεφτόγιαννη Κλημεντία – Νεκταρία 23η στα 50ΕΛ με επίδοση 34΄΄33, 22η στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄16΄΄47, 10η στα 200ΕΛ με επίδοση 2΄43΄΄77, 16η στα 50ΠΡ με επίδοση 48΄΄84

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (ΓΕΝ. 2003-2004)

  • Καντζιλιέρη Ευαγγελία (2004) 18η στα 50ΕΛ με επίδοση 33΄΄82, 15η στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄13΄΄40, 6η στα 200ΕΛ με επίδοση 2΄36΄΄73, 4η στα 400ΕΛ με επίδοση 5΄22΄΄50
  • Γκότση Ευαγγελία (2004) 24η στα 50ΕΛ με επίδοση 34΄΄40, 17η στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄13΄΄88, 8η στα 200ΕΛ με επίδοση 2΄41΄΄66, 12η στα 100ΥΠ με επίδοση 1΄27΄΄88

ΝΕΑΝΙΔΩΝ (ΓΕΝ. 2001-2002)

  • Σκιαδοπούλου Όλγα (2002) 1η στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄01΄΄93, 2η στα 200ΕΛ με επίδοση 2΄17΄΄70, 2η στα 50ΠΕΤ με επίδοση 30΄΄40, 1η στα 100ΥΠ με επίδοση 1΄11΄΄09, 1η στα 200ΜΑ με επίδοση 2΄27΄΄81, 1η στα 200ΠΡ με επίδοση 2΄50΄΄76.

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β (ΓΕΝ. 2006)

  • Κάββουρας Βασίλειος 17ος στα 50ΕΛ με επίδοση 30΄΄42, 17ος στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄09΄΄49, 10ος στα 50ΠΡ με επίδοση 46΄΄51
  • Πουλέτης Νικόλαος 24ος στα 50ΕΛ με επίδοση 31΄΄42, 14ος στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄08΄΄75, 14ος στα 50ΠΕΤ με επίδοση 34΄΄92, 3ος στα 200ΠΡ με επίδοση 3΄19΄΄87, 6ος στα 200ΜΑ με επίδοση 2΄49΄΄58

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α (ΓΕΝ.2005)

  • Μακρέας Βασίλειος 10ος στα 50ΕΛ με επίδοση 28΄΄64, 4ος στα 50ΥΠ με επίδοση 32΄΄41, 2ος στα 100ΥΠ με επίδοση 1΄12΄΄02, 11ος στα 50ΠΕΤ με επίδοση 32΄΄44.
  • Πολίτης Δημήτριος 11ος στα 50ΕΛ με επίδοση 35΄΄36, 23ος στα 100ΕΛ με επίδοση 1΄20΄΄28, 17ος στα 50ΥΠ με επίδοση 44΄΄26

ΠΑΙΔΩΝ (ΓΕΝ.2003-2004)

  • Χρυσομάλλης Μάριος-Παναγιώτης (2004) 2ος στα 50ΕΛ με επίδοση 25΄΄73, 2ος στα 100ΕΛ με επίδοση 56΄΄69, 2ος στα 200ΕΛ με επίδοση 2΄07΄΄44, 1ος στα 50ΠΕΤ με επίδοση 27΄΄42, 1ος στα 100ΠΕΤ με επίδοση 1΄01΄΄60
  • Χάππας Παναγιώτης 8ος στα 50ΕΛ με επίδοση 28΄΄04, 3ος στα 400ΕΛ με επίδοση 4΄51΄΄26, 7ος στα 50ΠΕΤ με επίδοση 29΄΄08, 4ος στα 200ΠΕΤ με επίδοση 2΄28΄΄81, 1ος στα 100ΠΡ με επίδοση 1΄13΄΄18

Ο προπονητές των παιδιών της αγωνιστικής ομάδας Στάθης Μπακολιάς και Λαγοπάτης Παναγιώτης και Σταυρούλα Μπασακίδη της προαγωνιστικής, έμειναν ευχαριστημένοι από την εμφάνιση των κολυμβητών τους στους αγώνες παρά την έντονη επιβάρυνση που είχε προηγηθεί τις δύο εβδομάδες των διακοπών του Πάσχα. Την αποστολή στην Τρίπολη συνόδευσε και η έφορος του τμήματος Βάσω Τσάκωνα.

 

Share.