Πρεμιέρα στις 18 Μαΐου με 14 σωματεία το Τουρνουά Προμίνι Μπάσκετ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

0

 

Πρεμιέρα θα κάνει το Σάββατο 18 Μαΐου 2019 το Τουρνουά Προμίνι Μπάσκετ της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, το οποίο θα διεξαχθεί σε δύο φάσεις και θα πάρουν μέρος δεκατέσσερα σωματεία της Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.ΝΟ.Π. (η συμμετοχή δεν είναι υποχρεωτική).

Στην β΄ φάση προχωρούν οι ομάδες που θα καταλάβουν την 1η θέση της τελικής βαθμολογίας των τεσσάρων ομίλων της Α΄ φάσης και θα συναντηθούν μεταξύ τους σε αγώνες FINAL-FOUR, για την ανάδειξη της πρωταθλήτριας ομάδας της Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.ΝΟ.Π.

Στο Τουρνουά μπορούν να πάρουν μέρος αθλητές και αθλήτριες που γεννήθηκαν το έτος 2007 και δεν συμμετέχουν στο Τουρνουά Μίνι Μπάσκετ και αθλητές και αθλήτριες που γεννήθηκαν το έτος 2008 και νεότεροι – νεότερες, ανεξαρτήτου συμμετοχής τους στο Τουρνουά Μίνι Μπάσκετ. Προ ημερών έγινε η κλήρωση στα γραφεία της διοργανώτριας Ένωσης και αναλυτικά, το πρόγραμμα των τεσσάρων ομίλων του Τουρνουά, όπως προέκυψε:

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Α.Ο. Θουρίας-Α.Ο. Καλαμάτα 1980

Α.Π.Σ. Ο Ακάδημος -Α.Ο. Μεσσήνης 2017

2η αγωνιστική

Α.Ο. Μεσσήνης 2017-Α.Ο. Θουρίας

Α.Ο. Καλαμάτα 1980-Α.Π.Σ. Ο Ακάδημος

3η αγωνιστική

Α.Ο. Θουρίας-Α.Π.Σ. Ο Ακάδημος

Α.Ο. Μεσσήνης 2017-Α.Ο. Καλαμάτα 1980

4η αγωνιστική

Α.Ο. Καλαμάτα 1980-Α.Ο. Θουρίας

Α.Ο. Μεσσήνης 2017-Α.Π.Σ. Ο Ακάδημος

5η αγωνιστική

Α.Ο. Θουρίας-Α.Ο. Μεσσήνης 2017

Α.Π.Σ. Ο Ακάδημος -Α.Ο. Καλαμάτα 1980

6η αγωνιστική

Α.Π.Σ. Ο Ακάδημος -Α.Ο. Θουρίας

Α.Ο. Καλαμάτα 1980-Α.Ο. Μεσσήνης 2017

 

B΄ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Α.Π.Σ. Εράνη Φιλιατρών-Γ.Σ. Γαργαλιάνων

Ρεπό: Α.Σ. Τριφυλίας

1η αγωνιστική

Γ.Σ. Γαργαλιάνων -Α.Σ. Τριφυλίας

Ρεπό: Α.Π.Σ. Εράνη Φιλιατρών

3η αγωνιστική

Α.Σ. Τριφυλίας -Α.Π.Σ. Εράνη Φιλιατρών

Ρεπό: Γ.Σ. Γαργαλιάνων

4η αγωνιστική

Γ.Σ. Γαργαλιάνων -Α.Π.Σ. Εράνη Φιλιατρών

Ρεπό: Α.Σ. Τριφυλίας

5η αγωνιστική

Α.Σ. Τριφυλίας -Γ.Σ. Γαργαλιάνων

Ρεπό: Α.Π.Σ. Εράνη Φιλιατρών

6η αγωνιστική

Α.Π.Σ. Εράνη Φιλιατρών-Α.Σ. Τριφυλίας

Ρεπό: Γ.Σ. Γαργαλιάνων

 

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Κ.Ο.Μ. Πελασγός -Α.Ε.Μ. Ο Πολύβιος

Ρεπό: Α.Ε. Σπάρτης

2η αγωνιστική

Α.Ε.Μ. Ο Πολύβιος -Α.Ε. Σπάρτης

Ρεπό: Κ.Ο.Μ. Πελασγός

3η αγωνιστική

Α.Ε. Σπάρτης -Κ.Ο.Μ. Πελασγός

Ρεπό: Α.Ε.Μ. Ο Πολύβιος

4η αγωνιστική

Α.Ε.Μ. Ο Πολύβιος -Κ.Ο.Μ. Πελασγός

Ρεπό: Α.Ε. Σπάρτης

5η αγωνιστική

Α.Ε. Σπάρτης -Α.Ε.Μ. Ο Πολύβιος

Ρεπό: Κ.Ο.Μ. Πελασγός

6η αγωνιστική

Κ.Ο.Μ. Πελασγός -Α.Ε. Σπάρτης

Ρεπό: Α.Ε.Μ. Ο Πολύβιος

 

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Α.Ο. Μονεμβάσιας «Κάστρο»-Α.Π.Σ. Άρης Σκάλας

Α.Σ. Ο Βατικιώτης -Α.Π.Ο.Ε.Λ.

2η αγωνιστική

Α.Π.Ο.Ε.Λ.-Α.Ο. Μονεμβάσιας «Κάστρο»

Α.Π.Σ. Άρης Σκάλας-Α.Σ. Ο Βατικιώτης

3η αγωνιστική

Α.Ο. Μονεμβάσιας «Κάστρο»-Α.Σ. Ο Βατικιώτης

Α.Π.Ο.Ε.Λ.-Α.Π.Σ. Άρης Σκάλας

4η αγωνιστική

Α.Π.Σ. Άρης Σκάλας-Α.Ο. Μονεμβάσιας «Κάστρο»

Α.Π.Ο.Ε.Λ.-Α.Σ. Ο Βατικιώτης

5η αγωνιστική

Α.Ο. Μονεμβάσιας «Κάστρο»-Α.Π.Ο.Ε.Λ.

Α.Σ. Ο Βατικιώτης -Α.Π.Σ. Άρης Σκάλας

6η αγωνιστική

Α.Σ. Ο Βατικιώτης -Α.Ο. Μονεμβάσιας «Κάστρο»

Α.Π.Σ. Άρης Σκάλας-Α.Π.Ο.Ε.Λ.

 

ΚΛΗΡΩΣΗ ΕΔΡΑΣ

Η κλήρωση έδρας για τους αγώνες της Β΄ Φάσης, ανέδειξε τα ζευγάρια ως εξής:

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1ος αγώνας: 1ος Γ΄ Ομίλου  – 1ος Δ΄ Ομίλου

2ος αγώνας: 1ος Α΄ Ομίλου – 1ος Β΄ Ομίλου

ΤΕΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Μικρός Τελικός: ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ 2  – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ 1

Μεγάλος Τελικός: ΝΙΚΗΤΗΣ 2 – ΝΙΚΗΤΗΣ 1

Share.