Ταχύτερος όλων ο Μυστριώτης του Ευκλή στον ”11ο Ποδηλατικό Γύρο Νεμέας”

0

Ταχύτερος όλων ήταν στην κατηγορία στη Νεμέα, ο Βασίλης Μυστριώτης του Σ.Π.Ο.Κ. Ευκλής, όπου βρέθηκε την περασμένη Κυριακή μαζί με τον συναθλητή του Παναγιώτη Βεργετόπουλο.

Οι δυο ποδηλάτες του Ευκλή συμμετείχαν στον αγώνα αντοχής, των 70,5 χλμ. με την επωνυμία ”11ος Ποδηλατικός Γύρος Νεμέας”, που διεξήχθη στην Νεμέα αφιερωμένος στην μνήμη του ποδηλάτη Κώστα Ράπτη.

Ο Βασίλειος Μυστριώτης κατέκτησε την πρωτιά στην κατηγορία του 60 ετών και άνω, ενώ ο Παναγιώτης Βεργετόπουλος τερμάτισε στην 11η θέση στην κατηγορία του (40-49 ετών).

Ο ανταγωνισμός, όπως δήλωσαν οι ποδηλάτες ήταν μεγάλος καθώς συνολικά 320 αθλητές συμμετείχαν στον αγώνα που οποίο επιτυχώς διοργάνωσε η Ποδηλατική Ένωση Παλαιμάχων Αθλητών (Π.Ε.Π.Α.) με την στήριξη του Δήμου Νεμέας.